|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Слики со Дедо Мраз
30.12.2013 14:12:11   
Bethany
Завчера бевме во Сити Мол и го видов Дедо Мраз во санките, и го прашувам Ј сакаш да те сликам таму со Дедо Мраз?
Не бее, избега детето ко ѓавол од крстот user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Слики со Дедо Мраз
30.12.2013 15:19:41   
Melanija RR
Ние сме мали и кога ќе порасне ако сака да се слика кога ќе го види ДМ ок ако не немислам да го убедувам,право на избор user posted image и јас како мала не сум сакала само еднаш во градинка и не сум верувала во ДМ па затоа и М нека си одлучи user posted image
Инаку се сликаше со ДМ бидејќи ни е комшија user posted image ама не разбира затоа помина суперuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Слики со Дедо Мраз
30.12.2013 19:31:06   
Defne90 RR
A nie pak obozavame da se slikame so Dedo Mraz.Pogolemiot de toa pomaloto uste stom go vide zavcera kako dojde kaj nas da mu go donese podarokot na M vednas pocna da place a pak koga go zede da napravime slika zaedno so nego rikna edvaj go smirivme.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Слики со Дедо Мраз
30.12.2013 23:33:16   
mommy_angels RR
Утре Дедо Мраз ни доаѓа во градинка да донесе пакетче и да се сликаме.Знам дека ќе биде испорасплакана цела на сликата оти пред некој ден на плоштад кога проба да и се доближи почна да се крие и да вика НЕ,НЕ,НЕ...user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Слики со Дедо Мраз
31.12.2013 10:26:22   
sandriana RR
Заборавив да ви кажам - Т се сликаше со ДМ во градинка пред 2 недели. Немаше проблем, беше спремна за сликање, едвај чекаше, дури рече и дека го гушнала и погалила по брадата user posted image
Ама, момент што не ми се допаѓа е тоа што фотката е вклопена во календар...за да си ја сочувам сликата, треба да ја исечам од календаротuser posted image
Инаку, ќе ја пресликам деновиве, па ќе ви ја поставам тука, да ја видите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Слики со Дедо Мраз
11.12.2014 23:38:28   
mommy_angels RR
И така годинава ние ќе си станеме без слика со Дедо Мраз.Баш денес ќерка се сретна со него во Сити Мол и верувале или не моравме да кружиме оддалеку зашто детево се плашеше.А дома на цртаните и по сликовниците,по рекламите итн му се радува.Што ќе беше ова чудо не ми е јасно.Дури и се нервирам што се однесуваше така

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Слики со Дедо Мраз
16.12.2014 9:18:47   
Melanija RR
Денеска во градинка доаѓа дедо мразuser posted image ќе биде весело и бучно.Ех да можам да ѕирнам да видам што ќе прави М и како ќе се сликаuser posted image јас порачав два календари па ќе видиме,ќе пишам како поминалuser posted image

Инаку сега прв пат ќе види дедо мраз, а на слика го обожава само вика по дома деде деде деде user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.12.2014 9:19:25 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Слики со Дедо Мраз
16.12.2014 14:36:49   
miana
Кај нас во градинка собираа по 200 денари за слика, за пакетче и за новогодишна претстава со лотарија user posted image Се сомневам дека керками ке се слика со дедо мраз, мислам дека ке се плаши, иако секој ден ме прашува кога ке дојде мас user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Слики со Дедо Мраз
17.12.2014 12:08:46   
myself
Kolku sakav da se slika sin mi so dm vo gradinka, ama vospituvackata ne mi kaza da go donesam (nastinati sme malku, pa si sedime doma). Denes slucajno se javiv za drugo nesto I gospoza mi vika pa vi kazav Jas. E kako ne, mi kaza.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Слики со Дедо Мраз
17.12.2014 12:24:34   
Bethany
Денес ми кажаа во градинка дека треба по 100 денари за подарок и 50 денари за заедничка слика со ДМ.
Му кажав на син ми, немој случајно да бегаш, сакам да имаме слика со тебе и со твоите другари да ја ставиме во албум за успомена user posted image
Тој ме гледа чудно. Па ќе видам дали ќе ме послуша. user posted image
Највероватно следна недела ќе биде новогодишно сликање.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот myself)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Слики со Дедо Мраз
17.12.2014 13:21:13   
Melanija RR
Имало некаква плачка ама успешно М се сликал со ДМ.Јасли собираа 150ден са календар со слика од детето и една групна.Ќе го видиме делотоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Слики со Дедо Мраз
17.12.2014 15:36:25   
sandriana RR
Во петокот се сликаа кај Т во градинка, за 150 ден. 2 слики - поединечна и групна. Се пофали дека не плачела, ќе видиме какви биле кога ќе ги дадат сликите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Слики со Дедо Мраз
25.11.2015 12:13:28   
marchi
nie dosega seuste ne sme se slikale so dedo mraz,ama sega kako pogolemo detence moze da se kandisame,mene mi se pravi golem kejf da se slika,sto znam,ljubitel sum na novogodisna atmosvera na sliki so dedo mraz so elki.....user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 88
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?