|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 12:15:05   
caciana
Zdravo devojki od mene.. Gledam ste ispile veke kafe a jas sega prvoto go pijam user posted image
ajde jas cestam denes user posted image
user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 14:15:54   
Ilina87
Ве поздравувам сите user posted image . Ме нема мене нешто овие дена, се само со настинки се расправам и слабо стојам со време.
Miana честитки, уште многу успеси да ти се редат.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 14:22:40   
LoveableMe RR
Ќе си земам од кафето, ми треба, цел ден трчканици, што работно што приватно, аман да помине перидов не се издржува од гужви и пресија од сите страни.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: КафеРаја [chat]
12.12.2014 12:26:45   
caciana
Zdravo devojki kako ste? Ve nema denes nesto da ne spijate uste ? user posted image Jas go pijam vtorovo kafence i odam na rabota pa ke ve druzam posle 4 i 30 user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: КафеРаја [chat]
12.12.2014 14:14:55   
Melanija RR
Убаво да поминеш на работаuser posted image

Јас наминав на кафе и ако некој може да ми помогне.Пред 4 години кога се полагаше испитот за државни службеници имаше линк и се симнуваше како прирачник книга.Е супер ама одамна беше а сега на страната на аа има прашања и под нив линк каде е одговорот т.е. во кој закон. Тоа многу закони па ако некој случајно го има тој цел топтан прирачник во свој ком многу ќе ми врши работаuser posted image па ќе почастам после закускаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: КафеРаја [chat]
12.12.2014 14:25:52   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Zdravo devojki kako ste? Ve nema denes nesto da ne spijate uste ? user posted image Jas go pijam vtorovo kafence i odam na rabota pa ke ve druzam posle 4 i 30 user posted image



Caciana pies sama kafence?? Ne mislis na nas ....kade e kafeto za nasuser posted image ?Ajde varete zeni ,oti zaspav od stoenje.Nokeska. zveceto ne me ostavi raat da spijam,bubrezite mi gi izmesti od klocanjeuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: КафеРаја [chat]
12.12.2014 14:52:25   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Пред 4 години кога се полагаше испитот за државни службеници имаше линк и се симнуваше како прирачник книга.Е супер ама одамна беше а сега на страната на аа има прашања и под нив линк каде е одговорот т.е. во кој закон. Тоа многу закони па ако некој случајно го има тој цел топтан прирачник во свој ком многу ќе ми врши работаuser posted image па ќе почастам после закускаuser posted image


Прашав, нема прирачник, мораш така, освен ако нема некоја вредна рингерајка што си направила прирачник. Поздрав женски, ајде едно кафе со посен локум да се освежимеuser posted image

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 8:44:12   
Mihaela 2010
Dobro utro, eve me mene rabotno,odrabotuvame za den na drvoto,i site skisnati,smrznati drememeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 9:21:46   
LoveableMe RR
Добро утро и од мене, работен ден, дремеме и ние, ама што да правиме, мора да се одработи. Вчера со мм ни беше ладно, ај викаме да си згрееме по малце винце, лелее после тоа цела вечер главата ме боли и еве уште сум за никаде. Од мене чајче денес:

user posted image
user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 9:48:06   
Melanija RR
Добρо утρо и од менеuser posted image после вино иде вода ама штом е маκа чај и вит Ц.Се надевав за пρиρачниκ ама ќе учам од пρашањата немам вρеме за учење а и маκа ми е user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 10:00:43   
LoveableMe RR
Меланија, да вода и тоа како, мене не ме боли глава после винце, но ете може нешто виното не чини....а за прирачникотал ми е, но мораш така да читкаш....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 12:24:49   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Zdravo devojki kako ste? Ve nema denes nesto da ne spijate uste ? user posted image Jas go pijam vtorovo kafence i odam na rabota pa ke ve druzam posle 4 i 30 user posted image



Caciana pies sama kafence?? Ne mislis na nas ....kade e kafeto za nasuser posted image ?Ajde varete zeni ,oti zaspav od stoenje.Nokeska. zveceto ne me ostavi raat da spijam,bubrezite mi gi izmesti od klocanjeuser posted image


Vednas cestam da nema lutacki ... malku zakasneto ama nema vrska user posted image
user posted image
Na zdravje zenski user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 13:05:08   
Melanija RR
caciana баш вакви чајни колачиња сакам мммммм

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 13:49:00   
deluxe
Davajte I za mene dupla porcija kolacinja I duplo kafeuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 15:45:41   
Палешка РР
Јас дупла доза среќа честам...ќе излетам, син ми изненадно си иди дома user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 15:47:47   
LoveableMe RR
Уживкај во ретките моменти со синкоuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 16:24:36   
Defne90 RR
Добар ден,може и накај добро вечер веќе да се каже,јас рингерајки сега најдов време да ве поздравам.Од децата не можам да дојдам до пц.Или е малото или големото на него.Па и работа околу домот...Туку гледам колачињата и кафето сте ги раздигнале,па јас нема да биде лошо да ставам чајче.Таман добро ќе ни дојде во овие ладни денови.Поздравче рингерајки user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: КафеРаја [chat]
13.12.2014 16:59:00   
Felly RR
Мммммм чајче од јаболче, може, може!!! Еве од мене и нешто да се засладиме после чајчето. И кој нема пишано во темата за Најфорумџии, нека пиеш денес и најдоцна утре. user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: КафеРаја [chat]
14.12.2014 7:32:12   
tincule
Ај добро утро ако има некој буден наздравје кафе, јас еве првото и последно за расонување пошто ептен поспана денес, не ми се стануваше ама должност вика, среќа и благодарност до моја мами која ја дружи моја бебушка додека се освестувам user posted image user posted image Поздрав мамички и секое добро

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: КафеРаја [chat]
14.12.2014 7:33:46   
tincule

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Мммммм чајче од јаболче, може, може!!! Еве од мене и нешто да се засладиме после чајчето. И кој нема пишано во темата за Најфорумџии, нека пиеш денес и најдоцна утре. user posted image user posted image

Леле фели колачињава прсти да излижеш еднаш со сестра ми пробавме да правиме мафени ама ни излегоа многу смешни ама пак си ги изедовме user posted image user posted image Пењил се не пењил се пари сум давал работава беше user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: КафеРаја [chat]
14.12.2014 9:37:56   
Felly RR
ДОбро утро и од мене, Tincule, еве јас ќе те дружам за кафе user posted image
а за мафините ако треба некое рецептче, еве и ОВДЕ разгледај.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: КафеРаја [chat]
14.12.2014 13:22:14   
caciana
Fala za kafeto..mi trebase edno pojako user posted image
user posted image
Eve od mene torta.. cestam za nagradata user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: КафеРаја [chat]
15.12.2014 0:08:51   
deluxe
Lele zeni me strvite so torti I slatki pred spienje.Tuku jas ke si kasnam,ne sum na dietauser posted image Za kafe mi e jasno,ama blagicko nikogas dosta.Caciana I Felly mnogu vi se pogodilo blagovouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: КафеРаја [chat]
15.12.2014 9:47:58   
Melanija RR
Добро утро па какво и да е.user posted image Ммм од јагодката и ја сќе каснам а од мене утрински user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 15.12.2014 9:48:24 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: КафеРаја [chat]
15.12.2014 12:28:32   
caciana
Kakvo i da e utro e heheh...Ajde zdravo i od mene...ne e dobro utro ama e Zdravo . fala Melanija za cajceto i kolacinjata user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?