|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2013
30.5.2013 18:43:12   
Mihaela 2010
Jas bev pred dve god vo nea potidea i bas ko sto vika acemace ubavo e ama ima samo edna ulicka za setanje .bevme privaten smestaj na 30sekundi do more i bas se iznaidmorivme. Tivko mirno bez galami .setavme do sani bic w tamo raj bozji bese

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Лето 2013
30.5.2013 19:25:11   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia RR

Bethany, за Неа Флогита најдобри критики имам читано за апартамните Манолис и Соња (овие се на некоја Србинка). Во јуни цените во Манолис се 30-35 евра апартман, за другиве не знам, ама изгледаат убаво, чисто и средено.



Октавиа, благодарам. Резервиравме апартман од кај Соња, да Српкиња е, уште поубаво user posted image
Апартамините се на 200 метри од плажа, подалеку е, ама па сигурно е потивко, што ни повеќе одговара.
Кај Манолис немаше место. Едвај чекам. И башка цената е одлична. user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Лето 2013
30.5.2013 21:15:43   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

dali nekoj do sega ima rezervirano preku booking.com i kako ste zadovolni ili kolku e toa sigurna rezervacija


Немаш утка кога станува збор за сигурност...па цел свет денес речиси така и да резервира.
Е сега, за задоволство...зависи кој колку и што очекува...ќе си прочиташ и коментари..ма да и тие не се толку релеванти..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Лето 2013
31.5.2013 8:01:34   
Viktori
ништо од одморот мој семеени оваа година. user posted image
Додуше не се жалам ептен, пак си истерав неколку кратки викенди на плажа, ама сама.user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Лето 2013
31.5.2013 13:24:58   
JovanaJ
Ovaa godina nesto mm zapnal za Furka, moze nekoj da podeli iskustva za tamu? kakvo e toa mesto? Prijateli ni gi preporacaa Ekavi apartmani, izgledaat mnogu ubavo, ubava lokacija, blisku do plaza, dosta sredeno...no neznam nisto za pva mesto dali e dobro ili ne.....

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Лето 2013
31.5.2013 22:29:13   
kikicka
Фурка ти е супер мирно местенце. Во јуни и не е баш се отворено од страна на кафичи и слаткарници а и не е толку раздвижено како што е во Август. За апартманите незнам што да кажам не сум била во нив, ние лани бевме во Фурка во хорелот Олимпион Сансет и преубаво беше иако плажата во нашиот дел не беше убава за разлика од другиот крај. Како и да е ако барате мирно местенце фурка е супер.
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Ovaa godina nesto mm zapnal za Furka, moze nekoj da podeli iskustva za tamu? kakvo e toa mesto? Prijateli ni gi preporacaa Ekavi apartmani, izgledaat mnogu ubavo, ubava lokacija, blisku do plaza, dosta sredeno...no neznam nisto za pva mesto dali e dobro ili ne.....



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Лето 2013
18.6.2013 10:01:18   
Pepelaska *
Има некој од Дојран тука, може ќе одиме викендов па ако има некој нека пише кај има убаво јадење, која е поубава плажа и сличноuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Лето 2013
18.6.2013 10:13:18   
Mihaela 2010
Uff jas ke se iznacekam do odmor,kraj na avgust a tek septemvri ke fakjame negde patot,kako sto pocnaa gorestinive lele majko ke bide u skopjevouser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Лето 2013
18.6.2013 10:15:51   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *

Има некој од Дојран тука, може ќе одиме викендов па ако има некој нека пише кај има убаво јадење, која е поубава плажа и сличноuser posted image

Еве мони тео си ја имаме. Цел викенд ли ќе сте во Дојран или само на еден ден?


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Лето 2013
18.6.2013 23:36:21   
moni teo
od plazite gradskata plaza e najubava vo star dojran, za jadenje ima poveke restorani no NAJubav number 1 e BOEMI se naoga kaj pazart tamu se tri restoranti toj ti doaga vo sredina ubavo i bogato a eftino user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Лето 2013
19.6.2013 14:26:53   
Lacrymosa
Кога сме веќе кај Дојран... Дали знаете колку се движат цените за сега за почеток на јули??? апартпани или соби двокреветни??? Битно ми е да се блиску до плажа те во првиот ред куќи, да имаат балкон, саглам кревет и да е чисто... и воопшто дали има жива душа бидејќи знам дека сезоната за Дојран е август

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Лето 2013
19.6.2013 14:43:17   
fila
rezerviravme Albena bugarija hotel Magnolija prv pat odime tamu pa ke vidime kako ke bide imal li nekoj dosega iskustvo so ovoj hotel

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Лето 2013
20.6.2013 0:27:43   
moni teo
ne sum sigurna no mislam deka cenata na apertmanite e taa za cela godina a kolku se dvizat nemam pojma, moze da ti dadam brojce od turistickoto biro Dojran tamu ke se javes i tie se ke ti opjasnat

Админ: телефонски броеви во пп.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.7.2013 18:38:22 >

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Лето 2013
20.6.2013 10:58:54   
Snow Queen
Девојки коментар за следниве места во Бугарија:
Поморие
Созопол
Приморско
Обзор
Несебар (сум го посетила на прошетка градот), но не и плажите.

А за златни песоци слушам се најдобро,ама цените биле изгорuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Лето 2013
20.6.2013 13:10:40   
Tanjat7880
Devojki,jas se spremam za PSAKUDIJA,bungalov Philoxenija,dorucek i vecra nudi i bash sega ima popustuser posted image user posted image user posted image  nekoe iskustvo za tamu,toj del,znam deka plazite se priekrasni no shto ushte e ubavo tamu,me plashi deka ke bide bash pasiveni odmor!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Лето 2013
20.6.2013 13:14:15   
Bethany
Хехе Тања, ти оно имаш поголемо дете, па бараш активен одмор user posted image
А јас баш барам пасивен user posted image

Шала на страна, лично немам искуство, може ќе се јави некој со повеќе информации.
Јас за 9 дена во Неа Флогита и очекувам мир, мир и тишина user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Лето 2013
21.6.2013 18:36:28   
Octavia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Девојки коментар за следниве места во Бугарија:
Поморие
Созопол
Приморско
Обзор
Несебар (сум го посетила на прошетка градот), но не и плажите.

А за златни песоци слушам се најдобро,ама цените биле изгорuser posted image


Од наведените места, сум била само во Обзор на одмор. Мало место, голема широка плажа, ама постојано, буквално постојано дуваше ветер, некогаш и баш онака силно. Ние бевме одамна, може сега е сменето, ама знам дека прилично шетавме додека да најдеме сместување со сопствено купатило (и тоа што го најдовме немаше кујна, имаше само фрижидер, а се храневме по ресторани). На повеќе места каде што влеговме нудеа заедничка кујна и купатило што се дели (за мене тоа е апсолутно неприфатливо). Местото е многу мало, има ресторанчиња, ама не на сама плажа, повнатре, малку продавници и едно мало плоштатче. ОК место, ама ништо посебно.
Мене Бугарија за одмор не ми се допаѓа. Бев, пробав и не би одела пак. Прво заради морето, мислам дека е најлошо од сите во околинава. Второ далечината. Не се исплати (според мене) толкав пат за тоа што се нуди таму.
Ако патувањето не е проблем, тогаш Турција има одлични услови за цените што се таму. Е сега со немириве, не би отишла баш (иако најверојатно во туристичките места не се ни чувствуваат).

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Лето 2013
28.6.2013 12:53:59   
Gardenia
Бил ли некој на Палма де Мајорка,па да ми каже некое искуство за местата на островот.Ние се мислиме уште каде да одиме,Шпанија, а Италија многу сакам,ама некако скапо ми излегува,ама на крај не ни бега Хрватска ако не излезе друго нештоuser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Лето 2013
28.6.2013 13:05:40   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Бил ли некој на Палма де Мајорка,па да ми каже некое искуство за местата на островот.Ние се мислиме уште каде да одиме,Шпанија, а Италија многу сакам,ама некако скапо ми излегува,ама на крај не ни бега Хрватска ако не излезе друго нештоuser posted image

Ајде ајде невестуле како скапо, отварај таму пликоата, не туку ги стискај user posted image Истерајте еден меден месец од соништата, опуштете се и назад во тројка да се вратите.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Лето 2013
28.6.2013 13:09:17   
miana
Богами и јас мислам дека треба да си отидете некаде и да не му ја мислите за парите..уживајте сега додека можете user posted image ..

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Лето 2013
28.6.2013 13:15:25   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Девојки коментар за следниве места во Бугарија:
Поморие
Созопол
Приморско
Обзор
Несебар (сум го посетила на прошетка градот), но не и плажите.

А за златни песоци слушам се најдобро,ама цените биле изгорuser posted image

Секаде сум била освен Обзор, дури прв пат слушам. Пофални зборови за секаде, најубавиот одмор во мојот живот ми бил во Созопол! И плажа и море и друштво,ех денови....

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Лето 2013
28.6.2013 13:33:28   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Бил ли некој на Палма де Мајорка,па да ми каже некое искуство за местата на островот.Ние се мислиме уште каде да одиме,Шпанија, а Италија многу сакам,ама некако скапо ми излегува,ама на крај не ни бега Хрватска ако не излезе друго нештоuser posted image

Ајде ајде невестуле како скапо, отварај таму пликоата, не туку ги стискај user posted image Истерајте еден меден месец од соништата, опуштете се и назад во тројка да се вратите.


user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Лето 2013
28.6.2013 13:35:35   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Девојки коментар за следниве места во Бугарија:
Поморие
Созопол
Приморско
Обзор
Несебар (сум го посетила на прошетка градот), но не и плажите.

А за златни песоци слушам се најдобро,ама цените биле изгорuser posted image

Секаде сум била освен Обзор, дури прв пат слушам. Пофални зборови за секаде, најубавиот одмор во мојот живот ми бил во Созопол! И плажа и море и друштво,ех денови....



Исто и јас сум била во Созопол и имам само позитивни коментари,местото не е баш многу големо и тогаш се градеше уште, тоа беше некаде 2005 година,ама до сега е сигурно уште поразвиено,се беше супер и за млади и за фамилијарни луѓе

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Лето 2013
28.6.2013 14:37:23   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Бил ли некој на Палма де Мајорка,па да ми каже некое искуство за местата на островот.Ние се мислиме уште каде да одиме,Шпанија, а Италија многу сакам,ама некако скапо ми излегува,ама на крај не ни бега Хрватска ако не излезе друго нештоuser posted image


Што ти требат искуства за таму, хехе. Нема да се двоумам воопшто, ќе одам на слепо user posted image
Ама и Хрватска не е лоша, и таму ќе уживате. Што и да одлучите, сигурно убаво ќе се поминете-медено user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Лето 2013
30.6.2013 22:24:58   
mamicka_26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas bev pred dve god vo nea potidea i bas ko sto vika acemace ubavo e ama ima samo edna ulicka za setanje .bevme privaten smestaj na 30sekundi do more i bas se iznaidmorivme. Tivko mirno bez galami .setavme do sani bic w tamo raj bozji bese


mihaela a sani bic kolku e daleku od nea potidea znaes otprilika

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Име за женско дете
Jana9

Кое од овие неколку наведеи имиња ви се допаѓа?

Јана (43%)

Ангела (17%)

Милена (12%)

Магдалена (8%)

Симона (8%)

Стефанија (11%)


Број на сите гласови: 72

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!