|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Перница на детето
17.11.2011 12:46:33   
Emanuelapp
Uste od pocetok na Jovan mu stavav pernice od prilika 1-2cm visoko i na toa spiese do 5-6 meseci, koga mu staviv povisoko so memory pena  begase od perniceto i sakase da spie samo na joga pa se vrativme na staroto tanko pernice.
user posted image


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Перница на детето
17.11.2011 12:56:29   
AnnaMolly RR
Во неделата купувавме нешто од маркетот во Рамстор и за секоја сметка над 500 денари даваа некоја силиконска перница за доплата од 79 денари и зедов две. Мнооогу е убава и мека, вака изгледа надуена, ама кога ќе легнеш како на облаци да спиеш user posted image
Му ја ставив на Филип и супер си спие на неа, на мекичко. Антиалергена е.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Перница на детето
17.11.2011 12:56:57   
Natuska85
Јас негде од пред месец дена(на 5,5 месеци),кога беше затнато user posted image почнав да му ставам перниче за поубаво да си дише навечер и од тогаш спиеме на тенко мало перниче.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Перница на детето
17.11.2011 16:03:27   
kikicka
Ние спиеме на дормео јуниор трилојна перница вака изгледа дебела али кога ќе ја извадиш од навлаката се прават како три мали тенки перничиња од по 2цм,мекичка е сега за сега спие само на една додуша нон стоп мрда така да некогаш на неа некогаш без неа,кога ке биде поголема сите три ќе и ги ставам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Перница на детето
27.12.2011 14:44:19   
vezilka RR
Можеби и перниче сака..никогаш не сум го пробала, ама сум приметила дека сака да лежи на нашите перници. Ајде и тоа ќе пробам вечер со мало детско перниче..може ќе спие поубаво..

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Перница на детето
27.12.2011 14:58:31   
arh_diz
Koga bese pomal mu stavav pernica , sega ne mu stavam bidejki ne ja saka jas go stavam a toj se trga i legnuva na strana

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Перница на детето
1.2.2012 10:44:47   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ние спиеме на дормео јуниор трилојна перница вака изгледа дебела али кога ќе ја извадиш од навлаката се прават како три мали тенки перничиња од по 2цм,мекичка е сега за сега спие само на една додуша нон стоп мрда така да некогаш на неа некогаш без неа,кога ке биде поголема сите три ќе и ги ставам
  И ние му земавме ваква перница на син ми јас му ставив два слоја мсилам доволно му е  сега за сега- вчера спиеше џоа бебенцеuser posted image
Еве ја како изгледа перницата: user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Перница на детето
1.2.2012 14:48:12   
kikicka
И ние сме на два слоја сега и така си нана мирничко дури секаде си ја носи со неа user posted image user posted image ,дури и ја отвара навлаката и прстите во дупчињата хахаха...

< Поракaта ја уредил kikicka -- 1.2.2012 14:50:32 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Перница на детето
1.2.2012 14:59:27   
AnnaMolly RR
Филип и јас си спиеме на една перница, силиконска/антиалергена. Мора да спие пикнат во мене и да ме допира за лице, па нема шанси да спиеме на посебна перница или јас со перница, а тој не.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Перница на детето
30.11.2012 22:50:34   
zzaa
ne spije na pernica a ne planiram do 2 godini da i stavam

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Перница на детето
1.12.2012 11:15:16   
Maca25
Ќерка ми уште не спие на перница, а скоро 4 години има. И да и ставам перница, ја наоѓам кај нозете после некое време. Не сум прашала дали е ок да се спие на скроз рамно или не?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Перница на детето
10.1.2013 10:44:22   
Felly RR
Ние заради алергијава гледавме перници со мемори пена, пошто на мемори пената не преживувало нешто, и е затоа антилергиска. Ама цениве ептен се разликуваат од фирма до фирма, па затоа ме интересира кој има искуство да пише.
ВО Симпо се околу 1000 денари, а во Медикус беа 2000, само со мемори пена, оти и тоа неколку мина ни рекоа дека е битно - да не биде комбинација сунгер со мемори пена, оти сунгерот се кинел, а вака чисто мемори пена имале неограничен рок на траење.
Па, ајде, чекам искуства кој има - како сте задоволни.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Перница на детето
10.1.2013 10:56:24   
dostickage
Felly, od Dormeo imas i pernica i navlaka so Aloe Vera. Isklucitelno preporaclivi za deca sto imaat ili se skloni kon alergii. Jas vcera kupiv druga postelnina od Dormeo i plus navlakata so Aloe Vera. Ne sum ja upotrebila uste no me prasaa dali ja kupuvam zasto deteto ima alergii. V fala Bogu nea problemi pa navlakata ja zedov onaka , nekako mi izgleda besprekorno cista. Mozes da si procitas podetalno za nea na web stranata na dormeo.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Перница на детето
21.10.2015 11:10:45   
sandriana RR
Двете деца од бебиња спијат на перници - во почеток на тенка, бебешка перница, подоцна, после првите мрсулчињаuser posted image на подебелки.
Т веќе спие на класична перница (демек антиалергена е), а бебе се уште на детската.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Перница на детето
21.10.2015 13:31:31   
tincule
Мојава никако не сака перница, пробав пред некое време ама ништо ми ја бутна се вртеше се трткаше и ми ја бутна. Поубаво и е на рамно само на душек да спие. А ако си лежи онака нема проблем ама за спиење нема шанси.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Перница на детето
21.10.2015 14:00:56   
vezilka RR
За Јосиф уште не употребуваме перница. И Никола Џџбе има перница кога спие на нашите, пошто спие со нас на спална, главата му е или десно или лево, никако на неговата перница. На неговата перница може да му се најдат нозете ко ќе избега со главата долу. user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Перница на детето
21.10.2015 14:09:01   
lukajana RR
Л спие на голема перница не многу висока а Ј не сака да спие на перница ,има детска мала во креветот ама ја избегнува вешто

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Перница на детето
21.10.2015 15:53:35   
Felly RR
Кога беше М помалечка користевме од мемори пена, а сега си спие на обична перница само гледам почесто да и ја менувам - да не ја користи долго време истата перница.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Перница на детето
21.10.2015 22:05:07   
MamaKiki
ние користиме перница и тоа голема како нашите од околу 8-9 месеци, на почеток лежеше со цело грпче и главче на перница а сега знае и малку да се излизга надолу па личи на големо мажекое спие на перница , а да секоја вечер го легнувам во креветчето и по некое време си го земам на средина до нас оти приплаква на секои 5 минути..
на почеток првиот месец го ставав на рамен душек , ама имаше проблем често бљуцкаче па под дучекот ставив дебела перница наедниот крај и така спиеше под агол исто како на перница ама на цврта и рамна подлога и бљуцкањето се смири user posted image после свати дека може да о движи газето надолу и една нок го најдов стуткан на другиот крај па ја извадив и од тогаш спие на перница.. прво користев обична перница мека најобична , а сега како мојата дормео силвер мислам дека беше со мемори пена и навлака која дишела демек user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   Peasants za kolicka Mothercare
1.11.2015 21:20:20   
Bellee
Imame prasanje dali nekoj koristi Mothercare Xpedior?
Kako ste zadovolni I dali sedistetona na kolickata koe voedno se pravi I korpa e komotno?
Fala vi odnapred name odgovorot...

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Перница на детето
2.11.2015 10:21:30   
Felly RR
Bellee твоето прашање го префрлив во темата за колички КЛИК ТУКА, се надевам има некоја рингерајка што ја користи истата, па ќе ти пише.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.11.2015 10:29:20 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bellee)
Непосредна врска до пораките: 71
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?