|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Перница на детето
27.3.2009 11:18:23   
vesna_kr
Дали детето го ставате да спие на перница? На каква перница спие и од кога почна да спие на перница?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Перница на детето
21.5.2009 11:51:58   
mami
од почетокот не му ставав перница, смо една пелена што му ја менував секоја ноќ бидејќи беше лето и се потеше многу, а сега му ставам едно малечко меко перниче што пропаѓа целосно и тоа повеќе му служи за да си го покрие лицето бидејќи така заспива и после го бутка во ќош од креветчето

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Перница на детето
9.7.2009 14:54:19   
mami
во последно време обожава кога ке се префрли кај нас во кревет да си легне цел на перницата на мм и си ја гушнува и така заспива...колку ми е сладок на сабајле таков ми е жал да го будамuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Перница на детето
11.7.2009 19:07:09   
mami
на каква перница спие вашето малечко?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Перница на детето
14.8.2009 23:47:53   
nadica
na pocetokot i stavav malo pernice i mnogu se potese na vratot sega spie bez pernice i mislam deka i e podobro

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Перница на детето
19.9.2009 9:09:32   
profesorica
На Дамјан му ставаме мало тенко бебешкло перниче, но цела ноќ се превртува па ретко го користиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Перница на детето
19.9.2009 10:15:24   
niki
Koga mi bese malata godina i pol se razbole i bese zatnat nosot, ne mozese da dise, noke non stop se budese i ja staviv da spie na visoka pernica, taka i bese polesno da dise i od togas spie na taa golema pernica. Prethodno imavme edno malo bebesko koe poveke za ukras bese otkolku za spienje.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Перница на детето
19.9.2009 11:58:21   
mother 29
Moeto dete ne spie na pernica.ke go stavam i posle nekoe vreme se vrti i ja trga.ako uspeam da mu ja dodmetnam se luti i vednas ja trga.

da ne imame posle  problem so rbetot?dali znae nekoj?


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Перница на детето
19.9.2009 12:03:33   
BEBICA
Neveruvam deka ima problem so rbetot eve i Monika nejke da spie na pernica saka na ramno da spie.Jas go prasav pedijatarot od koga da ja stavam da spie na pernica mi rece posle 6 meseci moze samo da ne bide pernicata polneta so volmna ili perduvi.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Перница на детето
19.9.2009 12:08:10   
mother 29
i jas taka mislam,imeno imam prijatelka vo germanija zivee i tamu preporacuvale do 2 god. da se spie na ramno.ama onoj pat bev vo lio da vidam za pernici i tuku taa tamu prodavackata prozbore......pa me zamisli?!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Перница на детето
19.9.2009 12:10:34   
profesorica
Не ги слушај продавачките...мислам дека за рбетот е поарно да спие без перница бидејќи поисправен е и не верувам дека би имал проблеми баш напротив.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 19.9.2009 12:11:14 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Перница на детето
19.9.2009 12:13:02   
mother 29
A za dormeo pernicite i kontur anatomskite imate nekoe iskustvo?simpo anatomski memori san ?
ovie za nas za spieenje prasuvam?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Перница на детето
19.9.2009 12:18:46   
profesorica
Да золва ми има дормео душек и многу е добар сум спиела на него а свекрва ми земаа 2 перници дормео, ти пропаѓа главата во него и наместена си убаво со целото тело, баш како што даваат во рекламата.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Перница на детето
20.11.2009 0:30:31   
HristinAntonio
nie imame od odeja i za nas i za antonio nasite se so pena propaga glavata2200 den ama ima so razlicni polnenja...na antonio e ne mu  e mn visoka ama golemka e 40 na 60cm i okolu 500 den mislam bese

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Перница на детето
20.11.2009 3:00:02   
daniel
mnogu e bitna pernicata za dobar kvaliteten son

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Перница на детето
20.11.2009 7:37:22   
profesorica
понекогаш сака да спие на мојата перница на високо-но само за кратко.а инаку имаме мало тенко перниче и моментално имаме навлака со бамби и многу ја сака само ја гуска и вика:бам-би, срце тоа!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Перница на детето
20.11.2009 7:59:56   
ripce
Да золва ми има дормео душек и многу е добар сум спиела на него а свекрва ми земаа 2 перници дормео, ти пропаѓа главата во него и наместена си убаво со целото тело, баш како што даваат во рекламата.


И ние имаме дормео мемори душек, навистина е прекрасно спиењето на него. Вреди за секој денар!!!

< Поракaта ја уредил anica -- 20.11.2009 8:00:12 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Перница на детето
20.11.2009 14:29:42   
mother 29
ааааааааа да си купивме и ние!пред  месец,малку ми беше тешко додека се навикнам,малку потврд,ама сега добро е!user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Перница на детето
1.10.2010 13:32:07   
Felly RR
Јас за денски кога преспива, неколку пати ја ставив да спие на перница, ама не само под главчето, туку цела да биде поткрената зошто носето и е затнато и само кашла, и поубаво спиеше, не се закашлуваше толку многу. Ама за навечер не знам дали да и ставам исто перница такаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Перница на детето
1.10.2010 15:00:28   
big_mama817
ние од пред два месеци користиме дормео перница и ок е спие најнормално

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Перница на детето
21.10.2010 8:33:43   
vezilka RR
Јас денес осеќам дека ќе растурам со прашања user posted image Од која возраст се почнува да се користи перниче?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Перница на детето
21.10.2010 8:54:48   
blue_blue
јас ентузијастиќки купив пернички уште пред да се родат. До ден денешен (имаат 2 години и 2 месеци) не сме ги користеле зошто моите деца легнуваат со главата на една страна на креветот а се будат на друга (Со нозете таму кај што треба да им е главата). Може кога ќе бидат уште малку поголеми (летово планираме да им купиме кревети нормални дека веќе  нема да ги собира во бебешкиве креветчиња) ќе им ставиме и перници

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Перница на детето
21.10.2010 8:59:08   
vezilka RR
Хи, хи..па затоа прашувам. Јас вчера купев еден цел комплет постелнина со се внатре, меѓу другото и перниче..па се чудев дали да го употребувам, бидејќи внука ми еве три ќе наполни и уште не користат перниче..

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Перница на детето
21.10.2010 9:04:56   
Octavia
Не се препорачува употреба на перничиња кај бебиња (а и нема потреба). Син ми до 2 години спиеше без перниче, а сега (веќе оди на училиште) перницата му служи да заспие на неа, а после ја тргаме и спие на рамно, што е многу подобро.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Перница на детето
21.10.2010 11:03:03   
nadica
од пред некое време имаме едно тенко само колку да знае каде треба да и стои главчето ама не го сака баш многу на неа и е доволна и навлаката со дезенот user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?