|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 11:04:11   
Палешка РР
Грчката песна беше со македонски мелос, затоа ми се допадна user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 12:29:50   
melody
Definitivno Romanija trebase da pobedi.Koreografija na nivo,pejacite profesionalci i ekstra vokali ,jas navistina neznam sto se slucuvase tamuuser posted image Germanija poprosecno zdravje nikogas ne bi ja stavila da se natprevaruva,pejackata ja emitirase britanskata Kate Nesh od glava do petiuser posted image DEFINITIVNO KATASTROFAAAAAAA.Mozebi jas kako muzicar vaka reagiram zatoa sto mrazam koga nekoj nesto kopira od drug.Ama bukvalno luge kopija od glas do stil na pesna i do odnesuvanje na scena.Katastrofaaaaa....
Turcija ekstra nastapuvase mojot omilen bend i posle Romanija moi favoriti.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 13:13:14   
arh_diz
Na mene mi se dopadna pesnata na Azerbedzan no i Germanskata pesna super e

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 13:35:52   
penelopa
Аххх Евровизија оддамна е една голема фарса затоа и не се потресувам многу, гледав чат пат и на крај заспавuser posted image ...ми се допадна Франција- Але але алеuser posted image ...и уште некои други не ги запамтив од која државаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 15:07:55   
nutelizza
Мене Лена баш ми е супер, има специфичен глас и начин на кој ја пееше песната. И убава е. Реално победи една од најдобрите песни и драго ми е. Песната влегува лесно во уши и ке биде хит

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 19:54:57   
agnes77
dali je netko primjetio našu (slovenačku) katastrofu, primili smo samo 6 tačkuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 22:26:04   
melody
Jas toa mi e profesijauser posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 22:45:18   
Maca25
Француската беше интересна, нина башка играше само на таа, требаше да ја снимам, пробуваше да ги имитира како играат. Германкава со криви нозе и без кореографија, мафта наваму натаму со рацете...смешки

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Евровизија 2010
30.5.2010 22:55:39   
melody
Mene ubedlivo Srbinot najsmesen mi bese koga podripnuvase,a ne da peese falsh user posted image Ukrainkata bese ekstra isto, jas deka sakam takov stil na muzika, Francuzite im falea devojkite od spotot so bikiniteuser posted image ke bea atrakcija,a na maz mi Azerbejdzan  mu se dopagase toa kaj nego po komsinska linijauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Евровизија 2010
12.5.2011 22:32:01   
Julie1
Го гледавте настапот на Влатче? Мене ми се допадна како испеа и интересен беше сценскиот настап.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Евровизија 2010
12.5.2011 22:53:32   
denim
Da, super bese. Mene odamna ne mi e Evrovizija bas interesna zasto tradicionalno loso pominuvame, ama Vlatko bese OK.


_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Евровизија 2010
12.5.2011 23:10:20   
Maca25
Мене воопшто не ми се допадна. Можеме наместо вотка и ракија да ставиме газоза и кока кола и да ја испратиме на детска евровизија. Ептен безвезе песна. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Евровизија 2010
12.5.2011 23:25:43   
aleksandra90
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Мене воопшто не ми се допадна. Можеме наместо вотка и ракија да ставиме газоза и кока кола и да ја испратиме на детска евровизија. Ептен безвезе песна. 


Ne ja gledav evrovizijata vo zivo ama sega pustiv na youtube i go gledav nastapot.. Za nastapot OK, ali pesnickata kako sto vika Maca25 e kompletna za detski festival. Mene isto ne mi se dopagja.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Евровизија 2010
12.5.2011 23:30:37   
Maca25
ЗНачи од година во година се полош и полош и претставник и песна имаме. Ај Влатче е ок, ама песнава..жити се полоша немам слушнато. Застанал со тоа гитарата у раце и глуми нешто ко да свири.. Среќа убав е. А танчерите беа супер. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 1:05:58   
Viktori
Nie gi imavme i najdobrite vokali pa nisto ne napravivme. Za evrovozija samo vakvi tralalajki treba. Sto pobeter toa podobro.


Trebase Bosna so ovaa da odi: KLIK


< Поракaта ја уредил виктори -- 13.5.2011 1:10:21 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 8:12:11   
anedespo
Vlatko e uzasen vokal. Spored mene ne znae da pee. A toa namerno grebenje na glasot e uzasno. Treba poprirodno da pee. Pominuva samo zatoa sto e ubav i tinejdzerkine letaat po nego.
A pesnata e najgolemiot uzas do sega.
ne mi e jasno kolku makedonski pop hitovi se pravat sekoja godina , a koga ke dojde vreme za evrovizija se bira najlosata pesna.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 8:34:24   
arh_diz
Pesnata i na mene ne mi se dopadna. Nastapot ne go gledav go uspivav user posted image samo slusav. Srbite go najavija Vlatko kako eden od najdobrite pejaci vo MAkedonija.Sakav da slusnam komentar od Rusite ama oni go davaa prenosot eden cas pokasno sum zaspala

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 8:45:09   
Viktori
impresionirani od makedonskata pesna bile Israel, Rusija i Srbija. A od Vlatko site. I ne me ni cudi zatoa sto ne e prepotentno seljance tuku e bas raspolozeno, zabavno dete. Ama los mu e filmot so BJelo Dugme.
I aman veke si Alen Islamovic vokali! Mislis ke se pokaka do kraj na pesnata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ona sto mene me nervira okolu evrovizijata se kalkulaciite, mestenkite i normalno the great 4.
Great 4 ot saglam pesna ne izvadile poslednive 3 dekadi. Edna evrovizija Velikata Britanija dobi 0 poeni i potoa se smenija pravilata.
Samo zarbancija pesni za niv. Da im plukame malku po malku na festivalot so televouting  + great 4!

< Поракaта ја уредил виктори -- 13.5.2011 8:46:04 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 8:49:14   
annie

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Vlatko e uzasen vokal. Spored mene ne znae da pee. A toa namerno grebenje na glasot e uzasno. Treba poprirodno da pee. Pominuva samo zatoa sto e ubav i tinejdzerkine letaat po nego.
A pesnata e najgolemiot uzas do sega.
ne mi e jasno kolku makedonski pop hitovi se pravat sekoja godina , a koga ke dojde vreme za evrovizija se bira najlosata pesna.

[/qu


така си е...........голема УТКАuser posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:20:13   
penelopa
Добро утро и од мене морав прво тука да коментирамuser posted image
Песната на Влатко Илиевски user posted image мене лично текстот ич не ми се допадна а за настапот 5-ка, добро се потрудиле, кореографијата беше супер. Но морам да искоментирам и за Маја Кеуц која ја преставуваше Словенија девојката има глас- лудило. Мене искрено повеќе ми се допадна словенечката варијанта ( се вика Ванилија) а плус требаше и една група танчери да играат со неа- баш се изненадив што не беа- инаку одлични момци.
П.С: Сега прочитав Словенија влегла во финале user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:22:16   
Maca25
Оваа година Велика Британија имала некој бој-бенд, па девојките лудувале по него и имале многу големи шанси да победат.
И јас вчера гледав на РТС пренос, на МТВ нешто на пола ми беа исечени фаците, и србите го најавија Влатко како моментално најдобар македонски вокал. Епа ако е Влатче некој вокал, тогаш не знам, не треба да се појавиме веќе на некој музички натпревар или пак концерт.
А за местенките немам зборови. Тоа се знае дека постои и се оди на државно-пријателска база.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:28:00   
Maca25
Словенија беше ок, девојката се гледа дека ПЕЕ супер а и србиве ја најавија како многу згодна user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:28:07   
Viktori
Оваа година Велика Британија имала некој бој-бенд, па девојките лудувале по него и имале многу големи шанси да победат.


Знаеш како е, сега ќе победи држава што ќе има услови да одржи евросонг по нивните умислени стандарди. Така беше со финска и лорди.
Ќе видиме. Во секој случај навивам за Босна од денес. user posted image Пре би за дубиоза колектив, ама ај нека им биде и мерлин.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:32:39   
Maca25
Дубиоза колектив омилените на мм user posted image

Мерлин пее за Босна?!?! АЈ сега ќе им ја чујам песната на јутјуб


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Евровизија 2010
13.5.2011 9:37:46   
penelopa
Да, убава е песната на Дино Мерлин user posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 13.5.2011 9:39:20 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?