|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прославување на годишница
11.8.2009 22:37:13   
mis.
Наташа и бебица среќна годишнина од брак па за многу години, нека ви биде успешен бракот со многу љубов и разбирање.Па и златна свадба да славиме на рингераја.user posted image Па пишете како сте ја прославиле може ќе ни дадете некоја идеја.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Прославување на годишница
18.8.2009 13:21:19   
Bile
jas slavev na 1 godina na 5 godini a sega na 10 godini imav okolu50 luge i vo kafana go pravevme slavenjeto

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Прославување на годишница
18.8.2009 13:27:15   
Еца
Супер идеја, нависитна така ќе се даде големо значење на годишницата и мислам дека врската се зацврстува, браво, преубаво!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Прославување на годишница
20.9.2009 16:24:20   
Bogdancanka
eve jas denes sum vozbudena slavam godisnina od brakot 6 god pred 6 god toa bese mojot najsreken den.Denes ke se soberat moite najmili da go obelezime denot i bas sum srekna....cel den raspeana..rastcana...i pred pc da spodelam so site vas zasto i vie ste del od moite najmili

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Прославување на годишница
25.9.2009 12:00:15   
mami
Дајте идеи за интересно прославување годишници?

Јас на моите за 25 годишнина им правев изненадување- ги собрав сите роднини и пријатели, спремив од дома се за јадење и пиење, направив торта во форма на бројот 25 и ја посипав со сребрен прав.
а за подарок им купивме сребрена рамка за слика со нивна слика од матично (немаат слики од цркваuser posted image )

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Прославување на годишница
25.9.2009 12:19:09   
mother 29
more daj kazete sto du kupam na mm za godisninata,eve ja za 5 dena..lelell koj znae sto mi spremil...ajde kazuvajte

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Прославување на годишница
15.10.2009 10:11:23   
lilit
      Slavime godisnici ama za mm najvazna bila onaa koga sme pocnale da ideme a toa bese pred 10godini .Znam kakov podarok  sakase da dobie za  10 godini ama ke go poceka vo april.sCelo vreme mi vikase deka sakal vtoroto dete da se rodi vo dekemvri i toa ke mu bil najubaviot podarok zasto togas ni se 10 godini ama izgleda ke se rodi na godisnicata od brak vo april.inaku vo April slavime 6 godini od brak a na 1.10 napravivme 7 godini od veridba.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Прославување на годишница
15.10.2009 10:29:49   
profesorica
И да вчера ја прославивме нашата годишница, нашиот брак вчера 14.10. 2009 полнеше 2 годинки.ММ ме зема од час и ме однесе во Македонска куќа на релаксирана вечера, сами ние двајцата.Не бевме излегле сами од пред да се породам....долгоооо.и конечно бевме сами и се почувствував како девојка...се потесетив на времето кога бевме дечко и девојка.потоа ме однесе на едно опасно место....user posted image user posted image user posted image user posted image   кеде што ме чекаше прекрасна црвена роза и бомбониера.и се тоа беше прекрасно изведено од негова страна.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Прославување на годишница
16.10.2009 8:53:41   
mami
се ближи нашата годишница... се мислам што да правам?мора да му смислам нештоuser posted image може да ги пробам палачинките на Еленаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Прославување на годишница
10.11.2009 20:25:08   
mami
што и да е планот- пропадна..Лука крена температура, а планиравме да одиме на вечера...сега само ке го средам и може да пиеме винце на подот во собата и нормално да си го отвори подарокотuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Прославување на годишница
10.11.2009 20:52:39   
niki
Нема врска и дома убаво ќе си поминете, нека оздрави зврчкото, вие и  друг ден ќе славите.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Прославување на годишница
11.11.2009 8:50:44   
mami
Си пиевме вино, јадевме чоколади, гледавме комедии и...само ке кажам дека имав непроспана нок од две причини, а едната е температурата на Лука...за другата ке ве оставам да погодуватеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Прославување на годишница
27.4.2011 14:09:49   
Pepelaska *
Нас ни е годишнина во недела на 1 мај, прва, само овој пат незнам дали да славам или плачам, дали да направам нешто и пак разочарана да бидам само јас таа која секогаш се труди за се, или едноставно да се правам дека сум заборавила и ништо не ми значи, user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Прославување на годишница
27.4.2011 14:17:31   
Џесика
Пепелашка, мислам дека сега му е мајката да ги смирите страстите, внеси ведрина во домот, со радост кажи им на свекрва ти и на свекор ти дека ви е годишнина и дека дента сакаш да направиш „специјалитет“ за ручек или торта, мислам дека и маж ти ќе се осети поубаво, а и ти... а верувај и старите, кога ќе си го видат синот среќен и опсипан со љубов и внимание, а и ти нема да изостанеш...

Инаку нас ни е годишнина на 3.Мај, единствено што очекувам е да имаме плата, па ќе праиме некое гезме user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Прославување на годишница
22.6.2011 11:48:03   
miana
Ej devojki denes ni e 4 godinsnina so moeto srce...Nemozam da vi opisam kolku sum srekna - pred eden saat na rabota na vrata mi dojde brza posta so buket so prekrasni 5 crveni rozi i so ubava poraka na nego :) Lele ocite mi se nasolzija a kolegive site pocnaa da komentiraat :) Mnogu mi e ubavo...Sekoja godina fdobivam ubavi i skapi podaroci no moram da kazam deka ova denes mi bese najubaviot podarok i porkraj site prsteni,parfemi,mobilni i razni raboti sto mi gi kupuval..Ova najmnogu mi se sviga :) Vecer ke izlezeme ama ovoj pat resivme i kerkickata da si ja nosime so nas...Mnogu sme smotani ama nikade ne ni se odi bez nea :) Ako ja ostavime ja zalime :) pOz

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Прославување на годишница
26.7.2011 15:47:24   
Maca25
Нас ни е годишнина за 2 месеци, а неколку дена после годишнината му е роденден на мм. Сакам да го изнанадам за роденден, но и за годишнина сакам да направиме некоја промена, нешто убаво и возбудливо, не стандард некој ручек или вечера.
Дајте некој предлог!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Прославување на годишница
26.7.2011 16:00:03   
miana
Iznenadi go so sexy garderoba....user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Прославување на годишница
26.7.2011 16:14:10   
annie
nas ni bese 10 godisnina na 21 juli i mm sekoja godina neli mi kupuva po nesto.sum dobivala prsteni,parfemi,dolni obleki,na 5 godisnina mi kupi garnitura za dnevna sto mnogu sakav da ja imam i taka natamu.....no,ovaa godina mi kupil grepka!!!user posted image i toa ne bilo kakva tuku najeftinauser posted image user posted image user posted image od 1 evro!!!
loso ke si pominese......user posted image ama na negova sreka grepkata bese dobitna od 250 evrauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Прославување на годишница
26.7.2011 16:18:54   
miana
Aaaaaaaaaa toa bilo mestenka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Прославување на годишница
26.7.2011 16:20:59   
annie
ne be jas ja grbev!!!!toa bilo sreka........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Прославување на годишница
27.7.2011 13:57:34   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image И јас сакам грепка со 250 евра, а може и повеќеuser posted image user posted image user posted image

Имам време јас до следната годишница...во октомври, ама ај жени давајте предлози за изненадувања, некако многу оскудно на темаваuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 10:22:38   
JovanaJ
Ovaa tema ja barav. Ovoj mesec ni e godisnina, na 19-ti. 6 godini vo brak!
Obicno si odime sami na vecera, teatar i sl...
Ama sega sakam plus i nesto da go iznenadam ama nekako ne sum mnogu kreatuvna za ovie raboti....
Ajde pomos, dajte nekoja idea....

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 10:31:57   
Natuska85
Ние оваа година прва годишнина од брак првославивме баш на крштевката на user posted image (така ни беше и планот на иста дата).Баш поради тоа,вечерта и двајцата бевме папсани,а и гости имавме останато на спиење,па не си ја прославивме нешто посебно.Инаку го изненадив со тоа што му нарачав од Америка,по еден другар на брат ми,мајчка и капче од неговиот омилен кошаркарски тим.Пресреќен беше.Он на мене ми купи тексас суќна и плетено болеро(јас си ги одбрав,чиста работаuser posted image ).

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 13:41:06   
Yummy Mammy
Prvata godisnina mm mi kupi zlatni mengjuski (sto sama si gi odbrav posto si gi izgubiv tie sto si gi nosev sekoj den). Vtorata godisnina mi kupi cveke, tretata samo usno mi cestitase. Priroden tek na rabotite, pretpostavuvam user posted image user posted image user posted image
Dali maz ti saka igri? Nie imame prostorija so mala domasna teretana, ping pong masa i pikado. Porano mnogu se sobiraa so drugarite i po celi veceri igraa. Otkoga ni se rodija decata ziv covek ne ni stapnuva vo kuka (da ne smetale). Zatoa jas sekoja godina mu kupuvam nesto sto ke go potseti deka e decko, deka se uste e mlad i ima zivot vo nego. Ne znam do kolku pari sakas da bide poklonot, no mozes da najdes domasno fudbalce (kako onie vo igracnica), profesionalno pikado (ima vo Jumbo), igri za playstation, reket za tenis, basket za kosarka...
Ili mozebi si od onie zeni sto mrazi koga maz i iskaca da se druzi so drugarite?! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 13:48:21   
miana
mene sekoj agodina mi kupuva mm pokloni ama jas zaboravam sto...  user posted image Zlaten prsten imam,svarovski lance imam,neznam nemozam da se  setam;;;Sramota ...Mi kupuva i za rodenden i za nova godina i za st.valentine i za godisnina i za rodendenot na  kerkami i  ne se sekavam sto mi e za koj povod.... A jas na nego ( tapa sum ) retko mu kupuvam nesto...Nemam vreme,mi go merat od doma user posted image  

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?