|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проблеми со доењето
17.4.2017 17:23:54   
fetusce

samo sto vo 8 casot navecer oti vristese mu davav edno sisence aptamil od 120 miligrama, taka 15 dena i si rekov ke se otarasime od aptamilot. Eve sega pak na staroto se vrativme po 270 grama aptamil cicanje vristi so molbi za cicanje i toa po pet minuti od grada i tolku potoa Aptamil vo sisence i odmolzeno mleko . Zivi maki. Neznam kako od toa sto si rekov ete pocna da cica sega nisto pak necica i pak vristenje kako porano i pak So dve sisenca i pol aptamil se vrativme. Pedijatarkata mi vika dovolno mu e tvoeto mleko neka cica pet deset minuti pa odmozise ama toj place pa jas moram aptamil da mu dadam sto da pravam a molzenjeto mi e 34 minuti do 40 me faka oti ne cica pa nekoi od kanalite mi se zatnati . I taka. Kako da go nateram da cica?
(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Проблеми со доењето
20.4.2017 8:27:29   
Neurotoxin RR
И ние имавме мака со цицањето, ако ти се верува не дадов воопшто адаптирано, се мачев, кај вриштеше па и повраќаше, после 6 месеци сватив дека детето бара тишина само јас и таа исклучво на спална. Гледај ако можеш опушти се и пробувај со галења, пеење, лежење.... ви посакувам да се навикнете и го оставите ад зад вас, на крајот на краиштата и да не успеете, подеднакво детето ќе биде најадено и ти ќе бидеш добра мајка, само без стресови, пробувај

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 1077
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?