|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.5.2010 23:34:50   
lb81
veke vlegov vo 37 nedele a za celo vreme sum popravena samo 5 ili 6 kg,me faka panika so ogled na toa sto taa tezina otpaga samo na bebeto ,placentata i plod. voda no doktorot me uveruva deka e se vo red so bebeto deka normalno se razviva.inaku odsekogas sum slaba startuvav so 49,50 kg.bebeto e tesko okolu 2300 ama ne znam kolku se precizni tie merenja.ve molam za sovet kolku bi trebalo spored vasite soznanija i iskustva da bide tesko bebe vo 36 ned. i 4 dena

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.5.2010 23:37:30   
jovanka
ne se optovaruvaj so tezinata na bebeto se e zapisano vo genetskiot kod.Stom si pod kontrola na doktorot i ti vika deka e se vo red ti preporacuvam da uzivas uste ovi 2-3 nedeli a mozebi i 4 ovoj period bebeto najmnogu dobiva na tezina.Srekno i lesno poroduvanje misli si na user posted image .

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.5.2010 12:51:27   
mama 20
VESNE ISTATA MAKA JA IMAME AKO I SE SIMNEME OD STARATA KILAZA KAJ NI E KRAJOT STRAV ME FAKA

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.5.2010 12:56:36   
dragana_vane
ha ha, jas sum tocno 36 nedela i 4 dena, i mojot bebus ima 2847g.

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.5.2010 14:33:22   
Палешка РР
Јас уште неможам да ги симнам килограмите user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.5.2010 14:33:40   
Miss36
Jas sum 28 nedela, vo ponedelenikot bev na pregled,bebeto mi e 1600g. Dr mi rece deka se e vo red :)

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.5.2010 18:58:21   
betistojoska
pet meseci sum bremena i sum se popravila 4 kg  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Килограмите за време на бременоста
15.6.2010 13:32:13   
saskicka
user posted image jas ostanav so 70 kilogrami  potoa oslapnav 4 i sega sum 19 nedela i imam 68 bev na pregled i ginekologot mi veli deka so bebusot se e ok dali naednas ke gi stavam kilogramite neznam.


(Одговор на членот betistojoska)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Килограмите за време на бременоста
15.6.2010 13:39:53   
arh_diz
saskicka jas bev slicna kako tevbe do 4 mesec nekade voopsto ne se popraviv  , posle toa pocnav da se popravam .Mada mojot ginekolog nebese mnogu zadovolen sto jas ne se popravam bidejki bebeto se zema od nas a nasiot organizam oslabnuva.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот saskicka)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Килограмите за време на бременоста
15.6.2010 13:47:17   
penelopa
Јас терам веќе 17 недела здебелена сум само неколку килограми ама тоа воопшто не ме загрижува- се додека бебето супер си напредува и се развива нема потреба од нервози. Имаш право арх_диз оно си зема колку што му треба.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 11:46:18   
petra27
Zdravo zenski..ve citam non-stop i se resiv da se priklucam na forum...jas sum 20 nedela i sum popravena 2 kg....se nadevam nedma mnogu da kacuvam :)))...mislam kako i da e samo da ni se zivi i zdravi bebcinjata...pozdrav

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 12:13:21   
slonce
Здраво Петра 27.
И јас сум нов член на форумов и мило ми е што ке се дружиме.
Само да ти кажам дека јас сум 6-та недела а веке имам покачено 2 кг,а кој знае до крај уште колку ке си додадам.user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 12:24:35   
Saturn
Ајде да ве утешам малку user posted image вториот пат се поправив 18 кг и еве за 6 месеци сум ги симнала тие 18 и плус 0,5. Иначе, воопшто не сум тип што лесно слабее, ама ич. За 2-3 кила секогаш ми теба добро да се намачам со диети и физичка активност. Сега веројатно од што многу се секирав кога ми се разболеа двете деца ( од вируси, не нешто страшно) и јас исто фатив вирус и тоа траеше месец и пол и се стопив. Сакам да кажам дека не треба премногу да се оптеретувате со килограмите за време на бременоста. Тие ќе се симнат, особено за тие што дојат, е после тоа е зезнато ако се поправите, некаде откако детето ќе направи 1-2 години. Јас многу се замарав со килограмите ама вториов пат стварно ептен отидов, а не јадев премногу, ама некако се ми се лепеше.

(Одговор на членот slonce)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 12:28:16   
Палешка РР
petra27 и slonce добредојдовте!user posted image
Дали се запишавте во нашиот список на трудници? Ако не КЛИК

Ви посакувам лесна бременост и убава дружба на РРuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 12:28:52   
brineta88
Јас се поправив 12 кг и уште неможам да ги симнам. Имав 62, а кога се порoдив 74.Еве сега последниов месец успеав да ослабнам 4 кг, ама ќе биде ич не му ја мисламuser posted image

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 21.6.2010 12:29:26 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 15:48:13   
bushavka
jas sum 8 nedeli a veke imam plus 2 - 3 kila a do krajot neznam uste kolku user posted image user posted image user posted image  ama mi se jade kako da ne jadam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 15:58:57   
arh_diz
bushavka jadi kolku ti se jade bebusko mopra da raste . Sega netreba da gledame kolku se popravame . Samo jadi 5-6 pati vo denot vo mali kolicini

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 16:12:27   
Тања РР
Јас за време на бременоста не се поправив многу во 31 недела имав само +6 кг и бидејки се породив немав шанса да видам колку ќе ставев ако одев до 40 недела. Е сега, откако се породив наместо да слабеам јас почнав да качувам. Еве ме сега имам повеќе кг отколку за време на бременостаuser posted image user posted image user posted image user posted image
Не можам да држам диети затоа што никогаш не сум можела а и затоа што дојам па мора да јадам.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 20:04:24   
vezilka RR
хи,хи јас сум 18 недела и до сег се имам поправено едно 4 кг..вака не изгледа многу, арно ама кога ќе викажам дека последните 2-3 месеци пред да останам бремена се здебелив 8 кила, еееее тоа е веќе друга приказна..А ова мене што ми се случи е полошата варијанта, оти овие кила потешко ќе ги вратам. Катастрофа..ај ќе видиме.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 20:46:09   
denicka
vezilka ti si super. ja do sega sum popravena 5.5 kila a pa do kraj? nemozam da zamislam! ama da ti kazam ic ne pazam. sto mi se jade toa si jadam. posle od trcanje po bebuska ke oslabneme hihihihihiih user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.6.2010 21:01:33   
vezilka RR
хи,хи деничка, само да не ми метне бебево на мајка му мрзливо, па и тоа не ма да ми успее тогаш user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.6.2010 8:29:13   
arh_diz
Jas okolu 9 kg sum popravena . Mada ginekologot mi rece deka vo posledniot 9 mesec najmnogu se poprava mi dade fora uste 5 kg da se popravam :)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.6.2010 14:06:19   
lowen
Jas samo sto vlegov vo 6 mesec i sum popravena samo 1 kg. , a i onaka si imam visok kilogrami. Doktorkata mi rece deka se e vo red so plodot deka super napreduva.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.6.2010 14:52:32   
riba79
bravo lowenuser posted image malku jades ili pazis sto jades? pozdrav

(Одговор на членот lowen)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Килограмите за време на бременоста
24.6.2010 12:07:52   
jasmina 25
jas vo ovie tri meseci sum popravena 3 kg mislam ne se mnogu jadam se sto ke mi tekne ne sakam da stojam gladna a posle koga ke se rodi bebusot sigurno ke oslabam,,,user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?