|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:26:47   
mother 29
има 2,4,6.... јас на мојот му зедов 4!ај мисс ако се тие истите од пријателката ,види каде од ск,да се олесни работата.

ако не бива ке пратам јас не ми е проблем,ама само треба да кажете големина и колку пара!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:34:43   
mis.
Само што ја прашав жената.нејзиниот син е поголем од мојот и имало само големо бројче и баш пред некој ден ги купила од бисер од продавница за чорапи што се наоѓала во средина на трговскиот.Мисли дека се на ползела не е сигурна и се 300 ден.мали бројчиња нема. Мислам дека не збориме за исти мотхер29

< Поракaта ја уредил mis. -- 30.10.2009 9:41:18 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:38:21   
mother 29
аууууууу не! овие се 80 ден и се памучни,ги шијат по кочанските конфекции...од обичен бел памук се........ затоа се толку ефтини

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.10.2009 9:39:00 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:40:38   
profesorica
мотхер29 ајде ќе мора да праќаш.ваљда за дамјан 3ка ќе биде окuser posted image user posted image 3 пара сакам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:41:35   
mother 29
проф нема 3 .одат преку број ........2,4,6 така?!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:42:27   
profesorica
епа 4 тогаш.сори не приметив. значи з амене 3 пара од 4ка.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:45:29   
mis.
за мене 3 пара ама бр.8 за 5 год или 6 не знам?леле мотхер29 па мораш конфекција да отварашuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:04:46   
mami
леле, па ти прати еден пакет па ние ке ти пратиме пари :) за мене 4, тука некаде се со Дамјан, едно 4 пара ке бидат таман...
Фала...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:16:34   
mother 29
ајде ке видеме како ке го изведеме оваuser posted image овие денови ке пишам!

ајде има уште нарачки?хехххехехuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:18:17   
mother 29
а што се однесува до големината ,мислам дека 4 за Лука и Дамјан ке се големи.на Марко му се малку долги а и башка тој е поголем од нив?!user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:20:23   
mami
ај ке го измерам сега во должина колку е па ти види важи? :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:21:03   
srekna mama
mother,ако успеам да набавам-ок,ако не и мене ми праќаш-уз пат е Велес.А каде ги има Во Кочани?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:22:15   
profesorica
епа 2ката да не се мали паuser posted image user posted image user posted image леле вака на слепо незнаеш, ако викаш дека му с еголеми на марко значи на Дамјан ќе му клапаат.

ајде да се поправам 2ка-3 пара за мене.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:23:33   
mami
значи од стомаче, онаму каде му завршува пелената до долу до земја има 37 сантима..па види,..и мене некако 4 ми звучат големи, ама па и незнам колкава им е мерката, свеки купила два пара различни хулахопки од кои едните се 2 другите 0 а се разлика минимална..така да најубаво вака

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:24:41   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna mama

mother,ако успеам да набавам-ок,ако не и мене ми праќаш-уз пат е Велес.А каде ги има Во Кочани?


во ева -текс имаат продавниче наспроти полицијата

ок мами .и 2 не се мали .....

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.10.2009 10:25:17 >

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:24:58   
mami
професорице па нека го измерат дома..ама колку што го видов Дамјан во висина се скоро исти со Лука..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:26:33   
profesorica
Дамјан е висок 80 см.абе ваљда се добри 2ката.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:31:17   
mother 29
ај некој нека испише во порака една(како список), па да се допишуваат и јас да видам колку пара се?!
важи?!лелел вака ,а ако не ви свигаат,ама јас детално ви ги опишав?имате претстава какви се нели?!пошто немаат отвор за мочање ,може и за девојчиња,ако сака некоја мама на момиче?!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:34:48   
mis.
а за 5 год за Мартин???Носи кика хулахопки 6 не знам за него кое бројче?Ајде кога ќе си дојде од градинка ќе го измерам па ќе ти пишам но 6 ка мислам дека ќе му одговара.
По некоја моја логика
за новороденче=0
1-2 год =2
3-4 год=4
5-6 год=6

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:39:36   
mami
мами- 2ка- 4 пара
професорица- 2ка- 3 пара
мис- 6ка- 3 пара(за бројчетоа само да ме поправите ако сум згрешила)
сега за сега толку.. ако има уште некој нека пријавува

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:41:32   
profesorica
леле растури темава еј-хахах список леле мотхер 29 си викаш кај се нафатив-ние одма те нападнавме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:44:36   
mami
ете од кај знаеш ако земе голема количина може и попуст ке ни дадат хахахахха...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:45:16   
mother 29
хеххех не е проблем ,само ке идам после работа да видам каква е ситуацијата во продавницата!немој да  има 4ка - да нема 2ка хехехе
ама во секој случај се нафакам,ако има и се да е како треба ..нама да има проблем,ке пратамхехех
цел пакет ѕиври за ск за рр од мотхер 29 хехеххехех
после треба прилог да снимаат од тв хехехкако ние си помагаме хеххехuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:48:56   
mami
мислиш нема...на следното телевизиско гостување и ова ке се спомнеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 10:55:19   
mis.
да живее рингеаја.јуууухуууу

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?