|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ви одат ли на нерви децата
19.10.2009 23:50:01   
niki
Колку големи вистини user posted image
за толку мали слатки створчињаuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: ви одат ли на нерви децата
20.10.2009 1:03:54   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Јас оттрпнав на тоа една работа сто пати да ја кажувам, си ја кажувам и не ме нервира. Ама кога ќе почне да кенка ако нешто сака, наместо убаво да каже што сака, е тука збеснувам тоа нервите од кожа ми ги вади.

потписuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: ви одат ли на нерви децата
20.10.2009 10:08:43   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

мене моите деца нон-стоп ми идат на нерви. Ако ми досаѓаат, ме нервира зошто ми досаѓаат. Ако не ми досаѓаат, ме нервира зошто ме откачуваат...
Имам два тинејџера и едно бебе. Од искуство, ќе цитирам една еврејска поговорка: МАЛИТЕ ДЕЦА ВИ СЕДАТ ВО СКУТ, А ГОЛЕМИТЕ НА ГЛАВА


ТОЧНО,НАЈТОЧНО.само моето е мало ,ама и у скут не седи!т.ј никако не седи,само трча и лежи единствено кога спие!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 20.10.2009 10:10:27 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: ви одат ли на нерви децата
20.10.2009 10:20:35   
profesorica
И Дамјан не седи ич само трча и едино кога спие лежи мирно инаку е 200 на саатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: ви одат ли на нерви децата
21.10.2009 9:49:33   
nike
bogami,koga bese pomala po mirna bese sega e haos dur go smenam pelenata,i odvaj preku den da zaspiva mnogu se nerviram!no site mi vealat deka mnogu zivo bebe si imas!!!!i terama po istooto so lulanje:)))))))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: ви одат ли на нерви децата
21.10.2009 14:46:40   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

Ама кога ќе почне да кенка ако нешто сака, наместо убаво да каже што сака, е тука збеснувам тоа нервите од кожа ми ги вади.


страшно е како знаат да ни ги тестираат нервитеuser posted image user posted image user posted image

палешка не не плаши мила и мајка ми вика „мали деца мали проблеми, големи деца големи проблеми" ама јас како да не и верувамuser posted image user posted image user posted image

Овие деца под ист калап да не се правениuser posted image Проблеми со менување пелени со малово.гоемото кенка и неможеш да го разбереш што сака,мисли дека тој знае и јас знам без да ми каже.
Нека се живи и здрави како ќе ни обеле косата.user posted image Така сме правеле ние на нашите родители така ни прават сега тие на нас.Така старееме.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: ви одат ли на нерви децата
4.1.2010 13:31:03   
Mucka
ma sama sebi idem na nerve,dozvolim nekad da mi se mjesaju babetine i dede i onda djete kupi lose navike i lose se odnose s drugima......nedajte nikome da vam pokusa odgajat djete nimalo,ama bas nimalo!!! vise stete nego koristi!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: ви одат ли на нерви децата
14.5.2010 1:27:55   
sinolicka
ne nikogas. ne razmisluvam za nervoza.tolku sum strpliva i da dosaga ne se nerviram adosta e temperamenten non stop e vo dvizenje se saka da mu seugodi ama ne se nerviram ,samo sakam ako e on nervozen da go raspolozam da ne se nervira

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: ви одат ли на нерви децата
14.5.2010 10:33:42   
Палешка РР
Марио ми оди на нерви кога ќе се дери бидејќи губи на Дота. Е тоа ме вади од контакт.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: ви одат ли на нерви децата
14.5.2010 11:19:18   
amelbebe
ne da me nervira me vadi od takt koga ke pcne da placi za nadvor,a toa e cel bozji den

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: ви одат ли на нерви децата
6.7.2010 22:22:49   
mario
Pa neznam dali samo jas taka se odnesuvam ili i drugite majki.
Sinmi stanal tesko inatce i samo se tepa. A ima samo 2 godini.Objasneto mu e, deka toa ne e ubavo ama on si tera po negovo i se pojke i pojke.
Nekogas mu e vozvrateno po gazeto sto posle mnogu me boli i mi e teskiuser posted image user posted image
Neznam kako ke bide ponataka.Ponekogas i se razocaruvam na smamata sebesi user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: ви одат ли на нерви децата
6.7.2010 22:36:23   
niki
Ех, Марио добредојде во родителството. Такви се сите мајки, постојано се преиспитуваат, за милион работи се покајуваат. А децата обожаваат да ни ги тестираат нервите.
И ние имавме таква фаза на удирање и гризање, само кај нас беше многу порано, па така до две години ја имавме санкционирано. Не му дозволувај никако, ако замавне фати му ја раката или ногата и строго Не. И потоа налути му се и објасни му дека си лута затоа што прави нешто лошо, со текот на времето ќе научи и ќе го помине.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mario)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: ви одат ли на нерви децата
15.7.2010 17:53:43   
Viktori
Темава е закон! user posted image
Да. Ми оди син ми кога мисли дека ако направи фацуле како просјак ќе биде. (тоа што он сака сега да биде)
Ми оди понекогаш ќерка ми, што не глеа кога е некој озбилен, а коа не, а таа само на мајтап удира.


Инаку такви што се отоци, тоа не ме нервира ич, отрпнав.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: ви одат ли на нерви децата
17.9.2010 1:09:42   
amelbebe
1h nwmozam da go uspijam,mu se spie i samo bara nesto,de muzika usalki da slusa,mu tekna disketata od svadba da mu ja pustam,od takt me izvadi,dodeka pisuvam i toj nesto titkauser posted image aman  dur zaspie,pa da se smiram malku

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: ви одат ли на нерви децата
17.9.2010 10:48:48   
Martins mom
Моето е бебе, така што уште изгледа не е дојдено времето да ми скока по живциuser posted image Мирен е, цело време се смешка, си збори на бебешки, само најголема маана му е што не спие

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: ви одат ли на нерви децата
17.9.2010 11:40:58   
mama26
neee kako taka moevo najmirno euser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: ви одат ли на нерви децата
17.9.2010 12:00:59   
vesna1
Da me nervira mnogu pogolemata kerka (9 god.) ne me slusa nisto. Po cel den e nadvor ili na kompjuter, ne i se uci nisto pa koga ke pocne skolska godina mene mi se kreva kosa na glava. I samo vikam po nea se karame i padnuva ponekoja kazna ama koga bi mozela bi otisla na eden odmor sama bez maz i deca.user posted image  

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: ви одат ли на нерви децата
22.12.2010 13:08:32   
mosa
da i mene tino me nevira koga edna rabota mu ja kazuvam sto pati.mm stalno me prasuva zosto vikas tolku?e a kako da ne vikam tolku koga jas 1 rabota 100 pati ja kazuvam i pak nema efekt.a mm koga ke go skara togas se umilkuva i saka da te bakne.i sekogas pipka sev sto ne treba da pipka.e kako da ne vikam sega?

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: ви одат ли на нерви децата
22.12.2010 13:18:48   
strelec 8
auuuuuu kolku me nervira koga ke pocne da kenka,da renca bez vrska.i on neznae zosto.sega pa se naucil tuka me boli pa tuka ,pa tuka.i koga ke mu vikanam vika ne te sakam,a ako malku poveke mu viknes vika e sega vise ne te sakam

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: ви одат ли на нерви децата
22.12.2010 16:50:48   
nadica
леле научила дека ако плаче ќе добие се и сега плаче за се и сешто т.е за ништо

а мм и неговите паѓаат на нејзините финти како презреани круши user posted image user posted image user posted image  само кај мене не и пали плачењето а нив дури им е чудно како јас непаѓам на тие солзи и заоѓања user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: ви одат ли на нерви децата
23.12.2010 9:18:33   
skorpijana
citam i gledam deka samo jas nemam takvo dete na koe 100 pati treba da mu kazes edno isto i pak nema da te poslusa ne znam kako mine vremeto se poneslusen e toa e cudo a tek e 5 godini a sto ke bide koga ke bide sredno heheheh stvarno ne znam kako ke se spravam so nego

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: ви одат ли на нерви децата
23.12.2010 9:52:40   
Octavia
Колку го сакам, мислам толку и по нерви знае да ми шета user posted image  (бебето уште не знае инат да тера и да се кара user posted image , па не зборувам за него). Поголемиот е голем, веќе оди на училиште, па фазите „плачам за да биде по мое“ и „се трескам од земја за да ви стане жал и да попуштите“ сега се заменети со „ќе бидам упорен дури не ве добијам на кондиција user posted image “. Тоа би изгледало вака „Може да играм? -Не.“. После 1 минута „Мамо, не ми кажа, може да играм?“ (да нема забуни, се мисли на комп.) Јас пак „Не“, после 2 минути „Мамо, може ли бе да играм?“... И така на секои 2-3 минути, ама буквално. Тоа некогаш ми ги оптегнува нервите, ама некогаш ја играм и јас играта, па одговарам и по 50 пати. Посебно ме лути кога сака да начека кога user posted image  е раскенкано, а тој пак почнува со тоа што го барал претходно, со надеж дека ќе биде „Добро, важи, само престани“ user posted image . Вака се смеам кога ми текнува, ама во тие моменти... user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: ви одат ли на нерви децата
13.4.2011 23:07:22   
nade 5

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Da me nervira mnogu pogolemata kerka (9 god.) ne me slusa nisto. Po cel den e nadvor ili na kompjuter, ne i se uci nisto pa koga ke pocne skolska godina mene mi se kreva kosa na glava. I samo vikam po nea se karame i padnuva ponekoja kazna ama koga bi mozela bi otisla na eden odmor sama bez maz i deca.user posted image  

BRAVO VESNA I MENE TAKA MI IDE NEKOGAS DA SI POJDAM SAMA NA ODMOR BEZ MAZ I DECA.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: ви одат ли на нерви децата
14.4.2011 3:09:15   
ikki
Уфф.. Кога ке дојде време за јадење мене коса ми се крева, значи стварно еве Андреја има 10 месеци и сеуште барем еднаш нема јадено како што треба. Штом ке го види тањирчето и лажичето црка и се врти на страна, и морам на сила да и дадам барем малку да касне. Е тоа ми е нокна мора, не да ме нервираа ми иде да полудам.

(Одговор на членот nade 5)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: ви одат ли на нерви децата
14.4.2011 9:05:27   
mama26
user posted image pa normalno e da odat vo nesto na nervi,mozebi i jas mu odam nego ponervi ako ne mu dozvolam nesto loso da pravi...nemozeme isto da razmisluvame ..toa ti e ,razlicni generacii user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?