|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Работилница за родители
3.12.2013 9:49:20   
sandriana RR
Во четврток нашата градинка организира Есенски продажен базар, во склоп на кампањата - Здрава храна за детство без мана.
Мотото на Базарот е Здрава храна, здраво дете.
Родителите се поканети да учествуваат во кампањата со свои изработки на здрава храна (од интегрално брашно, овошје, зеленчук, зимница, овошни колачи и пити со зеленчук), кои ќе ги достават во градинката, па ќе бидат изложени и понудени попладнето на Базарот.

Во какви работилници се вклучени родителите низ другите градинки, и колку ги посетувате и учествувате во нив?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Работилница за родители
3.12.2013 10:05:09   
Mihaela 2010
Nie sega skoro imavme vo nasata gradinka rabotilnica,no za zal jas ne bev izvestena od strana na ucitelkata,doznav od koga gi vidov slikite tuka na ringeraja i kaj edna majka na FB..
bas ubava druzba,dodeka majkive nesto pravele,decava se zabavuvale,imalo po 3 roditeli od sekoja grupa,dodeka drugive decinja si bile vo svoite zanimalni(za mene ova e glupo)edni da se zabavuvaat a drugi da nemaat pojma sto se slucuva...no mozebi konceptoto na tie rabotilnici se takvi...
koga mm ja prasal ucitelkata zosto ne ni e preneseno taa rekla deka gi povikala onie roditeli koi bile vtora smena na rabota...mislam opravdanievo ne i e ok,posto od kaj znae ona mozebi jas mozam da zemam slobodni nekolku casa od rabota???

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Работилница за родители
3.12.2013 18:43:08   
Felly RR
Навистина се изненадив Михаела од ова што го напшиша. Секако дека не е фер, ни коректно кон децата ни кон родителите. Ако се организира работилница треба сите родители да бидат известени, па кој може ќе дојде. Исто и со дечињата, ако имало дојдено тројца родители, па воспитачката затоа е тука да си организира како ќе и тече работилницата и како ќе ги вклучи сите дечиња.
Кај нас до сега имало неколку работилници - првата есенска, не можев да појдам, ама на сликите видов и М кажа дека сите дечиња работеле заедно, наредната беше за движење во такт на музиката, нешто како мала приредба. Ние родителите не бевме нешто многу вклучени активно во работлницата, значи не беше класична работилница, е сега ќе имаме една и за Нова Година, па ќе видиме како ќе биде таа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Работилница за родители
3.12.2013 19:18:15   
Snowhite RR
Работилници во нашата градинка се организираат за детсакта недела, оваа година и јас учествував, само за родители беше, без деца, после украсите што ги правевме се продаваа и другите две се една пред нова година и мислам дека има една пред Велигден

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Работилница за родители
4.12.2013 0:18:52   
Felly RR
А која е поентата родителите да дојдат во градинка за да работат без децата??? Стварно ми нема логика.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Работилница за родители
4.12.2013 11:08:51   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

А која е поентата родителите да дојдат во градинка за да работат без децата??? Стварно ми нема логика.

I mene ne mi e jasno...roditelive da se zabavuvaat a decata u zanimalna da si dremat...
Vo red e da ima nekolku roditeli,normalno nema site da gi vikaat no bi trebalo spored mene site decinja da bidat tamo,da ucestvuvaat da pomagaat kolku mozat,a ne da dojdat samo onie deca cii roditeli se prisutniuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Работилница за родители
4.12.2013 14:45:47   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Во четврток нашата градинка организира Есенски продажен базар, во склоп на кампањата - Здрава храна за детство без мана.
Мотото на Базарот е Здрава храна, здраво дете.
Родителите се поканети да учествуваат во кампањата со свои изработки на здрава храна (од интегрално брашно, овошје, зеленчук, зимница, овошни колачи и пити со зеленчук), кои ќе ги достават во градинката, па ќе бидат изложени и понудени попладнето на Базарот.

Во какви работилници се вклучени родителите низ другите градинки, и колку ги посетувате и учествувате во нив?


Значи во оваа група кај што е сега Никола, известувањето за вакви работилници е на многу лошо ниво. Еве јас и за ова и за предходната работилница кој абеше пред некоја недела дознавам на РР, хе хе преку помалата клешка на Никола. Стварно катастрофа. Лани за секоја работилница не информираа и лично и имаше огласено. Сега изгледа кој разбрал е работава. Дај те молам информирај ме, хехе. Треба нешто од дома да направиме, и да го однесеме сабајлето во градинка, па попладне ќе биде изложено?

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Работилница за родители
30.10.2014 14:04:08   
vezilka RR
Денес во градинка имаме работилница за изработка на играчки кои ќе се подаруват на други дечиња. Еве јас се спремам да одам, ама пошто креативноста не ми е на некое ниво, си земав полуготови материјали од Џамбо, и таму само да ги залепиме. Инаку повторно известувањето е на ниско ниво. Вчера го залепија соопштението за денес. БАш се неорганизирани.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Работилница за родители
30.10.2014 14:13:15   
sandriana RR
Јас со бебево не можам да одам на работилницата, па сношти со Т изработивме играчка од прирачникот на РР од ланската Прегратка на дар и утрово ја однесе во градинка.
Во врска со известувањето, и мене вчера ми кажаа - навистина не е на време извастувањето, сепак треба човек да се подготви и организира на време.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Работилница за родители
30.10.2014 14:18:45   
AnnaMolly RR
Ние ќе имаме работилница на тема Железнички сообраќај. Глупости, не знам од кај тоа сега, наместо за есен или слично. Ќе правиме вовчиња и шини.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Работилница за родители
31.10.2014 15:53:04   
miana
Незнаев дека има ваква тема -
Еве ја нашата изработка од работилницата

user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Работилница за родители
4.12.2014 22:36:17   
Felly RR
Кај нас минатиот месец имаше работилница - сечење со ножички и геометриски фигури, но не успеав да присуствувам, бидејчи бев на работа. Затоа овој месец па ете ќе надокнадам на две работилници. Денес ни беше едната - Подарок за другарче, па изработувавме кутивчиња/честитки кои дечињата си ги подаруваа едено на друго и при тоа да се научат да си кажат - благодарам, повели, и сл. На крајот и нас, родителите кои присуствуваме, не изненадија учителките со една преубава честитка. user posted image за учителките!!! Секогаш имаат интересни идеи!!!
Сега ја очекуваме наредната - новогодишна работилница.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета


Adrijana

Koe ime vi se dopaga najmnogu?

Tino (16%)

Teo (57%)

Tomi (27%)


Број на сите гласови: 112

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!