|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Доење на саат или по барање на бебето
14.5.2017 9:26:59   
marija23
Здраво. Само да ве прашам...моето бебуле кога цица,тоа е птоцес од саат време ( кога заспива на града ја будам ). Но на педијатар ни рекоа на 3 саата да ја дојам со дохрана. Е сега орашањето ми е,ако почне да цица во 8 и цицаме до 9-9.30 кога да гледам 3 часа,од 8 или кога сме завршиле со цицање?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Доење на саат или по барање на бебето
4.5.2020 9:07:28   
HeraN
Zdravo,


Bebeto mi e 3 i pol meseci i do sega super si cicase. No ima 5 dena sto edvaj cica, so placenje, so nisanje edvaj faka. Ako go ostavam znaci cel den moze da ne pie. I posle koga fakja da pie sve normalno pie. Dali nekoja imalo vakvo iskustvo? Sto moze da e? 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Доење на саат или по барање на бебето
4.5.2020 9:34:11   
Палешка РР
Здраво HeraN

Верувам дека се работи за период т.н скок во развојот. Сите бебиња околу таа возраст имаат проблеми при доењето, понервозни се, пораздразливи. Бидете упорна и не се откажувајте, верувам дека ќе помине овој период за брзо. Доколку мислите дека детето не јаде доволно консултирајте педијатар. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот HeraN)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Доење на саат или по барање на бебето
9.5.2020 22:08:54   
lukajana RR
Нормално е да имате такви периоди кога бебето не сака да цица. Од 14та недела почнува четвртиот скок кој е еден од најнапорните ама мора да се издржи. Моето бебе е шестипол месеци и исто имаме проблем со повремено нецицање ама кај нас забите се проблем _____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 204
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?