|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: На одмор со децата
1.8.2011 15:28:34   
zapce
Мамички едно прашање-дали би отишле сами на одмор и да го оставите детето, бебето дома со баба му и дедо му.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: На одмор со децата
1.8.2011 15:32:55   
zapce
Како може некој да си го остави детето дома а да оди сам на одмор, ако претходно биле во врска 7 години и имале можности сами да одат на одмор,user posted image јас мислам дека родителството си носи свои одговорности и за кој дру живееме ако не за децатаuser posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: На одмор со децата
21.3.2012 11:02:33   
Mimushka
Девојки, нека пише некој што бил на одмор во Албанија?Како е за со деца?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: На одмор со децата
21.3.2012 14:48:00   
mami2
Мимушка ние бевме пред три години со дете од 1,5 години. 
Се зависи од сместувањето каде и какво е. Бевме во Радим, сместување до плажа, апартаман на приземје со кујна, нон-стоп топла вода, машина за перење на користење, лулашки во дворот...
Плажата ситен песок што не се муља, на секоја соба следат бесплатни лежалки и чадор.
За шетање класика ама мора да се оди до најблиските места, битно луна паркот во Валона е побогат од нашиов и поефтин неколку пати.
Мој совет тогаш немаше кашички за деца од производители што ги има кај нас, само италијански па добро е да се понесат. Битно Животинско царство има.

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: На одмор со децата
21.3.2012 19:10:43   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mimushka

Девојки, нека пише некој што бил на одмор во Албанија?Како е за со деца?

Во Валона ависи на која плажа ќе одиш. Градот е супер, има преубав луна парк, баш онаков детски ептен user posted image
А и ноќниот живот е бонбона user posted image Плус ефтино е.

Саранда е подобар за со деца, некако помирен е. Но патот до таму пак е помачен.

Во глобала, светските пијалаци им се поскапи од кај нас (к.кола, фанта, пепси),а останатото е тука некаде.

Ах да не заборавам, обавезно да винамвате на сместувањето, да гледате да има агрегат, оти често снемува струја user posted image

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: На одмор со децата
21.3.2012 20:01:56   
kikicka
ТОЧНОООООООООООО!!!!! Познавам такви што тераат и викенди ,празници одмори сами и јас несваќам како може али незнам јас нема шанси да ја оставам и да терам одмор сама со мм.Па ке го пукнам него цело време ке ѕвонам да прашувам како е user posted image ,нема смисла стварно.
ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Како може некој да си го остави детето дома а да оди сам на одмор, ако претходно биле во врска 7 години и имале можности сами да одат на одмор,user posted image јас мислам дека родителството си носи свои одговорности и за кој дру живееме ако не за децатаuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: На одмор со децата
5.4.2012 6:16:47   
Mimushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Мимушка ние бевме пред три години со дете од 1,5 години. 
Се зависи од сместувањето каде и какво е. Бевме во Радим, сместување до плажа, апартаман на приземје со кујна, нон-стоп топла вода, машина за перење на користење, лулашки во дворот...
Плажата ситен песок што не се муља, на секоја соба следат бесплатни лежалки и чадор.
За шетање класика ама мора да се оди до најблиските места, битно луна паркот во Валона е побогат од нашиов и поефтин неколку пати.
Мој совет тогаш немаше кашички за деца од производители што ги има кај нас, само италијански па добро е да се понесат. Битно Животинско царство има.

А каде е тоа место?Во хотел бевте или во апартман приватно?
МЕ плаши хигиената.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: На одмор со децата
5.4.2012 9:30:01   
mami2
[/quote]
А каде е тоа место?Во хотел бевте или во апартман приватно?
МЕ плаши хигиената.
[/quote]
Местото односно областа се вика Радим, се наоѓа после Валона, околу 15 км.
Сместувањето беше во апартмани ама наменски правени за туристи, а не адаптирани соби.
За хигиената, тоа беше Ок, гледав кога ја чистеа соседната соба, користеа профи средства и дезифициенси. Јас за секој случај каде и да одам носам Дизентал, ова дека сум параноична, па си пребришувам мебел, кваки, славини итн.user posted image
Проблем е само пазарењето, мора да се оди во соседните места, во ресторанот продаваат само леб, сладолед, вода и кафе.

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: На одмор со децата
5.4.2012 9:40:44   
bosa
Јас не би го оставила детето дома, па ние најмногу одиме на одмор за детето, тоа да се забавува малку и промени од секојдневната монотонија, а за нас има време и заедно да си се посветиме. Со детето на одмор е уште позабавно, е сега има и обврски, де трчаш по него, мораш дА внимаваш да не се повреди со играчките, да не става се во уста, со еден збор, целото внимание на одморот е насочено кон него, не е лесно, но нели за децата живееме, за нив сме жртви за нив. А за сами има време, ке одиме сами, кога децата ке бидат големи и кога и тие ке одат со друштво!! Еееее јас далеку отидов :)
user posted image

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: На одмор со децата
5.4.2012 13:57:36   
Mimushka
mami2 мислев дали е чисто местото.Сум слушнала дека во некои места во Албанија имало канали за канализација и дека многу смрдело.

(Одговор на членот bosa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: На одмор со децата
24.4.2012 14:36:04   
Maja82
Мамицки ајде малку помош ми треба дали некоја била на одмор со 5 месечно бебе надвор од македонија???ние сакаме да ја носиме на 5 месеци во Грција ама ај си викам прво да си прашам може има некоја такво искуство па како поминавте?! user posted image

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: На одмор со децата
24.4.2012 14:39:37   
Beatris
Маја, имаме веќе таква тема, можеш да прочиташ ТУКА

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maja82)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: На одмор со децата
24.4.2012 14:47:35   
Maja82
Ti blagodaram Beatris :)

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: На одмор со децата
2.12.2012 15:57:58   
zzaa
da bevme ova godina vo Albanija Eva imase 5 mececi i super pominavme no narednata ke bide poubavo poveke ke razbirauser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: На одмор со децата
6.3.2013 15:10:16   
Mimushka
каде бевте во Албанија?
Цени за апартмани во Валона ако може нека каже некој?!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: На одмор со децата
6.3.2013 15:21:23   
Pepelaska *
Мимушка разгледај ја оваа ТЕМА може ќе најдеш нешто

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: На одмор со децата
15.3.2013 11:45:05   
akme
Секогаш и децата доаѓале со мене по одмори..Уште од мали ги носам со мене и немаме гајле никакво.Си спиат по пат,правиме паузи за одмор и не сме имале потешкотии.. Додека се мали е најубаво некаде поблиску да се оди...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: На одмор со децата
16.5.2013 13:49:11   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

Сакаме на одмор со бебе, по можност на море, ама се плашам некако.. Синко ќе има 10 месеци тогаш ама не знам како би поминале.... Имате искуство да споделите? Совет? Дестинација како за бебе или мали дечиња? Ви благодарам однапред



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот akme)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: На одмор со децата
16.5.2013 13:50:33   
Beatris
Горда, слободно одете, ние бевме првпат на 4 месеци, Грција ви е најблиску како дестинација, а за останатото - мозок на пасење и исто како дома со бебуш, нема за што да му ја мислиш

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: На одмор со децата
12.6.2013 15:22:07   
gorda2
Сме биле со едно дете, добро поминавме, ама се плашам за годинава, сакаме на море, ама со 2те, а немаме слободна баба за со нас.... Како се организирате за по пат со дете и бебе? 

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: На одмор со децата
17.7.2013 14:22:22   
gorda2
Се решивме за Пиериа, списоци еден куп, планирам се, а никогаш по план... Ајде по одмор ќе пишам како било... Само ако сака некој да ми пише дали ги бањкате бар малце бебињата или само под сенка да го држам (да се обидам да го задржам user posted image ) Поздрав

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: На одмор со децата
17.7.2013 14:29:32   
miana
Горда,незнам колкаво ти е бебето...Моето лани имаше 6 мессеци и ја бањав во море и те како и ја гњурев,..Годинава одиме на одмор со 3 месеќно бебе и знам дека ке го шлапкаат само по малце,да го разладат и толку,- така и јас би постапила

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: На одмор со децата
18.7.2013 16:37:28   
gorda2
Синко има скоро 10 месеци, планирав да го шлапкам, ама ме предомислуваат, мал бил, ама како ќе го задржам на плажа кога user posted image ОБОЖАВА вода!?!?!? user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: На одмор со децата
18.7.2013 16:52:54   
Bethany
Горда2, лани кога бевме на одмор син ми имаше исто 10 месеци.
Ако па и тој ја обожава вода, јас не би размуслувала ниту секунда. user posted image Уживајте!

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: На одмор со децата
19.7.2013 9:43:50   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

Синко има скоро 10 месеци, планирав да го шлапкам, ама ме предомислуваат, мал бил, ама како ќе го задржам на плажа кога user posted image ОБОЖАВА вода!?!?!? user posted image


Bozeee, ne mi se veruva deka uste nekoj dava vakvi soveti. Doma neli go banjate deteto?! Istite principi vazat i za na plaza. Da ne e mnogu ladna vodata, da ne bide na najjakoto sonce, namackaj go ubavo so 50ka faktor i uzivaj! Zalosno e na deteto da mu gi skratuvas zadovolstvata zaradi stravot na babite.
Site majki na forumov ke ti kazat deka gi banjale decata vo more i ezero uste prvoto leto, bez razlika dali imale 2 ili 20 meseci! Za vo bazen, nikoj ne preporacuva, ama plaza si e plaza! Ako ste vo more, slobodno i gnjuri go, da se iscisti, i nas taka ni pravele!

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali im dozvoluvate nasvojte deca da jadat brza hrana?

Da (0%)

Ne (0%)

Ponekogas (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!