|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ноќно мокрење
12.10.2014 12:57:27   
sandriana RR
Јас сепак мислам дека е резултат на заладувањето, настинките и променливото време и дека нема место за паника. Едноставно, повеќе затоплување на децата - чорапчиња, топлинчиња, топли тренерки и сл.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Не сум пишала на темава, а со Михаил го имам овој проблем извесно време. Значи кога ги исфрливме пелените, некое време го разбудував ноќе да се измочка и после престанав, така што ако му се мочкаше сам стануваше или пак си трпеше до сабајле не се мочкаше. Ама еве неколку месеци почна да моча в кревет, ако не го раз побудам за мочкање не станува сам и прави беља во креветот, некогаш се случува дури и ако сум го разбудила и се измочкал пак се помоча. Навечер ги намалуваме течностите, и храната која може да предизвика мочкање, ама пак не помага. Дали мислите дека треба да побарам нешто во аптека или на педијатар, бидејќи имам прочитано дека после 5тата година треба да се бара помош, а тој се уште нема 5_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ноќно мокрење
6.1.2016 16:58:13   
marchi
nie naskoro ke napolnime 3 godini ama peleni navecer seuste upotrebuvame.pred spienje se mocka i stavame pampers ama preku nokta ako mu se moca ke go napravi toa vo pampers,ne stanuva.a nekogas pelenata e suva.ne bi znaela kako da go nateram vekje da gi ostavime peleniteuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 27
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

/
AnMari

Koj caj e najubav za bebeto?

Anason (33%)

Nane (67%)

Kamilica (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!