|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Tezina na bebeto
20.5.2020 12:05:43   
HeraN
Kolku kg imale vasite bebinja na 4 meseci? 

Mojot bebus ima 6750 gr i neznam dali da pocnam uste malku so dohrana ili ne. :/
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Tezina na bebeto
22.5.2020 0:46:19   
anetar
Тежината кај новороденчињата зависи и од нивната родилна тежина. Според некои табели за просечен раст и развој на децата мислам е во нормални граници според возраста.  HeraN а бебуш е на доење или на адаптирано млеко?


user posted image

(Одговор на членот HeraN)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Tezina na bebeto
22.5.2020 13:07:00   
HeraN
Bebus na doenje e a se rodi 3100gr.(Одговор на членот anetar)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Tezina na bebeto
22.5.2020 13:10:30   
HeraN
P.S. vi blagodaram mnogu za slikata i za obajsnuvanjeto. :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: anetar

Тежината кај новороденчињата зависи и од нивната родилна тежина. Според некои табели за просечен раст и развој на децата мислам е во нормални граници според возраста.  HeraN а бебуш е на доење или на адаптирано млеко?


user posted image(Одговор на членот anetar)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?