|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 22:13:05   
pacuvce
Што би рекол Г-дин Бурхан од 1001 ноќ:Господе,господе...
А јас ќе додадам:No comment...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 22:32:39   
Bibi_S
Леле со каква еуфорија порано сум го гледала изборот за песна за евровизија, дури и лани ме држеше тоа чувство до некаде. Но оваа година, кога слушнав дел од рефрените, катастрофа. Јас овие песни на радио да ги пуштат веднаш би ја сменила станицата, а не да ја претставуваат Македонија. Што мислеле кога ги бираа песните, се чудам.user posted image Влатко Лозановски не го чув. Ај баш ќе го слушам утре во финалето.


_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 22:35:10   
mis.
Дефинитивно Влатко Лозаноски ми е фаворит,му нема конкуренциа.Еца чекам автограм од Влатче.user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 22:42:18   
lidijas
Ne gledav Evrovizija, slucajno go cuv Vlatko Lozanovski vecerva i pesnata mu e OK nisto posebno, ispeal mnogu poubavi pesni, a sabajle ja cuv i na Vlatko Ilievski i taa ne e losa. Se na se eden los izbor na pesni i mnogu mladi peaci ama toa e. Ne treba toku mnogu da i se pridava vaznost na Evrovizija sepak toa se e interes, treba samo nekoj dostojno da ne pretstavi izbran na fer izbor i tolku.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 22:48:10   
***Lide***
jas nemam poglednato niedna od pesnite nekako ne sum bas zainteresirana duri ne znam kade ke bidi evrovizija godinavauser posted image za sramota user posted image
toa e zatoa sto sekogas nekakvi skandali se slucuvaat kaj nas a ne treba taka pa neli se pee zaradi zabava a ne treba da se ima konflikti
aj mozi godinava ke bidi porazlicno i na povisoko nivo bez skandali

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 23:14:44   
Еца
ќе имаш прилика сама да му побараш на Хуманитарниот настан во домот за деца без родители, инаку дефинитивно Влатко Лозановски на Евровизијаuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 19.2.2010 23:15:05 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 23:26:14   
ripce
Леле имаат ли појма од животот овие од жирито... 12ки за Вуќичевиќ, па таа нема ни П од пејачка, бледа копија на Лејди Гага и у стајлингот и у насловот на песната user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Евровизија 2010
20.2.2010 23:30:47   
jovanka
POBEDNIK GOKO TANEVSKI CESTITKI I DOSTOJNO DA NE PRETSTAVI VO OSLOuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Евровизија 2010
20.2.2010 23:32:59   
S*B*
koj pobedi

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Евровизија 2010
20.2.2010 23:40:31   
Еца
Ѓоко Таневски победи. Не ми е нешто посебно, али нека му е со среќаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Евровизија 2010
20.2.2010 23:42:57   
S*B*
ОХРИД,ОХРИД,ОХРИД!!!!!! НАПРЕД ЃОЛЕ ЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Евровизија 2010
20.2.2010 23:44:23   
Cacko
ja bev za vlatce moral
bas bese evroviziski
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Евровизија 2010
21.2.2010 10:25:41   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Ѓоко Таневски победи. Не ми е нешто посебно, али нека му е со среќаuser posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Евровизија 2010
21.2.2010 21:48:40   
mis.
user posted image user posted image user posted image Баш ми е криво што Влатко Лозановски не победи,најдостоинствено ќе не претставеше во Европа.И Ѓоко е добар но не доволно добар за Евровизија.Влатко Илиевски ми се допадна сценскиот настап но песната user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Евровизија 2010
21.2.2010 21:54:29   
karla
Od godina na godina se se pomizerni ama godinava mislam deka go doprea dnoto. Pa na sto licese ova, nikogas ne gi kazale pravilata za izbor na pobednikot i sega od nigde nikade ajdeeee zirito  ke go slusame pred celata makedonska javnost. A bitno vikaat: Glasajte, glasajte!!! Za sto da glasame?! Za da ne ni go uvazite glasanjeto? Za edno ziri od 6 personi da bide pouvazeno od 7 000 i nesto glasovi?! Mnogu me razocaraa, sekoja godina vikam deka povekje nema da gledam evrovizija ama od ovaa definitvno ke si stojam na zborot.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Евровизија 2010
21.2.2010 21:58:50   
delfinka
koj i da e pobednik neka mu e so sreka,jas go gledav izborot i se razocarav kolku pristrasno se odbira pesna so prijateli
mislam deka makedonija seuste ja nema nauceno lekcijata deka treba da se glasa ne pristrasno tuku realno
jas pocituvam povekemina od izveduvacite,no ke si zemam za dozvola da go kazam javno moeto mislenje deka iako imase odlicni peaci pesnite ne im bea bas evroviziski
sekako deka tie pesni za makedonija ke stanat mozebi hitovi no za evropa se bara nesto nevoobicaeno,dobro i pred se mora da  bide kompleten nastap so scenografija,vokali i dobra pesna a ne koj pejac ke ne pretstavuva
licno go pocituvam tanevski i mu posakuvam uspesno prezentiranje na nasata drzava i posakuvam barem vlez vo polufinaleto no za zal smetam deka ne odbravme vistinska pesna
zarem ne e malce neblagodarno tolkav auditorium da glöasa,narodot od cel svet a da odlucuvaat glasovite na nekolkumina(6) taka nareceni ziri komisija??
i pokraj nivnata profesionalnost mislam deka ne e vo red da odlucat samo 6 luge vo soodnos so miljon?!?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Евровизија 2010
22.2.2010 0:11:20   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Зарем никој вчера не гледаше избор на песна за Евровизија? Јас гледав ама ништо не ми се бендиса, инаку јас вечер едвај чекам да го гледам Влатко Лозановски И ке гласам за него. Сакам тој да оди.user posted image И еве сега го слушам како ја вежба песната, инаку ми е комшија живее под мене, па ја имам таа чест често да си го слушам во живо како пееuser posted image

доколку не сте го слушнале рефренот на песната со која вечерва ќе настапи повеле КЛИК


Еца па викни не на кафе и ние да го слушаме како пее..може и ке го начекаме во влез негдеuser posted image
Инаку јас евровизјјаод мног одамна не гледам...мапет шоу ми е тоа буквално...сеа не ни знаев дека има воопшто! Стоп за Шитовизијаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Евровизија 2010
22.2.2010 0:34:58   
zvezdi4ka_bt
Bruka sme so pustame pesna na evrovision , pesnata od Gjoko e dobra ama ne e za na evrovision, go nema onaj pobenicki zvuk, ritam itn ne deka drugite beja poarni ama na VlatkoIiliveski pesnata pese podobra za na takov festival . A strucnoto ziri samo edno strucno lice so se razbira od muzika imase (Dzambazov), alal da im e user posted image

_____________________________

Време е да престанеме да ги чекаме изненадните подароци на животот, сами треба да создаваме живот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Евровизија 2010
22.2.2010 0:37:41   
Марколисимо
Поввторно срамотилаци како и години наназад. Не викам дека песната на Ѓоко не е квалитетна, само што не е воопшто за еворвија. Оваа година очекувам да имаме најслабо издание (али сепак потајно се надевам на изненадување :)). Песната на Влатко беше поевровизиска, и заслужи да победи, но тоа е што е user posted image

(Одговор на членот zvezdi4ka_bt)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Евровизија 2010
22.2.2010 1:19:26   
Rossana

[/quote]

Еца па викни не на кафе и ние да го слушаме како пее..може и ке го начекаме во влез негдеuser posted image
Инаку јас евровизјјаод мног одамна не гледам...мапет шоу ми е тоа буквално...сеа не ни знаев дека има воопшто! Стоп за Шитовизијаuser posted image

[/quote]



user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Евровизија 2010
22.2.2010 1:20:03   
Rossana
sakav da go citiram odgovorot na Enikauser posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Евровизија 2010
7.3.2010 20:50:56   
delfinka
sto mislite za pesnite na drugite zemji pretstavnicki za evrovizija?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Евровизија 2010
7.3.2010 21:25:06   
Боцко
од тотален фан се претворив во тотален противник. не само на нашата, туку воопшто. златните времиња одмана поминаа. сега е тоа голем пазар. а а нашиве...да бидеме реални, еве и да победиме, кај ќе ја одржиме, на плоштад?

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Евровизија 2010
7.3.2010 22:36:39   
karla
user posted image I na ploshtad nema da gi sobere, od konji,konjanici,crkvi,dzamii,lavovi i sl.user posted image A za toa deka zlatnoto vreme na evrovizija pomina i jas se slozuvam so bocko, posleden pat ja gledav koga bese Elena Ristevska i tolku bese. Sega si ja gledam detskata evrovizija koja mi e mnogu poslatka i porelaksiracka otkolku blamiranjeto na vozrasnite.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Евровизија 2010
7.3.2010 22:39:29   
mis.
Синоќа го гледав хрватскиот избор на песна за евровизија и не познав ниту еден учесникuser posted image а песните катастрофа.Не сме единствени каде евровизија губи од значењето.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?