|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
11.1.2010 16:04:53   
Еца
Во Букурешт можете да закажете на тел: 30-64-088

Нас ни закажаа за 22 месецов, па затоа прашав, бидејќи прв пат ќе одиме кај него. Инаку и Мартина ќе ја водам, бидејќи десното стапало и е рамно. Па ќе ви пишам како сме поминале.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Ортопед
12.1.2010 17:03:59   
mis.
Јас денеска се јавив и закажав во Букурешт кај Др.Орце за 25 јануари.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Ортопед
14.1.2010 16:54:56   
MAMA JULE
Ние одиме кај д-р Весна во Ортомедика,тоа е д-р кај Видоевски и многу сум задоволна,целосна посветеност објаснувања и се што е потеребно ,инаку широк повој не користевме воопшто супер е и сега сме во фаза на скокање никако седнување или легнување

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Ортопед
21.1.2010 22:51:47   
mother 29
Pes equinovarus е криво стапало. Но тоа може да е позиционо од положбата на плодот во матката, а може и да е ригиден (фиксен) која бара третман со гипсеви.

(Одговор на членот MAMA JULE)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Ортопед
23.1.2010 11:46:41   
Еца
Ние вчера на ортопед добро поминавме, јадренцата се развиваат, меѓутоа некако сеуште е лабава, па докторот ми рече да и давам вигантол 2 капки неделно, а за викенд по з капки, на контрола по два месеци. Инаку морам да кажам дека сум многу задоволна од др. Орце Иванов, навистина доктор со големо искуство и знаење. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Ортопед
23.1.2010 11:49:16   
pacuvce
А за широко повивање???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Ортопед
23.1.2010 13:06:21   
mis.
еца браво за вас и ние сме сега во понеделник кај него па ќе видиме како ќе поминеме и навистина што ви кажа за широкиот повој.Ние кога бевме кај него на 4 месеци ни кажа јадрата се појавени и нема потреба од широк повој.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Ортопед
23.1.2010 13:08:44   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

јадрата се појавени и нема потреба од широк повој.


рече дека нема потреба од широк повој, дека широкиот повој сега се практикува до 4 месеци, иста теорија како др.Иванка, читај меѓу редови сепак до 4 месеци препрачува и тој широк повој.

< Поракaта ја уредил Еца -- 23.1.2010 13:09:11 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Ортопед
25.1.2010 19:52:57   
mis.
Денеска бевме на контролен преглед  на ортопед за проодување за Стефан и ни кажаа дека се е ок.Да продолжиме со Вигантол 2 капки до крај на март.Контрола во октомври.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Ортопед
25.1.2010 23:25:02   
pacuvce
Уф ние сме утре на контрола и уште од сега почна да ми се превртува желудникот од пусти страв...Ама сум глупава! Ама што да правам...Додека не слушнам мислење од доктор,ќе пукнaм!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:23:51   
Tanja K.
Nie vcera bevme na ortoped i za dvete soncinja.Za Eva ni go trgnaa sirokiot povoj i dr.bese prezadovolen i zacuden za kratko vreme oformeno jadro kompletno.Sednuvanje samo ako bebus ima zelba i po malku,da ne se preteruva.No zatoa pak za Elena,sto i si znaev ne e bas dobro.Morame podhitno da oslabemei vezbame bilo koj sport.Znaci stapalata i se ramni i odot i e navnatre.Nozete sega pobrzo i rastat,a tetivite posporo se razvivaat.Toa bilo normalno,zatoa treba sport.I vloski treba da si kupime nekoi specijalni,ni zapisa.dali e podobro konduri ortopedski ili vloski?????Ni dadoa nekoi vezbi da si gi pravime doma,i sega mora upornost za da bide se super.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:25:13   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Одиме на ортопед со Бојан...Брр,ме фаќа уште сега страв...Ајде држете ни среќа за се да биде како што треба...После ќе ви пишам што ни кажале...Се вративме...И јас сега сум user posted image user posted image user posted image ...Се во ред,се одлично,ама уште еден месец шiрок повој...Е па јас одлучив дека му ги вадам пелените од денес...Или да одам на уште едно мислење?user posted image Каква е процедурата да се закаже за кај ДР.Орце во Букурешт...Има ли некој број од таму?

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:28:39   
mami
I vloski treba da si kupime nekoi specijalni,ni zapisa.dali e podobro konduri ortopedski ili vloski????


Ако ви рекол влошки тогаш влошки земи. Кумчето мое носи такви, ништо страшно, си ги става во патика и нема гајле. А за спорт па и треба да почнете. Одете на пливање- таму ги вежба сите мускули одеднаш, мислам дека за деца е тоа најубава работа(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:33:19   
Tanja K.
Neli smeta toa na gluzdot,vloskata.I dali posle ke mozeme da nosime bilo kakvi konduri?Da ne bide vnatre visoko mnogu,i da ja stega.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:37:19   
mami
не не, овие што има кумчето се силиконски, не се високи, напротив ја тераат ногата на онаа нормална позиција да стои. И нема зошто да ја болат глуждовите, тие не се толку високи. Побарај во аптека да ти покажат како изгледаат

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:40:07   
Tanja K.
Izvini,samo uste nesto da te potprasamBilo koja apteka ili onaa na ilindenska sto e za ortopedski pomagala??????Fala na informaciite.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:43:20   
mami
Па тие силиконските мислам дека ги има во секоја аптека, а во онаа за ортопетски помагала сигурно. Одете заедно ако не, па пробајте на лице место како ке и биде

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Ортопед
26.1.2010 13:54:40   
BEBICA
naci stapalata i se ramni i odot i e navnatre.Nozete sega pobrzo i rastat,a tetivite posporo se razvivaat.Toa bilo normalno,zatoa treba sport.I vloski treba da si kupime nekoi specijalni,ni zapisa.Tanja zlato koja i e dijagnozata posto kazuvas deka nodzinajta i odat navnatre,Jas veke imam pisuvano gore ima dve dijagnozata.Eve nie nosime ortopedski kondurcinja.No ako ti kazal deka uloskite se posebni za nea moe mislenje e da si otides so dijagnozata ona sto vi prepisal vo taa na Ilindenska oni po merka ke i napravat.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Ортопед
26.1.2010 16:35:07   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Одиме на ортопед со Бојан...Брр,ме фаќа уште сега страв...Ајде држете ни среќа за се да биде како што треба...После ќе ви пишам што ни кажале...Се вративме...И јас сега сум user posted image user posted image user posted image ...Се во ред,се одлично,ама уште еден месец шiрок повој...Е па јас одлучив дека му ги вадам пелените од денес...Или да одам на уште едно мислење?user posted image Каква е процедурата да се закаже за кај ДР.Орце во Букурешт...Има ли некој број од таму?

Во букурешт се закажува на бројот 3064 088 и ќе те поврзат со ортопедија.За кај орце се закажува и јас кога се јавив ми закажаа за после 2 недели отприлика.Ако сакаш да закажеш оваа недела е прва а наредната е втора па тогаш јависе за да закажеш.Ме чуди ако има појавено јадра зошто би носеле широк повој но така е во мајчин дом.Појавени или не јадра тие секако ти даваат широк повој.Јас ти препорачувам убаво да си одиш кај некој кој на ехо убаво ќе ти каже дали има јадра или не а Др. орге ти е добра опција.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Ортопед
26.1.2010 16:43:49   
mis.
За рамни стапала имаме и тука пишувано.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Ортопед
27.1.2010 11:15:49   
Весна
Вчера се вративме од ортопед, бевме кај др. Темелковски, дека ни е во комшии, а и веднаш не’ прими (а сакав кај Видоевски-но мноооогу се чека, дури во март има слободни термини)... туку, Јана да ми ви има совршени колкчиња, ми ја испофали, а јас го терав да ми ја заплука да не ја урочи од толку фалење, а веќе има и оформено јадра, а има само 42 дена. user posted image
Ми кажа да сум и’ ставала широк повој, само еден месец, за да би ја задржале 5 што ја има, но јас уште веднаш му реков дека немам намера да и’ ставам штом се’ си е во ред со колкчињата. user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Ортопед
27.1.2010 11:17:11   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image јана, само таа нека расте жива и здрава и манекенка ке ја правиме

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Ортопед
27.1.2010 14:19:50   
karla
Nie vcera bevme na ortoped (na 4 i pol meseci) i dr. ni rece deka Lana odlicno napreduva i deka jadrata se vekje oformeni i nema potreba od shirok povoj povekje za sto mnogu se izraduvav oti Lana ic ne go saka. Sega e vo period koga saka da se prevrtuva od grb na meshe i toa ja pravi mnogu srekjna a so shirokiot povoj ne mozese, pa sega ke si tera raat i ke si kloca kolku i dusha sakauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Ортопед
27.1.2010 14:32:19   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image супер, тоа е одлично, сега нека јакне мускули за застанување и лазењеuser posted image

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Ортопед
5.2.2010 17:35:03   
Tanjicka
mamicki, na kolku meseci bea veke formirani jadrata na kolkovite kaj vasite milicki? Luka iutre parvi 5 meseci , denes bevme na kontorla vo majcin dom i mi rekoa jadrata deka ne se uste formirani i da prodolzam so sirok povoj i na kontrola za tri meseci ( jas sirok povoj ne mu ni stavam veke dva meseci).pa malce se zagriziv.kazete mi vasi iskustva

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Име за моето девојче?
Fiona

Во очекување на моето ќеркиче, сеуште сум во размислување за нејзиното име. Ве молам за ваше мислење.

Ирина (27%)

Ирена (15%)

Бела (34%)

Срна (10%)

Искра (14%)


Број на сите гласови: 121

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!