|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 17:52:00   
Mihaela 2010
Jas pak vi se voodusevuvam so tie seminja ova ona, jas toa u zivot neam probanouser posted image
Inaku kokice sega ke ti kazam okolu blagoto.so prvata bremenost srkav eurokrem so lazica, premnogu jadev blago zatoa i kacin 24 kg.so vtorava povekje me tera na soleno, sirenje maslince, krem sir i takvi stvari a blago ne vikam deka ne kasnuvam ama mn retko.gledam isto taka da jadam dva pati na rabota po pomalku i doma eve sega rucavme i tesko deka ke veceram posto nema da mi se jade.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 17:53:10   
Mihaela 2010
Inaku posto ko za dekor jadev luto ajvarce izedov lazica krem da mi projde ognot vo ustauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 18:03:45   
Bethany
e eve jas sega posle rucekot jadam peceni kosteni mmm
so denovi gi mislam, mm zlaten mi gi donese... user posted image
Pa se nadevam ke mi prijat user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 18:08:41   
kokicekokice
Појадок:Баничка со јогурт
Ужина:-Овошна салата од круша,јаболко и банана
-бадеми и лешници(си ги м'цкам цел ден,ми спречуваат киселини)
-Чај од нане
Ручек:Грашак со телешко месо и кисели краставички
За десерт 2 Реда Милка чоколадо( лажам, 3 беа user posted image )
Ужина:-Цеден сок од калинка+портокал
-варена пченица па мелена со додаток мелени ореви+морско оревче+шеќер во прав (често си имам во фрижидер на лагер и си го јадам 3-4 дена)
Вечера:2 кришки леб со кечап и кашкавал стоплени во микро за да ми се тегне кашкавалот како на пицаuser posted image
5-6 мандарини

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 18:15:13   
Bethany
kokicekokice, menito ti e bas po mojot vkus user posted image

Vistina, edvaj cekam da se oporavam i ovoj zeludnikot moj da proraboti podobro pa da izedam edna banica ili burek pa, inaku ne se osuduvam posle ke mi bide mnogu tesko, a bas i sabajlevo toa mi bese na pamet za jadenje user posted image

Ima denovi koga imam apetit, ama dzabe koga mi presedne, pa moram da se sankcioniram user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 20:42:17   
lolla RR
тууу кокиче, јас мислев којзнае колку јадеш, таман си си, на здравје нека ти е се!

Јас да дополнам за денес плус калинка, јапонско јаболко и печен сончоглед.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници, што јадевте денес?
5.11.2014 21:30:02   
Hopeful RR
А бе мешковци, од прееска ви ги мислам варените гевречиња и пченицата, ќе пукнам [user posted image Ај утре ќе го натерам мм да части варено геврече, а пченица ќе си сварам сама - ако и кажам на мајка ми, сигурно ќе се нафура дека е за на гробишта user posted image

Како ми се јаде чипс сега! Среќа не смеам да искачам надвор user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници, што јадевте денес?
6.11.2014 17:03:59   
lolla RR
Жени како иде ручкањето денес?

Јас денес:

- на станување: чај од коприва, семе од коприва, едно јаболко и 1 јапонско јаболко
- пред доручек: овес со лажица мед и сецкано јаболко
- какао
- доручек: проја со кисело млекце и 1 бомбица
- ручек: полнета пиперка со интегрален ориз со зеленчук и салата цвекло, морков зелка
- сега, сончоглед
- за вечер планирам лепче со ајвар, а измеѓу мандарини

< Поракaта ја уредил lolla -- 6.11.2014 17:06:02 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници, што јадевте денес?
7.11.2014 17:30:59   
lolla RR
Денес:

- на станување: едно јапонско јаболко, една мандарина, цеден лимон, семе од коприва и чај од коприва
- 2 бомбици
- доручек: макробиотички геврек и јогурт
- ужина: какао, јапонско јаболко, мандарина, 2 бомбици
- кришка со ајвар
- ручек: рецепта од фуд нетворк полна со протеини ---- лосос и печурки пржени на грил тава, настрана се меша сок од 1 лимон, маслиново масло, сол, бибер, китка рокула, 1 сецкано авокадо и може и малдо кромитче. лососот се цепка и со печурките се додава во миксот. Беше преееекрасно. Го јадевме со салата марула. Јами јами
- вечер: јапонски јаболки планирам

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници, што јадевте денес?
7.11.2014 18:39:11   
Hopeful RR
lolla, кога те читам какви убави и разновидни работи јадеш, ме фаќа грижа на совест и се карам себе си да пазам повеќе user posted image еве денес си купив и чај од коприва!

Денес:
На станување две јаболки и чај од коприва
За доручек овес со семе од сончоглед, тиква, лен и чиа со суво грозје и вода
За ужина две мандарини
За ручек домашни кифли (да ја пофалам мајка ми, се истакна!) со сирење и розеви домати

За вечера планирам јогурт со семки или интегрални бисквити

Со ова лежењево ми се комплицира ручекот, затоа што не можам да готвам и некако гледам да поминам со нешто поедноставно. Се надевам дека наскоро ќе се оправам и ќе можам да си правам вкусни и здрави јадењца user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници, што јадевте денес?
10.11.2014 12:00:10   
Hopeful RR
Девојки, забушаваме на темава, не сме пишале ништо неколку дена user posted image

Вчера:
за доручек масло од лен, цеден лимон, јаболки, чај од коприва, овес со семки, суво грозје и аронија
ручек и вечера пропржени и запечени компири со кромид, патлиџан и зачини со зелка салата и маслинки (браво за мајка ми)
ужинка мало парче блага пита со тиква и една гурабија
доцна ужинка два реда чоколадо user posted image

Денес на станување масло од лен, цеден лимон и две јаболки, а сега јадам овес со семки, суво грозје и аронија, и ме чека чајот од коприва. За ручек, немам поима, нешто што ми е наједноставно за сама да го подготвам - веројатно варени јајца со салата.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници, што јадевте денес?
10.11.2014 12:08:12   
blond
Вчера за појадок една крупша и мандарина, за ручек супа, ориз со одмашно пиленце а за вечера се набутав пица :)
Од сабајле мајонез и кечап две пачриња и ништо друго. Сега маајичнам калинка една. До вечер не се знае што се ќе апнам :)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници, што јадевте денес?
10.11.2014 12:09:43   
lolla RR
Houpful, кај свеки бев викендов и немам многу за кажување, полна куќа гости имаше и јас не јадев речиси ништо. За ручек, супер ти е идејата за јајца.

Во саботата си почнав добро со смуди со аронија, банана, капина и боровинка. Доручек варени јајца со путерче и руска салата (туршија кисели моркови, краставички, карфиол итн). За ручек они имаа леб со кебапи, па јас не јадев. После кога веќе морав нешто, си направив пржено урда и пиперки туршија со јајце и кисело млекце. И тоа ми беше. Каснав и овошје, јаболки, мандарини но незадоволително. Затоа два ден мака машам со потврда столица, жива си се јадам.

Неделата за доручек мм ми купи сардина, ама немаше таму интегрален леб, а тие доручкуваа мекици, па морав со мекица да јадам. Киселини ме утепаа цел ден после. Е за ручек дома беше грашок со телешко мевце и зелка салата, јами јами. Вечерта, јадев овошје, јапонски, јаболка, ореви, бомбици неколку.

Сабајле на станување: чај од коприва, семе од коприва, 2 јаболки
- преддоручек: банана со авокадо и мед
- доручек: интегрална кифла со топено сирење и јогурт
- ручек планирам печен благ компир со сусам и салата зелка цвекло, морков и туршија


(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници, што јадевте денес?
11.11.2014 17:03:51   
Bethany
Денес каша попара user posted image

На станување едно јаболко, киви и мандарина
Турско кафе

Варен ѓеврек и јогурт
Потоа ставив чај од коприва ама ми се излади па не го испив user posted image

После додека куцкав со вас тука (тоа ми е најмака, секогаш нешто да се грицка пред компјутерот), јадев чоколадирани кикиритки
и испив едно литро спрајт user posted image

Па сега јадев три парчиња Кентаки чикен пица и кисели краставчиња многу и спрајт

А да, во меѓувреме грицкав зелени ментол гумени бонбони.

До вечер не знам што ќе биде, слабо нешто ми се јаде овошје, салата, нешто попаметно. Каша попара денес, кажав user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници, што јадевте денес?
11.11.2014 17:34:33   
lolla RR
Бетани, ако ти било слатко и не ти пречи на меше, на здравје нека ти е.

Денес:

- на станување: чај од коприва, семе од коприва, цеден лимон, шака ореви, мандарина
- 2 јаболки зелени, мандарина
- доручек: од дома сендвич со млечни работи и кисели краставички
- какао, бомбица
- 2-3 залчиња со ајвар, ми се јадеше пред ручекот
- ручек: леќа микс, со салата зелка, цвекло, морков, праз и десерт лажица мед
- сега чај од шипка со хибискус
- вечер здравје: леќа пак да ја дојадам

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници, што јадевте денес?
11.11.2014 17:41:23   
Hopeful RR
И јас не сум за фалење денес user posted image
Сабајле по крвната слика каснав еден кроасан од Пастел и малце турско кафе, па после и две мандарини. За ручек кифлички, козјо сиренце, зелка салата, маслинки и малце авокадо. После смачкав 4 реда чоколадо и за вечера гледам дека ќе биде јогурт со семки и овошје user posted image Добро бар што цел ден пијам вода без престан!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници, што јадевте денес?
11.11.2014 20:03:30   
Mihaela 2010
Denes
Banana
Caj od nane
Kafe dur imav sostanok
Edna kriska so zdenka
Podocna eden red cokolado
Okolu 14 h uste edna kriska so krem sir
Malku soncogled
Rucek gravce so 3-4 vezeni piperki
Edna krem banana
I tolku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 19:18:56   
Mihaela 2010
Caj
Pola banana
Tost
Kafe
Portokal
Dve kocki cokolado, kakao
Okolu 14 h uste edno tostce malo
Doma rucek gravce od vcera so kolbavcinja i tursija
Nes kafe sega i zavrsuvam za denesuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 20:07:56   
blond
Iako rano stanata, edvaj vo 12 pojaduvav, budala. I toa spageti od sinokja sto ostanaa :D
Za rucek turlitava so telesko, se prejadov. I vecera ke nemam. Izmegu krusha i mandarini nekolku. Do vecer pak nesto ovosje na sila ke izedam i toa ke e za denes.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 20:15:48   
Hopeful RR
Денес сум релативно задоволна од себе си user posted image

На станување три јаболчиња и круг ананас
За доручек овес со семки и суво грозје попарен со вода
За ручек јајца пропржени со праз, козјо сирење и маслинки, со интегрален леб, салата од патлиџан и ендивија
Измеѓу оброци два пати по една мандарина
Пред малку мини кроасанчиња 7 days user posted image
Сега ќе пијам кафе, а за вечера веројатно јогурт

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 20:33:07   
Ki4iko
Има денови како овој кога претерувам со овошје и зеленчук,па знае да ми биде лошо user posted image .Денес кроасан за поручек со чаша млеко.За ручек не знаев колку модри домати да изедам,како да нема друг пат user posted image user posted image .Па му седнав на крушите,се заборавив user posted image .Сега за вечера седнав да јадам ориз со месо,ама не ми оди месово баш user posted image .И еден цел лимон си исцедив user posted image .И пак некако бананите ми запнуваат во очи,ќе смачкам една пред спиење user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 21:01:16   
gina
devojki za sto go piete cajot od kopriva mene mi e strav da se napijam nekoj caj pijam brusnica od sipinka kamilica i nane imam domasna majcina dusicka ama mi se strav da se napijam

inaki jas denes za dorucek izedov dve kriski crn leb so namaz, potoa edna mandarina pa caj od brusnica, tri brazilski orevcinja
za rucek grasak so pilesko meso, i tursija morkov brokula karfiol, i svez crven kromiduser posted image
pa 4 urmi eden grst leblebii, caj od sipinka so med pa musmulii, tri suvu slivi
vecera dve vareni jajca i svezo rendano cveklo kako salata i nekoe ovosje

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници, што јадевте денес?
12.11.2014 21:47:15   
lolla RR
гина, чајот од коприва е добар за крвта, и за закајнување и за прочистување. Од чајчиња, во прво тромесечие изгледа не се препорачува зелен и црн чај и хибискус и кантарион. Остатокот од чаевите може, нели да не се претерува 1-2 дневно.

Денес не многу задоволително:

-на станување: чај од коприва, семе од коприва, две јапонски јаболки
- доручек нешто со кашкавал и јогурт
- 2 мандарини, 1 јаболко
- ручек: пинџур со лук и јајце, сиренце и кисело млекце козјо
- 1 калинка, какао
- сега: ајварче кришка лепче и туршија

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници, што јадевте денес?
13.11.2014 12:27:05   
blond
Od sabajle jogurt so lepce i edna zdenka onaka od noga user posted image
Sega pak mi se vrtat creva, da najdam nesto ovosje da gnetam, mnoooogu sum gladna user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници, што јадевте денес?
13.11.2014 12:59:43   
Mihaela 2010
Jas vaka
Caj
Banana- ova mi e standard
Kafe
Tivka nekolku parcinja
Okolu 12 tost od doma
Mandarina
Malku indiski orevcinja
Sega kakao si napraiv
Doma moze kajgana so tursija nesto
Za vecer ke vidime

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dete so domasno milenice
elenaile

Bebence i mace doma

da (25%)

ne (75%)


Број на сите гласови: 158

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!