|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2013
9.4.2013 15:26:12   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Ние годинава во јуни Ханиоти...Искуства? user posted image


Ланско искуство ,од преклани им сите од Србија и пола Македонијаuser posted image .Како гратче,место со доста продавници,центално плоштадче убавп милина.Е сега плажата не ми е по мерак т.е. не е цела песочна.Плажата е прилично тесна но должина има низ цел крак.

На други не им пречи тоа погоре и подоле викаат имало песочни делови.Вчезот во вода со камења, лани во јуни првиот ден имаше и мали неразвиени медузи.Правило нема за Егејско море зависи од топлината и бранот. При влез ладникаво ама после е таман.Кој плива подалеку милина гледаш песочно дно, на некој делови на дното големи камења на кои може да се стои и гледка преубава.

Се на се имавме супер сместување,убав провод,кајсии по 1евро (кај нас беа 1,5 евро) ,издржлива плажа ,мана само 7 дена.

П.С. дуќанчиња со супер цени ,сандалки ко кај нас за 10 евра user posted image .


Ponuda za Nea Flogita ima i vo Flay turizam


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.4.2013 15:30:02 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Лето 2013
23.4.2013 14:18:13   
Beatris
Јас и кикичка веќе си уплативме ТУКА, за од 3ти јуни, на база ултра алл инклузивос user posted image  Ми хепи вери мучо user posted image  Е сеа домаќинкава (кикичка) се разочара дека нема да може да готви, ама ај ќе се жртвува user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 24.4.2013 9:24:19 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот medvedenko2101)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Лето 2013
23.4.2013 14:44:06   
fila
Beatris ajde te molam za pokonkretni informacii za rezervacijata i za cenata za mestovo preku nekoha agencija e ova ilu kako moze glupo mi e prasanjevo no te molam odgovo ri mi

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Лето 2013
23.4.2013 14:51:04   
Beatris
Ние уплативме директно во хотелот, а инаку на понуда го имаш преку Савана, Контики, Атлантис, може и некои други, овие ми се останати во памет. Можеш да направиш резрвација, ќе ти покаже и цена и се на веб сајтот на хотелот

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Лето 2013
23.4.2013 15:19:05   
fila
Fala ti ke se pitrudam da najdam

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Лето 2013
23.4.2013 17:18:08   
kikicka
user posted image user posted image Ту брее си ме пофалила. Мислам дека оваа година вредеше тоолку долго да се бара user posted image мене и хормоните , а и за мм кој што така добро ме трпешеuser posted image а богами и за Беатричето user posted image Едвај чекамммм Јуни брее да дојде!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас и кикичка веќе си уплативме ТУКА, за од 3ти јуни, на база ултра алл инклузивос user posted image  Ме хепи вери мучо user posted image  Е сеа домаќинкава (кикичка) се разочара дека нема да може да готви, ама ај ќе се жртвува user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 23.4.2013 17:25:40 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Лето 2013
16.5.2013 13:50:39   
Bethany
Ова година Грција, а каде точно се уште не знаеме. Ги гледав некои од понудите таму за на почеток на јули можеби ама се уште ништо не одлучивме.
Немаме искуства со тие студиа што ги нудат, или апартманите во вилите... Нам би одговарало кога би имали двете простории, значи спална со дневна(кујна) одделено. Ќе треба лично да се распрашаме во агенциите, овака преку нет ништо не капирам user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Лето 2013
16.5.2013 15:13:13   
Melanija RR
Интересно некои агенции својата цела понуда не ја презентираат на страните или на фб ,туку кога ќе се оди кај нив нудат уште нешто плус.
Конкретно лани сакавме иста агенција Флаи туризам, таму ни дадоа уште 2 плус понуди за Ханиоти.
Ова го прават и други агенции,па затоа освен на нет убаво е пак да се препраша во агенција.Многу луѓе тек така уплаќат без да се распрашаат или погуглат па после незнаат каде отише па на се се чудат.
Ме нервира што 80% од агенциите нудат исти Вили, ајде хотелите се тие.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:01:23   
Bethany
Бевме во агенција и ни понудија неколку опции.
Се на се ни изгледа дека ќе биде Олимпик Бич, некаде самиот почеток на јули...
Ние сме за апартман/ студио 1/3 за да имаме одделна спална од кујната, па кога малиот спие да не бидеме сите во иста соба.

Кажувајте искуства додека имаме време да се определиме за другото.
Добро ли е местото за со дете?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:07:31   
Luci
Јас одам сега во сабота во Неи Пори на одмор. Се мислев помеѓу Олимпик бич и Неи Пори ама од луѓе што биле и на едното и на другото место добив препорака да го одберам Неи Пори и така и направив. Критиките за Олимпик бич се дека морете било баш гнасно во тој дел и прљаво!

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:14:44   
Bethany
Фала Луци, ќе имаме во предвид.
Не сме се уште на сигурно каде, дури гледавме и Неа Пори, и слушнавме убави искуства од таму, ама во агенцијата ни предложија Олимпик Бич , па некако се ни паметот беше таму. Немаме искуство ниту со едно ниту со друго место... а не би сакала да биде прљаво морето, баш посебно поради детето. А цените се гору-долу истите за сите места.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:27:42   
cacisk
Zenski dali nekoja bila vo Paralija? Moze nekoj komentar kako e sto e tamu?Eftino/skapo?Jas godinav sakam da odam tamu. Lani bev vo Nesebar prekrasno bese i eftino.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:32:13   
anaana
jas sum bila vo paralija ama pred nekoj moze 5 godini. ubavo bese ama vodata i ne bese bas cista. posle od paralija naminavme vo nea pori i tamu vodata bese staklo....
sega ne znam kako e
a za skapo ne bese skapo

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Лето 2013
23.5.2013 14:33:33   
Melanija RR
Неи Пори 2010год

user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Лето 2013
23.5.2013 15:23:52   
kikicka
Ооо Ајде едвај чекам да помине уште оваа недела па се уживам на плажа со коктелче и со лепо друштво!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Лето 2013
23.5.2013 16:41:34   
Elce
И јас исто,од 02 јуни планираме да одиме на одмор,ние ја избравме Неа Потидеа,поблиску дека сум бремена,а и поубаво било на краците него делот накај Олимпик Бич.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Лето 2013
23.5.2013 22:00:39   
acemace
Olimpik bich e katastrofa, moreto e krsh prljavo, meduzi nikogas ne bi odela pak tamu, dodeka nea potidea e prekrasna moreto cisto cisto samo mestoto e mnogu maloi malki skapicko

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Лето 2013
24.5.2013 9:11:59   
Bethany
Ме подзамисливте. Баш ме занимаа искуствата и повеќето ми имаат кажано за прљаво море кај Олимпик бич, значи сепак ќе биде нешто друго. Добро е на време да се информираме.

(Одговор на членот acemace)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Лето 2013
24.5.2013 10:14:46   
Pepelaska *
Незнам дали конечно ова ќе биде летото после 5 години без одмор да одмориме малку на море.
Мене најмногу ми се оди накај Херцег нови ама незнам МАртин како би издржал толкав пат и ако одиме со сестра ми бебето е мн мало, па тие спомнаа нешто за Албанија ама делот на Јонско море, демек било убаво мирно и ефтино.
Кај и да одиме сепак до август ќе си седиме дома, значи во пеколотuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Лето 2013
24.5.2013 10:21:59   
dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Незнам дали конечно ова ќе биде летото после 5 години без одмор да одмориме малку на море.
Мене најмногу ми се оди накај Херцег нови ама незнам МАртин како би издржал толкав пат и ако одиме со сестра ми бебето е мн мало, па тие спомнаа нешто за Албанија ама делот на Јонско море, демек било убаво мирно и ефтино.
Кај и да одиме сепак до август ќе си седиме дома, значи во пеколотuser posted image


Herceg Novi e prekrasno od spekt na klima,kvalitet na more i sl.Ama patot ubiva. Sega ima nov pat preku Albanija i toj e OK ama pak pominuvas tri gradinici i traekt.Odev so dete od edna godina ama ne mi trebase takva avantura. Deteto bese super, jas ne bev mirna tolku mnogu saati pat.
Albanija ne bi odela i za bez pari. Prvo za da stignes do delot na Jonsko more te Saranda ne e nisto pomalku pat od toj za Herceg.Vtoro patot e krsh a treto ako odis preku Grcija , imas milion pat poubavi mesta vo Grcija na Jonsko More i poeftini.
Mene mi e non sens da idam u Albanija preku Grcija za da stignam na mesto kaj ton ne znam dali kje ima struja ili ne. Fekaliite ne im se reseni a najbliskata prodavnica e na 15 km i prodavaat proizvodi od firmi sto nam ne ni se bas naj naj poznati. I za kraj hotelite vo Saranda i Valnoa, zboruvam za pristojni hoteli ne se nisto poeftini. Kvalitetot sekade se plakja.

Kade i da se resite ubavo da si pominete.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Лето 2013
24.5.2013 10:31:05   
slavicav
Nie se reshivme za Paralia ovaa godina od prichina shto kracite gi imame pominato,nei pori nekolku pati i da prekrasno e ama aj rekovme da smenime malku.Vo Paralia sum bila mnogu mala shto ne se ni sekavam a i jas isto imam slushnato za prljavata voda no vo juli i avgust odnosno vo sezona koga ima preterano guzva.Veke dve godini po red nashi prijateli odat vo juni vo olimpik beach i se zadovolni od se,taka da treba da se razmisli.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Лето 2013
24.5.2013 10:39:23   
Bethany
Лани ние бевме во Албанија, во местото пред Драч, демек потивко да биде. Имавме апартман, се супер, имаше вода бидејќи секоја зграда сега таму (посебно тие наменети за туристите) имаат својата лична цистерна, така да немавме проблем со вода или струја.
Апартманот беше убав на самата плажа. Проблем со фекалиите е решен (не како пред неколку години кога канализација одеше со цевка на самата плажа), сега нема такво нешто. Морето беше колку толку чисто, плажите песочни. Бидејќи ние бевме на место каде немаше многу гужва и не баш многу ноќен живот (тука подразбирај галама на сите страни од народни албански музики), што е ужас, кај нас беше мирно.
Значи истеравме онака баш еден мирен одмор. Имавме само плажа, лежалки и песок user posted image
Најчесто навечер со кола одевме во Драч, таму шетавме и пазарувавме.
Е сега ние се одлучивме за таму бидејќи мислевме дека ќе ни биде поефтино и поблиску со малото бебе (син ни имаше 10 месеци). Арно ама, патот е изграден, ама пак е напорен премногу за патување. И не не излезе ништо поефтино од да речеме во Грција да одевме или во Црна Гора. Само ете оти мислевме ќе ни биде поблиску, се плашевме ако одиме за Грција па на граница да не задржат неколку саати што ќе правиме со бебе итн.

Пријателите се одлучија да одат за меден месец во Саранда лани. Демек мирно и романтично. Ама викаат не да не е романтично, туку премногу досадно. Се уште беше во изградба и ништо освен море нема. А пат да ти преседне додека стигнеш. Многу далеку.
Така, јас лично мислам дека Албанија треба уште многу години за да достигне некое ниво, да се изгради итн. Она се гради, ама се уште не е тоа тоа. Од мене толку веќе беше одење таму.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Лето 2013
24.5.2013 14:05:24   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Мене најмногу ми се оди накај Херцег нови ама незнам МАртин како би издржал толкав пат и ако одиме со сестра ми бебето е мн мало, па тие спомнаа нешто за Албанија ама делот на Јонско море, демек било убаво мирно и ефтино.


Јонското море е убаво и често ,искуство од Парга,Грција.Но тоа море е ладно така што не е за секого а посебно не за некои деца.Ова како инфо за јонското море user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Лето 2013
24.5.2013 22:37:43   
Andriance
И ние конечно уплативме...идеме Геракини годинава..таму единствено најдовме место. Хотелчето е супер..ако има друштво нека повелат

Еве тука

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Лето 2013
24.5.2013 22:41:34   
miana
Ааа баш е убаво...Супер да си поминете,уживајте и за нас...user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета


Еца

Дали чувствувавте страв пред породувањето?

да (75%)

не (25%)


Број на сите гласови: 76

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!