|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:24:20   
mother 29
што е тоа кај луѓето тажно да живеат во животи туѓи.....


ајде вие?
дали не им придавате значење или се нервирате?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:27:50   
BEBICA
Iskreno se stavam na ignore.
Porano se nervirav duri nemozev da spijam no sega ne me interesiraat.
Sto bi rekla baba mi, na usta carsija nemozes da i zatvoris.
Od druga stranastom me ogovaraat toa znaci deka za nekogo sum interesna i uste sum ziva.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:29:20   
mother 29
Ne mi e seedno no se odnesuvam kako da mi e.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:29:36   
mami
само се чудам, на некои реагирам и може и да се изнервирам, а на други не им ставам ни рецка..последното озборување што го чув-- ама буквално го ччув бидејќи ми збореа позади грб беше дека сум се омажила со толку постар само затоа што сум останала трудна...беше тоа девојка која и од порано сме се гледале косо па сега само и дадов еден убав поглед и си се изнасмеав...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:35:23   
big_mama817
знаете како викат зад добриот коњ секогаш се крева прашина user posted image  така да не ги ставам ни под точка разно user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 12:35:58   
Tanja K.
Mozam da kazam deka ne se custvuvam ubavo,makar bilo toa dobro ili loso.Znaci jas sum takva osoba sto sakam da slusnam se vo lica(zargonski),i da kazam vo lice.Taka sekoj ke te pocituva poveke,taka mislam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 13:21:11   
Mila na mama
Обично се смеам, ретко нешто ме погодува.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 13:43:01   
Bogdancanka
За некои озборувања знам да се изнасмеам али има нешто и што може да ме погоди еве еднаш ме погоди озборување од една моја прва братучеда замислете прва братучеда да те озборува без веза глупости али навистина муабетот ме погоди така што дојде до мои уши и ме пецна баш кај што најмногу боли.Светот е мал затоа треба да се пази кој озборуваш и за што.Замислете братучеда ми е од Гевгелија така да од некои причини ми е страм и да признам дека ми е братучеда а ме озборувала во Радовиш а таму имам многу роднини и муабетот стигнал до ушите на моја друга прва братучеда и она ми кажа и кога слушнав толку ме погоди што незнам веќе и оној кон со таа што го озборувала веќе го немам а немавме баш нешто само едно здраво како сте и толку али сега веќе ни тоа го немам(зборам за таа што ме оговарала).

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 14:17:51   
profesorica
Досега не сум фатила некој на дело како ме озборува а сигурна сум дека тоа го прават, не дека имаат некоја конкретна причина туку колку да се најдат во муабет.Жени!!! а богами има и такви мажи.Абре луѓе таков ни е на нас менталитетот-секој за секого збори-држи вода муабетот:зад добрриот коњ-прашина се крева!!! Ги ставам на игнор-ако зборат за мене значи сум им оставила впечаток!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 14:29:06   
Adrijana
Ic ne se zamaram so toa koj sto kazal za mene, totalno se ignoriram, ako si nema popametna rabota, neka se zamara so mene, jas si imam popametni nesta na koi treba da im posvetam vnimanie, taka sto ic ne ni pomisluvam na ozboruvanjata.A gi ima ohooooo na toni, ama ne se vredni ni sega da raskazuvam za nivuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 14:37:01   
vezilka RR
гледам да ги игнорирам што е можно повеќе..мада некогаш нешто и ќе ме погоди ако доаѓа од некој од кој што не сум очекувала такво нешто..

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 14:46:33   
Maca25
Не ме интересираат оне од луѓе кои не ме знаат добро, едноставно нивните зборови не допираат до мене. Но од оние кои ми се блиски ако чујам нешто тогаш ме заболува. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 14:58:30   
Еца
Во последно време никако. Прррррррр кој нема друга работа нека збори. user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 16:50:10   
STRUMFETA
moze kojznae kolku da me ozboruvaat i bi im vratila so nasmevka i sekako komentar deka znam, ama ne me pogoduva necie mislenje.Imam dosta povazni raboti za koi moze da se nerviram,a za toa koj kade kako,ne me znaci voopsto.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 16:55:53   
niki
Не се замарам дал ме озборуваат, па и јас озборувам, како да се лутам некому кога не сум нешто поарна. Аааа многу си сакам да си чујам некој добар трач и после психоанализа со мм праиме ехехеееееј, ама добро не ширам трачарења само со мм, немој да мислите дека одам по комшии и разгласувам, не, не. Да не е монотон животот, тугите проблеми многу полесно се решаваат.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
27.10.2009 17:02:12   
Maria
Stom me ozboruvaat,znaci postojam,se setile lugeto na meneuser posted image  user posted image  user posted image .Retko se nerviram,porano mnogu se zamarav,sega voopsto.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
28.10.2009 8:35:37   
ripce
Не се замарам дал ме озборуваат, па и јас озборувам, како да се лутам некому кога не сум нешто поарна. Аааа многу си сакам да си чујам некој добар трач и после психоанализа со мм праиме ехехеееееј, ама добро не ширам трачарења само со мм, немој да мислите дека одам по комшии и разгласувам, не, не. Да не е монотон животот, тугите проблеми многу полесно се решаваат.


потпишувам!

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
14.2.2012 10:28:04   
JovanaJ
Pa koga ke doznaam se trudam da ne me pogodat, iako ima i momenti sto me pogoduvaat. Ama nekako kako pominuvazt godinite ucam pomalku da dopiraat do mene...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
14.2.2012 10:44:13   
Mihaela 2010
Mi smeta mnogu dokolku slusnam ozboruvawe od moja bliska osoba,koja sum ja smetala za drugarka,prijatelka,koleska i tn...No ako e nekoja ne tolku bliska osoba,poznanicka voopsto ne se zamaram.kako vikaat ubavoe da te ogovaraat znaci deka vredisuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
5.6.2014 11:25:36   
Defne90 RR
Значи можам да кажам дека навистина ми сметаа озборувања и лаги кога ќе слушнам за мене,без разлика дали се работи за блиска особа или не.Не знам зошто толку ме погодува тоа.Ама таква сум емотивка и некои работи што друг не би ни обратил внимание мене ужасно ме погодуваат.А озборувањата не да ми пречат.И на пр ако ете излезе некое озборување за мене јас веднаш се трудам да го расчистам тоа и да ја тргнам таа лага и вистината да им ја докажам на сите.Ете баш синоќа мм ми кажа едно озборување,и тоа од пред 6 години,до сега личноста што озборувала сигурно има и заборавено,ама мене ужасно ме погоди.Знам дека не треба ни да им обраќам внимание на таквите луѓе што се замараат со туѓи животи ама еноставно срце не ми дава да ги игнорирам.А многу поубаво си поминуваат тие што не обраќаат внимание на такви работи.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
5.6.2014 11:41:05   
princessa
На почеток не ми е сеедно ама кога ќе оладам сфаќам дека џабе е човек да се нервира и замара, поготово кога тоа што е кажано е лага. На луѓето и онака неможеш да им ги затвориш муцките, секогаш ќе се најде накој кој озборува. И не сум од тие што ќе се замара да го докаже спротивното па да се бранам итн. Не вреди и нема зашто. Луѓето највеќе оговараат од завист и од што се прости, па немаат нешто саглам да муабетат. И тоа се луѓе што немаат свој живот туку се оптоварени со туѓите животи и проблеми.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
28.11.2014 21:38:36   
caciana
Ne reagiram user posted image zatoa sto znam deka toa gi nervira ogovaracite!! Ako me ozboruvaat znaci vredam.. Zad dobriot konj se kreva prasina!!!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
28.11.2014 21:45:14   
scared RR
Бидејќи сум осетлива знаат да ме погодат, ама не сите и не од секого user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
23.1.2016 20:24:44   
mommy_angels RR
Таман тема за мене user posted image Пред недела -две ми се случи нешто што навистина ме навреди ,затоа што првичниот извор на муабетите е личност која ја сметав за блиска и секогаш гледав да бидам тука за неа.Сепак и после се,мислам дека ништо не беше злонамерно,туку едноставно се потекна од човековата потреба за сензација и незнаење да се држи јазикот позади забите user posted image

Си правев муабет со другарка ми ,како со мм поминавме напорен период,поради брзо темпо на живот и немање доволно време,се запоставивме ние двајцата како пар.
Ете така ,од овој муабет,на крај,играјќи "глув телефон" со пријателите,кај мене се врати муабетот дека сум се жалела и сомневала дека мм има друга,не сум можела да го препознаам . WTF ????user posted image
И СЕГА ШТО ПОНАТАМУ???
Ништо,ете тоа.Нема потреба од исправање криви дрини,штетата е направена.Научив на потешкиот начин зашто во денешно време ретко има добри пријатели и секој си живее во затворен круг со семејството.
А само сакав со некого (мислев близок) да споделам извесна осаменост предизвикана од секојдневната борба за живот user posted image
Мене тој период ми заврши,се е вратено во нормала,ама моето пријателство се изгуби.Сеуште разговарам,ама ладно и без посебни детали во муабетите.Што би се рекло само формално.user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како реагирате на озборувањата за вас?
9.3.2016 10:53:43   
bucko mal
Se cuvstvuvam navredena koga ke slusnam muabet od nekoj sto go sakam, sto mislam deka mi blizok. Definitivno prekazuvanjeto - tracharenjeto e del od choveckata psiha, i veke se sto ke kazam na koga i ke kazam ne ocekuvam deka ke ostane tuka.
Se trudam kolku mozam da ne zboram za mojot privaten zivot, se trudam ama pak greski pravam. Toa ti e koga si si takov, koga sakash mnogu da zborish da se shalish i ke si go dobiesh.
So edna prijatelka se zezavme nesto za minatoto na soprugov sto bilo kako bilo. Posle nekolku dena kaj nejze na rodenden se srekavam so edna nejzina prijatelka, koja jas ja gledam tret pat vo zivotov i si pochna nesto muabet za mm. Jas i kazav deka mene toa ne me interesira, se izvini i ipadna epten nezgodno.
Ne e teshko da razberete,neli? Muabetot e prenesen nie sto se zezavme i drugata ochekuvasa jas da gi zabavuvam na rodendenot. Sakav da i se svrtam da i recam, ...ti se razvede ili uste se tepash so mt... nego aj ona neka se cuvstvuva usramena. Neznam kako mozat da nemaat granica, sto ke recat sto ke napravat. Ajde da si nasamo ajde nekako ke razberam ama ova bre pred eden kup narod, neznam sto da kazam. Stvarno chovek da se plashi da prozbori.

< Поракaта ја уредил bucko mal -- 9.3.2016 10:54:37 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?