|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2013
27.7.2013 8:07:31   
Utce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Love 27

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Во недела заминуваме за Ксамил. Приватен смештај.
На викенд бевме сега до Неи Пори и многу ми се допадна. Мирна плажа, лежалките ми се видоа ефтини, за 3евра добиваш лежалка под чадор, кафе и флаширана мала вода. Плус и морето беше прекрасно.

Za ksamil od tuka si najdovte smestaj ili ..... kako e so ceni za smestaj ako znaes da mi kazes .....jas sakav grcka da odam ama mazeto moe sega nesto me predomisluva,mu kazale deka bilo ubavo vo Ksamil

Да во Ксамил е убаво и е доста ефтинко тс цените се скоро како кај нас мегутоа минатата година имаше проблеми со струјата скоро во мрак седевме секоја вецер неозес да уклуцис клима и фризидер заедно ептен бесе слаба иначе многу мирно местенце и убави плажи

(Одговор на членот Love 27)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Лето 2013
28.7.2013 11:39:51   
Hunny
Ние се вративме од Ханиоти и како што ни беше прв одмор со user posted image супер поминавме. Првите два дена беа малку потешки зошто се уплаши од морето, плажата, плус за два дена и излегоа 4 запчиња и не сакаше да јаде, ама од третиот ден си се навикна. Плус имам за честењеuser posted image Освен запчиња добивме и коњчиња. Си прооде на плажа, а баш се секирав што уште не оди. Сега дома ни е веселоuser posted image

(Одговор на членот Utce)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Лето 2013
28.7.2013 23:13:48   
Bethany
Hunny и син ми лани (10 месеци) два-три дена не сакаше да стапне на песокот. Додуша и оваа година преферираше да оди со влечки/сандали user posted image
Битно убаво се поминавте, штом е добила мотивација за одење, супер и е било значи user posted image Честитки за чекорчиња user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Лето 2013
6.8.2013 16:27:39   
Bonzitka
Od moe iskustvo ne go preporacuvan Ksamil. Tocno e poeftino za smestuvanje, hranata e ista kako kaj nas kako vo prodavnicite taka i vo restoranite na plaza. E seaga mestoto e selo so dve prodavnici ne supermarketi, golem del sruseni kuki i nema setaliste, malo plostatce ama pominuvaat koli. Plazite ubavi sredeni so bel pesok, sto posle i gazdata ni potvrdi vo toa sto se somnevavme deka stavaat od pesokot za gradenje za poubav efekt a vodata mrsna i mirisa od pesokot. Jas toa ne bi go primetila ama mm ima iskustvo so gradezni raboti i odma go pozna. Drugite denovi odevme podaleku so kola na plaza so kamenja, vodata bese pocista. Navecer odevme vo saranda na setanja, mnogu ubav grad so dolgo setaliste.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Лето 2013
7.8.2013 9:54:32   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

Dali nekoja mamicka so svoi milicki bese vo Dojran kako si pominavte i kade bevte smesteni


ИЗВОРНА ПОРАКА: srculko

I jas sakam da znam ajde mamicki kazuvajte,kade bevte smesteni kako pominavte i nie sme vo plan ama nz kako ke bide za so dete prv pat ke odime od nekoj slusam dobri od nekoj losi iskustva

(Одговор на членот Bonzitka)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Лето 2013
7.8.2013 10:47:11   
bebence1
zosto temata Na odmor vo Dojran 2013 spodelete iskustva e zatvorena pa temata e otvorena za da ne se luta po stranici da se bara kade sto pisuval za Dojran tuku direktno citaj na strana kade sto te interesira tocna lokacija za odmor mislam deka ne e fer i koj go pravi toa zaklucuvanje na tema i se bara iskustva od 2013 ako ima nekoj da spodeli a ne od 2012 izvinete za vakov post ama mislam deka ne e fer

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Лето 2013
7.8.2013 10:56:36   
Bethany
Бебенце1, па затоа постои ова тема лето 2013
Тука ќе поставиш прашањето и ќе ти одговори некој со свежо искуство, нели е исто?
А плус придобивка е што некој кој бара може да најде сите искуства на едно место, а не да се пишува за една работа (конкретно за Дојран) на неколку различити места, и тука и во некоја другата тема.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Лето 2013
7.8.2013 11:12:26   
Felly RR
Овде веќе има пишано за повеќе искуства од Дојран, па затоа би било попрегледно да продолжиме да пишуваме тука, да не лутаме во две различни теми.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Лето 2013
7.8.2013 11:36:23   
bebence1
:) ajde neka bide taka tuka da pisuvame ajde mamicki spodelete gi vasite iskustva za Dojran ako imate nekoe brojce od apartman do gradska plaza da e pisete vo prethodni postovi na ovaa tema ne najdov nitu edno iskustvo pisano mozebi nema zainteresirani za Dojran

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Лето 2013
7.8.2013 11:48:33   
Felly RR
Сноувајт мислам пишуваше дека ќе одат во Дојран, па кога ќе се вратат тамам ќе имаме едно свежо искуство на темава. Вие бебенце1, кога планирате да одите?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Лето 2013
7.8.2013 13:21:07   
Gari68
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

:) ajde neka bide taka tuka da pisuvame ajde mamicki spodel_ete gi vasite iskustva za Dojran ako imate nekoe brojce od apartman do gradska plaza da e piset__e vo prethodni postovi na ovaa tema ne najdov nitu edno iskustvo pisano mozebi nema zainteresirani za Dojran


Тука имаш неколку апартмани кои се навистина супер и мислам дека цената им е од 20 до 25 евра од ден.Во моментов наши кумашини се во Грдовјанка и се задоволни од уреденоста,чистотата во апартманот.Сите поубави апартмани се покрај главниот пат и блиску до плажата,додека само соби за изнајмување има и погоре во ридот ама се далеку од квалитетот на апартманите.
Тука имаш од сите што издаваат приватно сместување:
само нема слики и броеви од газдите.
Водата е топла ама нечиста,плажата беше исто така нечиста и во еден ќош од неа насобрано ѓубре еден тон.Обавезно крема против комарци и апарат против комарци во собата да си набавите.Вода само купечка оти постои голем ризик да закачите стомачен вирус кои е пропратен со повраќање еден ден .Кога ќе отидеш во амбулантата докторката вели дека тоа е нормално за Дојран и дека нема причина од плашење.Ова е искуство од лани кога мислевме да останеме 4 дена ама на третиот ден Теодора ја закачи вирусот и цела вечер повраќаше па си заминавме утредента а по пат вирусот се активираше и кај сопругата.Цените по продавнициите се прифатливи само обавезно барајте си фискална оти секоја прилика ја користат да те украдат,истото е и по кафаните

< Поракaта ја уредил rina13 RR -- 7.8.2013 13:40:43 >

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Лето 2013
7.8.2013 13:22:39   
vakancija
bethany nie planirame sega da odime na flogita na 15 avgust planirame da barame smestaj na lice mesto se mislam pomegju nea plagia i flogita mi kazaa deka toa e edno zdruzeno mesto moze li da mi kazes kade e podobra plazata bidejki imam dve deca mali a i kade ima podobar izbor za smestaj bidejki mojot soprug ne e bas po barajne smestaj cel den user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Лето 2013
7.8.2013 13:37:30   
Bethany
vakancija, знам дека се скоро здружени места, ама јас сепак бев во Флогита, а претпоставувам истите плажи се и во Плагиа.
Помирно е во новиот дел од Флогита, стариот дел е поубав, ама и пожив, со музики, повеќе млади, барем беше така, сега не знам како е, ама сигурно уште повеќе народ има. А за смештајот, знам дека има многу во Флогита, едно до друго, сепак е местенце баш за туристи, не знам за Плагиа, вероватно е слично. А за смештајот: укуцај на фејсбук Флогита Соња (латинично) и ќе ти излезе страна, женава издава смештај во повеќето вили, на различни локации, па ете чисто некоја ориентација да знаете што и како. Може и да ја контактирате и прашате за инфо. Така ние најдовме смештај. Сепак ако мт не е баш заинтересован за барање смештај на лице место, можеби подобро од тука да бидете осигурани или да имате некој ориентир барем. user posted image
Во секој случај, мислам убаво ќе се поминете, па пиши впечатоци. user posted image

Пс. ако не можеш да ја најдеш странава, пиши ми, ќе ти го пратам линкот по пп.




< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 7.8.2013 13:39:31 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vakancija)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Лето 2013
7.8.2013 13:41:02   
vakancija
user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Лето 2013
7.8.2013 14:26:53   
bebence1
planirame vo Dojran da odime na 13 ili na 16 avgust Apartmanot Grdovjanka go gledav i mi se dopagja ,ama mi e podaleku od centar i avtobuska,kaj Tentovi se javuvav utrovo mi kazaa rano bilo da se javam vo nedela
Inaku imav zakazano vo Stupar apartmani za 30 juli togas trebase da odime a ma na edno od sinovite 2 dena pred da odime nesto mu otece cela gusicka pa ispituvanja pa nervozi i odmorot bese odlozen toj period imavme drustvo so avtomobil e sega ke sme so avtobus i zatoa baram da e poblisko do avtobuska i da e do plaza pa velam aj ako ima nekoj odeno da pise brojce i iskustvo a inaku mi ja fati oko Grdovjanka ama mi e daleku a tamu nema taksi kako bi stignala do tamu so dve dveipol godisni decinja i kuferi :(

(Одговор на членот vakancija)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Лето 2013
7.8.2013 23:50:48   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

planirame vo Dojran da odime na 13 ili na 16 avgust Apartmanot Grdovjanka go gledav i mi se dopagja ,ama mi e podaleku od centar i avtobuska,kaj Tentovi se javuvav utrovo mi kazaa rano bilo da se javam vo nedela
Inaku imav zakazano vo Stupar apartmani za 30 juli togas trebase da odime a ma na edno od sinovite 2 dena pred da odime nesto mu otece cela gusicka pa ispituvanja pa nervozi i odmorot bese odlozen toj period imavme drustvo so avtomobil e sega ke sme so avtobus i zatoa baram da e poblisko do avtobuska i da e do plaza pa velam aj ako ima nekoj odeno da pise brojce i iskustvo a inaku mi ja fati oko Grdovjanka ama mi e daleku a tamu nema taksi kako bi stignala do tamu so dve dveipol godisni decinja i kuferi :(

bebence i jas ke odam vo dojran ama ne mozam da najdam normalen smestaj tamu ili mzerija a evtino ili ekstremno skapo, a ovi Tentovi imaat li slobodni mesta?


_____________________________



(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Лето 2013
9.8.2013 10:58:24   
bebence1
ivoni4ka kaj Tentovi se javuvav vo sreda i mi kazaa deka e rano uste da se cueme sabota ,nedela i na toa ostana pa ke vidime,jas denes cekam rezultati od since i da znam konecno dali e 13 ili 16 za poagjanje a ti najde li nesto imas li nekoe brojce od apartmani inaku kaj Tentovi 1200 se malite apartmani so eden bracen i 1 pomosen a golemite se po 2500 denari

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Лето 2013
9.8.2013 11:16:24   
bebence1
golemite se po 1500 ne po 2500 moja greska

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Лето 2013
9.8.2013 12:43:35   
blue_blue
Ако некој знае некои апартмани во Грција (не на островите) кои се наоѓаат на сама плажа со тревник напред и со лежалки на плажа, а не бараат повеќе од 5- евра за крај на август, почеток на септември нека пише. Јас две години идам на такво место во Сивири се вика Zefyros apartments ама не планирам веќе да идам таму бидејќи врие од македонци кои се караат за лежалки и вртат гласни празни муабети за цела плажа да ги чуе. Сакам исто вакаво место, ама да е мирно и без горенаведениве гости. Најдов преку 20 и на сите им пишав и никаде нема место...

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Лето 2013
9.8.2013 12:49:09   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

ivoni4ka kaj Tentovi se javuvav vo sreda i mi kazaa deka e rano uste da se cueme sabota ,nedela i na toa ostana pa ke vidime,jas denes cekam rezultati od since i da znam konecno dali e 13 ili 16 za poagjanje a ti najde li nesto imas li nekoe brojce od apartmani inaku kaj Tentovi 1200 se malite apartmani so eden bracen i 1 pomosen a golemite se po 2500 denari

jas najdov smestaj a ako sakas ke ti pratam eden kup broevi od apartmani togas koga sakas ke najdes mesto

_____________________________



(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Лето 2013
9.8.2013 21:58:10   
vakancija
DALI NEKOJ IMA ODENO VO PLAGIA TOA E ODMA DO FLOGITA VO GRCIJA ME INTERESIRA ZA SMESTAJ AKO NEKOJ IMA NEKOJA INFORMACIJA

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Лето 2013
9.8.2013 22:12:02   
Octavia
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Ако некој знае некои апартмани во Грција (не на островите) кои се наоѓаат на сама плажа со тревник напред и со лежалки на плажа, а не бараат повеќе од 5- евра за крај на август, почеток на септември нека пише. Јас две години идам на такво место во Сивири се вика Zefyros apartments ама не планирам веќе да идам таму бидејќи врие од македонци кои се караат за лежалки и вртат гласни празни муабети за цела плажа да ги чуе. Сакам исто вакаво место, ама да е мирно и без горенаведениве гости. Најдов преку 20 и на сите им пишав и никаде нема место...


Има во Неа Мудања прилично добри апартмани, на сама плажа, со играчки за деца еден куп, тревичка убава, баш се ОК. Годинава влегов, ги видов и подобри се отколку на сликите на сајтот (барем тој во кој влегов јас), цена 40-45 евра/ден. апартман со поглед на море. И дворчето е многу поубаво во живо, посредено делува.
Еве линк 

< Поракaта ја уредил rina13 RR -- 10.8.2013 10:48:15 >

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Лето 2013
10.8.2013 13:30:55   
bebence1
ivoni4ka ajde ako mozes pisi mi gi brojcinja od apartmani vo Dojran kade najdovte smestaj vie jas bi sakala vo centar da e

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Лето 2013
10.8.2013 15:05:26   
Ring
Се вративме од Неа флогита и одлично поминавме . Убаво местенце, убава плажа , убаво море.
За со мали деца е ок. Попладне имаше мали бранови но ништо страшно. Сместување се наоѓа , плаќавме 35 евра во првите ред куќи до самата плажа.
Е сега што ми остави впечаток кога баравме апартамни е дека повеќето не им се баш одржувани , се гледа дека немаат инвестирано подолго време или е ново, а запуштено.
Нема баш многу продавници за шетање, има мали игралишта за деца , нема многу Срби user posted image user posted image
Ако некој сака мирен одмор , ја препорачувам Неа флогита.


_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Лето 2013
10.8.2013 15:34:49   
Felly RR
За тие што ги интересира Дојран, еве и ТУКА има пишано неколку искуства.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?