|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:07:25   
mis.
Во зегин кан бебе 4 е 747 ден


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:09:49   
mother 29
da ,moze 4 se poskapi od 5 ,deka vo jumboto 5 ima 54 peleni i se 621 den

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:15:35   
mami
4 ми треба...а мис каде на бит пазар? 

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:23:24   
mis.
На бит пазар кај што продаваат гардероба близу има фонтана мала така на сред тезги има наредено памперси и други работи козметика за бебиња.Тука има малку подоле и цвеќиња продаваат лубрници е оваа е на кај фонтанката.Мислам дена и дуќан има тој прашај.мислам дека ке се снајдес ако не тука сум.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Еднократни пелени
18.9.2009 13:54:44   
mami
купивме вчера кан бебе од еден супермаркет во чаир- Принц или така нешто...земав мало пакување за да видам како ке оди. ама гледам дека требало да земам 4+ а не 4, овие некако како мали ми делуваат. инаку вчера му ставив една, и немаше некоја реакција посебно, сепак ке треба неколку дена за да се види..а ми се допаѓа што се меки, не се крути како бекутанот

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Еднократни пелени
18.9.2009 14:17:56   
srekna mama
мами купи си huggies,јас сум презадоволна.земав pampers,pa can bebe  и од овие сум најзадоволна,меки се ,растегливи на половинчето(can bebe не се),досега не прокиснале стварно се супер

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 14:17:57   
mami
лелел ужас...оние кан бебе се катастрофа...препоните црвени жар..едната страна се одлепила, а за делот каде се собира мочката и да не збориме- напревено  како топчиња..денес одиме по нови

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 14:21:52   
mother 29
ti rekov jas nema poubavi od pampersot...ke se vratis ti na niv, jas gledam:)
si vredat za sekoj denar.

isti se i hugies,ne znam zasto tolku gi falat.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 14:36:35   
mami
епа ке си останам на бекутанот во тој случај...
не експериментирам веке...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 16:32:33   
mis.
Сега купив кан бебе гратис со 2 пакувања влажни марамици за 720 ден четворка и гледам го смениле дизајнот сега се побели со розево и зелено а напред имаат големо розево кученце и големо зелено зајче.Мами може со промена на дизајнот го смениле квалитетот.Ќе водам јас како ќе реагира Стефан на нив,досега бев презадоволна од нив.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 16:57:46   
mami
јас вчера се разочарав тотално..ете сега бевме си купивме бекутан..малку се покрути ама барем се добри...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 18:07:58   
Sara
Ние за почеток земавме Памперс Newborn и во болница ми рекоа дека имал малце алергија од нив на стомачето, јас тотално се разочарав.
Само Памперс признавав и реков ќе направиме пауза ќе ги смениме, и мајка ми ми зела Дајперс, не се покажаа лоши ама еве сега ќе се вратиме пак на Памперс бидејќи ми рекоа со тек на време и кожата се менува а може и тоа било моментална реакција.
Користел ли некој од овие Дајперс што мислите за нив?
Сега наредно паковање 2-ка ќе земеме дефинитивно, само незнам од кои, имаме 12 дена а веќе 1 ни се мали user posted image

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Еднократни пелени
19.9.2009 18:11:10   
mis.
За првото дете користев дајперс но го сменија квалитетот е сега не се со ист квалитет како порано.Ги расипаа.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 0:22:52   
garfild
Зошто никој не користи Виолета,добри се и меки се,и не се многу скапи.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 0:30:39   
nadica
виолета и бекутан се истите пелени виолета ги произведува за бекутан user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 0:37:36   
garfild
да,ама Виолетата не се крути како Бекутанот

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 14:15:09   
Sara
Ние земавме за проба Кан Бебе од вчера сме на 2ка па ќе видиме како ќе се покажат, Памперсот не вцрвенуваа и плус ми пропуштаа, Дајперс пробавме ОК беа ама не толку меки, е сега уште Huggies да ги пробаме па ќе видиме на кои ќе се задржиме.
Овие Кан Бебе многу ефтини ми се видоа само ме плаши тоа зелениот гел да не предизвика некоја реакција - сега за сега се ОК.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 20:56:56   
mis.
Виолета и бекутан се можеби од ист производител но виолета се далеку помеки и подобри од бекутан.Дури и имаат растеглива лента на половинака кај што се лепат.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 22:01:29   
Еца
Јас сега за сега останувам на памперс, не ми се скапи 1040 ден 94 парчиња од Кам. За понатака, здравје.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Еднократни пелени
22.9.2009 22:14:37   
mami
еее Еленче и јас бев на нив додека бевме на 2ка..ама после парчињата се намалуваат а цената иста..е тоа доага поскапо

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Еднократни пелени
28.9.2009 10:18:14   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksandra

pampers orginal, samo toa mi pomogna za dvete deca. Drugite samo pretecuvaa


ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

jas imam odlicno iskustvo so dajpersot koi za razlika od pampers se prilicno poeftini a navistina dobri

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Uste koga se rodija jas ne im menuvav peleni noke od pricina sto gi ucev na takov nacin da ja razlikuvaat nokta od den.Jas mislam deka noke ne se pravi nisto,ne se pie, ne se jade,ne se menuva peleni tuku se spie osven koga e malo pa mora da cica.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

mis, se slozuvam so tebe, megutoa morav da mu menuvam navecer zasto utop se pravese, a posle koga vidovme deka veke nema potreba prestanavme i so toa...a za nokno piene mleko imame samo edno i toa nikako da go iskorenime

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama Sanja

Nie na pocetokot koristevme pampers, pa preminavme na daipers, ama veke nekoe vreme daipersot nemaat traka na grbceto i gi smenivme i sega gi koristime novite can bebe od niv sum zadovolna.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

Ева малку и овде ќе дадам придонес:
На Стефан му испробавме навистина многу видови пелени, дури некои кои ги нема кај нас а ги има во соседството. Значи, почнавме со Pampers и до 4-ка претежно со нив, но како бебе често се случуваше да му поцрвени кожата од оние со лосион. Тогаш стававме Diapers неколку дена и ќе поминеше. Еднаш од Словенија му донесов Huggies и мене ми се стварно супер. Повремено му купував од Србија, понекогаш само до пограничното Прешево (50 км) само за тоа па ќе измислев и некоја работа. Потоа на Косово ги открив Fixies и Libero. Libero (фирмата од Шведска која ги измислила денешниве пелени) е според мене врвна пелена. Навистина штета што ги нема кај нас. Huggies веќе пристигнаа и мило ми е. Ај, за второто (ако има)

Поздрав на сите

ИЗВОРНА ПОРАКА: bambi

Nie sega imame plas and sleep i mnogu mi se dopagaat, a bekutanot ni se nekako kruti, imaku canbebe isto se dobri ama nekako ponekvalitetni od pampers mi izgledaat.Imame probano i violeta ama tie se istoto sto i bekutan.

ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

jas do 1 godina gi upotrebuvavme pamper poslem se prefrlivmr na becutan i zadovolna sum samo preku nok gi koristime pampersot bidejki becutanot ni propusta user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Значи не е само да нас проблемот и ние сме исти- преку ден Бекутан, ноке памперс

ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

jas so kerka mi upotrebuvav huggies,zosto ziveevme nadvor od mk izborot bese pomegu huggies ili pampers samo huggies poveke i prilegaa i nikogas ne protekoa.
so sin mi isto probav huggies prvo samo na nego ne mu se pogodija sekoe sabajle bese mokar i se prefrlivme na pampers i so niv i ostanavme,nikogas ne ni se ima sluceno da protecat.
bekutan i diapers gi nemam probano samo mnogu imam slusnato sto gi falat.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mimicka

Pred da se porodam mi preporacaa na pocetok da koristam Pampers New Baby ili Sleep&Play. Jas se resiv za Sleep&Play zatoa sto mi se finansiski po pristapni i sum prezadovolna    ima sekogas suvo i ne iziritirano gaze  .

ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Nie do sega stavavme Kanbebe, mnogu sum zadovolna od niv....samo navecer ponekogas propustaa, sega zemevme Bekutan i od niv sum zadovolna.....



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Еднократни пелени
28.9.2009 10:23:20   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

За Михајло користев Violeta, а сега за Tео користам Sleep and Play. И од двете марки сум презадоволна ниту еднаш не ме изневериле.

ИЗВОРНА ПОРАКА: SUPER MAMA

Prvo zdravo na site clenovi na forumot posto jas sum nova.A sto se odnesuv aza pelenite mojata kerkicka koja sega ima skoro 10 meseci, od prviot den koristi Pampers peleni i mnogu sum zadovolna.

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

nie koristime pampers original i sme mnogu zadovolni bidejki sme mali ne probuvame novi nesta


ИЗВОРНА ПОРАКА: lili26

jas koristam canbebe,ama nekako pocna da gi polni mn brzo,pa se dvoumam kakvi da kupam naredniot pat.Mislam bekutan,imate li nekoj sovet..

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Бекутан дефинитивно НЕ!Значи Мила има само 24 дена, а ниту држат, ниту впиваат, мислам нависитна не сум задоволна, ама маж ми тогаш кога ме праша какви да земам и јас, ајде бекутан да ги пробаме.Инаку веднаш земав и памперс, па правам комбинција, преку ден ги трошам бекутанот(готово уште две имам )а преку ноќ памперсот, е сега се мислам какви да земам за преку ден, а баш се мислев за канбебе.И сега што да правам

ИЗВОРНА ПОРАКА: lili26

canbebe mene mi bea super dodeka Filip nepocna da pie odvreme navreme sokcinja,jas problem imam poslednive dve nedeli,odkako mu davam sokcinja,dosega mi bea super.

ИЗВОРНА ПОРАКА: garfild

Елена земете Виолета,супер се,не пропуштаат.Ние на почетокот користевме Pampers New Baby,па после преминавме на Виолета.И Кан Бебе имаме пробано,добри се,ама некако се помали од Виолетата.

ИЗВОРНА ПОРАКА: bambi

jas gi probav novite pampers premium ama se dosta skapi dobri se no ostanuva sekogas gel na gazeto zatoa sega si zedov dajpers air, prezadovolna sum od niv.

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Jas sum gi probala dipers air i ok se, ali pampers si e pamper edna pelena od 9 posle banjanje i do sabajle so istata i ne mu protekuva nisto.a inaku ic ne sum zadovolna od becutan i od kan bebe.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mia

i jas gi koristam pampersot probav ednas so bekutanot ama ic ne sum zadovolna mnogu mi se glomazni kruti a baska sto nisto ne vpivaat a pampersot mi se ekstra


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Еднократни пелени
28.9.2009 10:44:09   
Sara
Јас веќе два пати купувам Кан Бебе 2-ка и пелените се скрос различни од двете паковања - не само дизајнот од надвор пелените туку и внатре едните имаат зелен гел - другите не, и позади кај грбчето како да се повисоки - како е можно тоа?
Бекутан имав 3 пелени од тој комплетот во болница што го даваат - мене ми се допаѓаат бидејќи имаат ластиче позади и се повисоки - ние имаме проблем што многу какаме и ни истекуваат какашките позади на грбот.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Еднократни пелени
28.9.2009 10:48:48   
ostoun

Девојки памперсот е закон, си вредат за секој денар . До пред 1 месец ги користев а сега веќе немаме памперс ни ноќе ама не жалам за ниеден денар . Од дајперсот и излезе алергија , од канбебе цела ноќ плачеше и наместо да спиеме цела ноч се преоблекувавме и утредента купив памперс и не го сменив повеќе .Си реков задни пари да се ќе ги дадам за памперс.
Се случувало некогаш и кај нас да се појави црвенило кое што педијатарот го оквалификувал како од памперсот но за брзо време само се повлекувало.user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Еднократни пелени
29.9.2009 12:50:39   
bordan
uste od prv den koristime pampers sega ovie novite so lastice od stranite i epten sme zadovolni super se.Ednas za proba zedov bekutan i ne sum ic zadovolna Oleg bese celiot od gaze do vrat mokar user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?