|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Поранешни пушачи
15.9.2011 15:50:04   
KRISTIJANA*
ne pusam od koga doznav deka sum bremena 04.04.2011 user posted image

_____________________________

Само една работа е поубава од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2011 16:23:05   
JovanaJ
Ne pusam tocno 7 godini. Za Nova Godina 8!!!!!!!!! Gi otkazav tocno za Nova Godina i ne zapaliv poveke nitu edna.
Mnogu mi e milo sto i mm ne pusi...eko semejstvo user posted image

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2011 18:46:00   
temjana
user posted image user posted image user posted image user posted image Браво женски само така продолжете. Јас демек ги поднамалив и скоро цеа година пушев една кутија 2-3 па понекогаш и 4 дена, ама последниов период ми е толку напорен што малтене се вратив на речиси една кутија дневноuser posted image иако пушам најслаби цигари ама пак ... Здравје боже кога ќе забременам инстант ги откачувам

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Поранешни пушачи
26.10.2011 0:00:12   
Maca25
не пушев додека бев бремена и додека доев. не знам што ми швркна пак да почнам. кога почнав да работам почнав и повеќе да пушам, може по цела кутија дневно. ама на работа си имавме прекрасна голема тераса и помини замини пуш пауза. Е сега сме во нов простор, каде што немаме тераси, па треба да искачаме на улица, на Партизанска, баш пред Неуромедика да пушиме. И некако намалив на 3-4 цигари во работно време.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Поранешни пушачи
26.10.2011 9:39:14   
miana
Prestanav da pusam od kako zabremeniv...
Nekade od 04/2007 Od toj den -nemam zapaleno cigara

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Поранешни пушачи
26.10.2011 10:32:25   
maki1
Nepusam od koga lani doznav deka sumuser posted image ,znaci 1 god i dva meseca,nitu kafe nepiev do skoro,ama ete po 1 pocnav,a za cigarite se nadevam deka nema da mi se vrati zelbata vaka e mnogu poubavo.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Поранешни пушачи
26.10.2011 10:48:13   
ferdunde
Bev pusac edno 10-11 godini i koga ostanav trudna so prvoto dete gi ostaviv od odma....i taka 5 godini ne pusev se do eden den koga bev vo 9ti mesec so vtoroto dete pred sam poragaj koga neznam ni sama zosto izlegov na terasa i zapaliv cigara....posle toa eden period duri doev ne pusev pa pak propusiv i eve sega sum vo faza na otkazuvanje...se nadevam ke uspeam zosto mnoguu mi e poubavo koga ne pusam

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:05:13   
Melanija RR
Непушач од 27.12.2012г. ,ден претходно си ја видов на ехо малата точкичка во мене

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ferdunde)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:08:17   
Bilence2
Ne pusham od noemvri 2011, koga doznav deka sum bremena, pa ae do denes bidejki seuste dojam.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:16:52   
Viktori
jas definitivno ne mozam da se pisam nepusac. ne pusac sum edna godina vo tri, pa posle pusam, pa pak nepusam i taka 15 godini unazad. Sega pak ne pusam, ama ne zn do koga. Se nadevam ovoj pat zelbata ke mi potrae. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:19:27   
temjanuska75
Jas pogolemi periodi sum pusac od nepusac, najdolg period nepusac mi e 9 meseci. Se tokmam pak da gi ostavam, a koga i koga ke ve izvestamuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:21:37   
Viktori
haha ista maka imame. mene najdolg peroiod mi e 2 godini, ama tikva be....user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 1:39:19   
temjanuska75
Najsmesna bev so lepenkite, user posted image user posted image .Gi lepev i si pusev. Katastrofa. Ama imam nadez. Ke stanam nepusac.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Поранешни пушачи
14.3.2013 4:44:08   
bucko mal
Nepusac edna godina i tri meseci so golema zelba za cigara.ama ne veruvam deka ke propusam,mm e golem protiv cigarite koj ziv ke se rasprava.da bidam iskrena i mnogu mi se skapi tuka navistina ima visok standard ama so e mnogu mnogu e.Edna kutila cigari e okolu 10evra a tolku kostaat pampersite na sinmi,edna kutija ad mleko ili 20 kasicki da mu kupisuser posted image neznam so e mnogu mnogu e ali kako vikaat nikogas ne veli nikogasuser posted image

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Поранешни пушачи
12.4.2014 15:10:46   
Melanija RR
Здраво
Јас сум непушач 16 месеци
се надевам така ќе остане
Поздрав
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Поранешни пушачи
14.4.2014 9:55:42   
sandriana RR
Непушач 3 години и 4 месеци - без желба за враќање во групата пушачи user posted image Убаво ми е вака user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Поранешни пушачи
14.4.2014 10:39:25   
Mihaela 2010
ne pushac sum cel zivot ama puvkac sum cel zivot,taka da od vreme na vreme si pafkam uz kafeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Поранешни пушачи
14.4.2014 22:42:12   
denim
Nepusam 4 g. i 9 mess. i nemam nikakov problem so toa, potocno nemam namera da se vrakam povtorno na starite naviki user posted image
"Zaboraviv" deka nekogas sum pusela...


_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Поранешни пушачи
14.4.2014 22:50:35   
Annet
одамна немам запелено,некогаш кога сум во пушачко друштво ме фаќа иштаф што велиме...ама не попуштам на искушението....

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 14:17:12   
SandraRo
Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 14:17:53   
SandraRo
Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 14:39:06   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika

SandraRo sepak i toa pavkanjeto e pusenje. Cadot ke go vdisuvas vaka ili taka.Stom imas maka probaj da gi ignoriras cigarite, sepak ne e mala rabota nesvesticata. Dali si razgovarala so lekar od sto ti se slucuvalo onesvestuvanjeto?Dokolku nemas drugi zdravstveni problemi ,konstatirano ti e deka e od cigarite,treba da gi otkazes.Epten ako veke imas krizi, togas pafni 2-3pati I frlaj ja,ili probaj so elektronska cigara.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 16:14:57   
mamicki
E, vaka. JAs sum strasen nikotinoman, ama vekje imam zelba da prestanam, pa kje vidam. Samo me interesira- imate li problemi so kilazata po ili za vreme na periodot na otkazuvanje od cigari i kako gi resavate?

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 19:13:42   
sandriana RR
Бидејки ги оставив цигарите кога дознав дека сум user posted image со првото дете, немав шанса да видам дали и како ќе влијае тоа врз килажата. После породување се вратив на стара тежина значи кај мене немало влијание.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Поранешни пушачи
25.10.2014 21:25:36   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

E, vaka. JAs sum strasen nikotinoman, ama vekje imam zelba da prestanam, pa kje vidam. Samo me interesira- imate li problemi so kilazata po ili za vreme na periodot na otkazuvanje od cigari i kako gi resavate?

Мм е поранешен пушач, и ДА имаше проблеми со килажата, не знам дали уште ќе оди нагоре user posted image зошто речиси една година помина, ама засега е 10 кг во +. На почетокот многу грицки јадеше додека не се одвикна, но не е само јадењето проблем, мислам дека проблем е и што не вежба.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?