|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Броенки
14.3.2013 11:38:19   
bilbilce
padna bomba od neboto
pa udari baba meca
tece gnoj tece krv
koj iskoci toj e prv
user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 14.3.2013 11:40:36 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Броенки
14.3.2013 11:39:44   
Mihaela 2010
eci peci pec
denes dobiv kec
tato mi go izbrisa
i mi stavi 5
mama me kaza na ucitel zec a ucitel zec
pak mi stavi keeeeccuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 14.3.2013 11:40:15 >

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Броенки
14.3.2013 11:42:38   
Палешка РР
Пајка плива преку Сава
носи писмо у Вардара
у писмото пише
не волим те више

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Броенки
14.3.2013 11:43:11   
Палешка РР
Маркови Кули
настрана се пули
лево десно
кучето е бесно

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Броенки
14.3.2013 11:44:26   
bilbilce
eni meni seni
seni cokolada
bur bur limonada
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Броенки
21.3.2013 9:27:00   
vezilka RR
Шири,шири,
весели пешкири,
боса ја, боса ти,
окрени се сега ти!

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Броенки
21.3.2013 9:27:35   
vezilka RR
Компанија, месо боранија.
Стара Југославија,
нова Македонија.
Славејчето пее
Тито да живее,
кукавица кука
Хитлер да испука.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Броенки
21.3.2013 9:28:02   
vezilka RR
Апче бапче,
печено ќебапче.
Риба штука,
мани се ти од тука.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Броенки
21.3.2013 9:38:18   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bilbilce

eni meni seni
seni cokolada
bur bur limonada
user posted imageако нејќеш лимонада
ќе ти дадам чоколада,
ако нејќеш чоколада
ќе ти дадам лимонада ...

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Броенки
21.3.2013 9:44:54   
vezilka RR
Tаблата е зелена,
кредата е бела,
пуста математика
вода ја однела,
час по руски
сите деца гуски,
час по фискултура
сите деца Ура, н
аставникот доби температура,
39 падна во кревет,
се напи топло чајче
и рече "Оф леле мајче".

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Броенки
21.3.2013 9:49:19   
sandriana RR
Топчето ми падна,
Калина го грабна,
Дај ми го Калино
Не ти го давам
Ќе го продадам
за два гроша - Калина е лоша!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Броенки
2.10.2014 17:46:17   
Felly RR
Оваа е од М од градинка:

еден, два, три,
глувчето се скри
зад една капина
газот си го скина

мајка му е невеста
татко му е момче.

Овој вториов дел од броенката не знам дали е од оригиналниот дел, или додаден, ама таа така си ја научила. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Броенки
25.3.2015 12:28:02   
AneLav RR
Од баба ми и на децава им ја кажува:
Врне врне дожд'
Да си најдам грош
Да си купам нож
Да си сечам леб
Да си мачкам мед.
И уште една верзија им кажува
Врне врне дожд
Мајка и под кош
Најде грош, купи нож
Дојде Миле, закла пиле
Дојде Мара, да се кара
Немој Маро не се карај
Тебе Шутка, мене бутка (демек тебе коски мене мевце)
Јако е нели како се забавувале пораноuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Броенки
25.3.2015 12:52:25   
Felly RR
Јас ја знам и оваа верзија:

Врни, врни, дожд,
да си најдам грош,
да го пикнам в џеб,
да си купам леб. user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Броенки
25.3.2015 13:48:55   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Топчето ми падна,
Калина го грабна,
Дај ми го Калино
Не ти го давам
Ќе го продадам
за два гроша - Калина е лоша!


Леле колку сум алергична на песнава user posted image свеќи од 4 месеци му ја пее еве до вчераuser posted image гледам да напуштам просторија кога се пееuser posted image_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Bebce so mnogu iminja :))
Ljubovce

Naset_o malecko za 3 meseci treba da dojde na ovoj svet a nie sme vo mnoguuu golema dilema kako da bide negovoto ime...pa jas i mojot soprug resivme da pobarame pomos od vas :)

Andrej (31%)

Aleksej (17%)

Andrija (8%)

Valentin (6%)

Ivan (18%)

Bojan (19%)


Број на сите гласови: 191

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!