|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
8.1.2011 10:48:51   
Палешка РР
хахахахаха Надица Надица user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Детски досетки
8.1.2011 12:36:52   
misticia
Оди девер ми да шета пред неколку дена и ја прашува Симона - што сакаш да ти купам
и таа вика НАВИЕНИ ПЕРДУВИ
ја прашуваме што е сега тоа
почна да плаче сакам навиени пердуви и готово

помисливме на оние пиленца на навивање низ плоштад што ги има, и викам такво сакаш?
вика ДА ТАКВО МНОГУ Е ВКУСНО

и на крај испадна дека детето сакало шеќерна волна едвај се разбравме :)))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Детски досетки
1.2.2011 14:01:39   
big_mama817
мобилниот ми е на лизгање а на Тарик многу му се допаѓат таквите телефони номорав да го земам за на работа и јас доагам вечерта дома и он мивика Господ да те кази што ми го зема мобилниот колку се изнасмевuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

п.с.не им давјте на децата да гледат сихронизирани серииuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Детски досетки
1.2.2011 15:00:28   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

мобилниот ми е на лизгање а на Тарик многу му се допаѓат таквите телефони номорав да го земам за на работа и јас доагам вечерта дома и он мивика Господ да те кази што ми го зема мобилниот колку се изнасмевuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

п.с.не им давјте на децата да гледат сихронизирани серииuser posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Детски досетки
7.2.2011 0:14:31   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

Господ да те кази што ми го зема мобилниот user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

п.с.не им давјте на децата да гледат сихронизирани серииuser posted image


се утепав од смеење на ова.
навистина не им давајте на децата да гледаат турско/шпански/индиско/хрватски синхронизирани на македноски серии.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Детски досетки
7.2.2011 0:28:49   
nadica
денешниот бисер на надица: user posted image
пиеме кафе а таа во филџан за кафе пие млеко и и се истура а јас седам до неа се врти и ме прашува
„ќе ме караш или ништо ништо“ user posted image user posted image user posted image  а тоа и е од свеки што и да направи беља јас почнувам да карам а свеки вика ништо ништо и надица здраво за готово се си сваќа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Детски досетки
8.2.2011 0:31:33   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817
мобилниот ми е на лизгање а на Тарик многу му се допаѓат таквите телефони номорав да го земам за на работа и јас доагам вечерта дома и он мивика Господ да те кази што ми го зема мобилниот колку се изнасмевuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
п.с.не им давјте на децата да гледат сихронизирани серииuser posted image

ТОП!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Детски досетки
8.2.2011 16:05:54   
*miki mami*
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817
мобилниот ми е на лизгање а на Тарик многу му се допаѓат таквите телефони номорав да го земам за на работа и јас доагам вечерта дома и он мивика Господ да те кази што ми го зема мобилниот колку се изнасмевuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
п.с.не им давјте на децата да гледат сихронизирани серииuser posted image
hahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Детски досетки
4.3.2011 17:07:07   
Anabanana
Бисерот на Марко денес: ми го зема мобилниот и се прави дека си прави муабет со другар му Марио од градинка: Марио, што правиш, кога ќе дојдеш кај мене на гости....и ред други работи си збори со него. И на крај му вика: еј Марио! Поздрави ја мајка ти! user posted image user posted image user posted image
Неможев да се смирам од смеење.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Детски досетки
26.3.2011 23:40:46   
denim
Preeska kerka mi mi vika: Mama, zasto covekot nema se uste izmisleno nekoi roboti koi bi se grizele za malite bebinja, na pr. bi gi banjale, bi gi zaspivale, bi im davale da jadat, bi spiele so niv... za da mozat postarite deca malku poveke da se poguskaat so nivnite majkiuser posted image ?

(Одговор на членот Anabanana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Детски досетки
27.3.2011 10:55:44   
skorpijana
vcera postariot sin mi veli:mamo jas zanm deka tato ima bifsa zena a taa si go zemala deteto i si otidela(sto ne e tocno)user posted image a jas zacudeno mu vikam od kaj pa sega toa go propas a a on vi odgovara jas gleda sliki od albumo tamu go ima tato so edna gusnati nekade u hotel ojde donese go albumo i pokazuva abre petar toa e tatko ti na maturska be taa mu bese partnerka
ne znaev sto da pravam dali da se smeam ili ne moze da kazuva nekade na drugo mesto

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Детски досетки
27.3.2011 11:00:23   
skorpijana
a u petoko go zemam od gradinka i ucitelkata mi vika petar kazuva deka tatko mu ve tepal tebe i nego jas stoam i ne znam sto da odgovoram ne znam od kaj mu toa ne vrska prasuvam go i on vika epa nie go zafrkavavme tato na mikrofono i on dojde i ne ulugna na zemjata i ucitelkata mu vika epa toa petar tepanje li e i on i vika da be ucitalke user posted image user posted image user posted image
ovoa decata se opasni mnogu se zasramu bog da cuva nekoj ke pomisle deka doma se tepame i ke ne prijave za semejno nasilstvo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Детски досетки
27.3.2011 11:01:48   
skorpijana
u moj petar ima nogu decki dosetki sto moze kniga da se napise od 500 straniuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Детски досетки
8.4.2011 23:32:41   
nadica
Ја прашувам Надица како си поминала денес во градинка, што научила, дали си играла со другарчињата?...
Н: Си разговарав со другарките.
М: За што си разговаравте?
Н: За тоа кој може побрзо да го испие сокот. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Детски досетки
11.4.2011 2:53:06   
mamicki
Седам и ги хранам децата кај мајка ми дома: моето од 1,5 год. и на сестра ми, 2,5 год.,ама внуков не сака да јаде, а сестра ми и зет ми се излезени и јас се чувствувам обврзана да го нахранам. Почнувам да им измислувам приказна, како јуфките во чинијата се зајчиња и нив ги брка лошиот волк, тој што го зезнале трите прасиња. И функционира! „Скок, зајче, скок!“, и веднаш го криеме во уста... Арно ама, некаде при крајот внукот го плука на маса тоа што му го ставив во уста, а јас тажно го прашувам: „Зошто го исфрли зајчето, сега може волкот да го ручне?“, а тој, сосема озбилен ме гледа како да сум недоветна и ми вели:„Ама тета, па ти две зајчиња ми стави во уста!“ user posted image


Еден ден се испокаравме со син ми, Филип, (имаше 4 год тогаш), затоа што само што го донесов дома од градинка ги изваде и ги расфрли сите играчки, иако бевме договорени дека така не е убаво. Му реков дека ако не сака да се грижи за играчките, ќе морам да ги соберам и да ги фрлам во ѓубре, сигурно му се здосадиле штом така диво ги вади од кошот за играчки и ги фрла насекаде, а тој седна на земјата и почна да плаче:
„Бууууу, тебе те сакаат сите деца од мојата група оти не те знаат каква си вистинскииииииииии“user posted image


И повторно внук ми. Пред да појде на училиште, до 6 години, го чуваше жена. Еден ден тој и се пофалил со новите чевли што му ги купиле претходно. Таа се воодушевила колку се убави и му рекла дека сигурно се многу скапи. Малиов и рекол „Не знам, ајде јави и се на мама на работа да ја прашам. И ја прашал дали се скапи, а сестра ми рекла,да, скапи беа. А малиов, циција на дедо муuser posted image  и вели: „Е па зошто си ми ги купувала кога биле скапи?“ Сестра ми: „Па, затоа што, ти, синче мое, си ми најскап на светот.“ А тој, вџашено:„Ииииииииии!!!!! Мислев дека ме имаш родено, а јас сум бил купен?!!!“

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Детски досетки
3.5.2011 0:36:54   
Maca25
Вчера и кажувам на Нина дека на едно нејзино другарче ќе му се роди сестричка. И она седи и ме слуша, јас и објаснувам како е тоа сега мало, во мешето на тета Тина, а таа ме погледна во стомак и ми вика: Мамо, каму мене дадичка?!?! Се пукнав од смеење. После морав да и објаснам дека мама ќе и роди дадичка кога она ќе порасне, а таа си ја зема омилената кукличка Сањичка и рече дека тоа и е дадичка на неа.
А денес седната на нокширче си го гледа стомакот и ми вика: ооо ме боли мешето, имам бебе, многу мрда!!! user posted image user posted image user posted image  

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 3.5.2011 0:38:09 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Детски досетки
3.5.2011 13:56:39   
Yummy Mammy
Nekolku dena po red koga se vrakam od rabota gledam Cartoon Network pusteno na TV i eden den i vikam na Sofi:
- A be vie po cel den samo crtani gledate so teta Zane?
I vika zadovolno:
- Daaaa, ceeeel deeen! I nisto drugo! Samo crtani!
- Ama ako e taka, mama ke ja kara teta Zane!
- E pa togas ne!
user posted image  user posted image  user posted image  

p.s. Sofi ja obozava teta Zane

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Детски досетки
12.5.2011 11:43:33   
Maca25
Зборувам со мајка ми пред 2 дена не телефон и и кажувам на Нина дека баба е болна и прима инекции и Нина ми го зима телефонот и  и вика на мајка ми: бабо со помин!!!! user posted image user posted image user posted image во градинка имале сите надимаци од ликови од турски серии ( според карактерот) и некое девојче само повторувало од сериите...и моево одма да пренесе дома user posted image user posted image user posted image се изнасмеавме со мм. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Детски досетки
12.5.2011 12:34:43   
Octavia
Ова не е мое, го добив по мејл и само го преведов ама вреди да се објави тука
Се расправав со 4-годишната ќеркичка. Зеде нешто од подот и сакаше тоа да го стави во уста. И го зедов тоа од рака и и реков веќе да не прави така.
Зошто? -ме праша.
Затоа што беше на под, а не знаеш на кого и кога му паднало, сигурно е полно со бактерии.
За момент ме погледна и зачудено ме праша:
Мамо, а како ти го знаеш сето тоа? Навистина си паметна.
Брзо размислив што да одговорам.
Сите мајки ги знаат тие работи затоа што мора да полагаме посебен тест за мајки. Мора да го знаеш се тоа, инаку нема да добиеш дозвола да бидеш мама.
Продолживме 2-3 минути во тишина, аа таа очигледно размислуваше за тоа што и го кажав.
О, сега сфаќам! извика одеднаш. Ако не го положиш тестот, тогаш стануваш ТАТО! user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Детски досетки
14.5.2011 8:32:35   
mama26
eden komsija mu veli na sinot moj citaj
1 den- ajde kazi rajna ja sakam kako med.
mojov--cekaj jas tebe nesto da te prasam user posted image

komsijata 2 den--ajde kazi rajna ja sakam kako med
sinot- abre dosta pa ti sekoj den se isto mi zboris

komsijata 3 den ajde site tvoi drugari od ulicata mi kazaa uste ti ostana ajde kazi rajna ja sakam kako med
moevo since odgovara na toa"" od kade znam jas dali taa rajna e ubava "user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Детски досетки
14.5.2011 8:37:25   
mama26
ova se vika mozok a ne dosetka user posted image user posted image user posted image user posted image
si sedime vo dvor si pieme kafence so prijatelki,,moevo sedi od edna strana na masata na edno stolce od drugata strana drugo slobodno stolce.znaci levo i desno po edno stolce
place edno od drugarcinjata saka da sedne na istoto stolce kade sto moevo sedi..moevo mu go dava go zema drugoto od drugata strana na masata i pak si sednuva na istoto mesto..samo gi zameni stolcinjatauser posted image
a jas i majkava se cudevme kako mu teknauser posted image neznaevme kako da ja sredime situacijata a moevo pak si ostana na negovoto mesto so isto stolce...


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Детски досетки
15.6.2011 12:58:18   
Martins mom
Го прашувам Мартин колку години имаш, тој одговара „ена (една)“, а дедо колку години има, ми вика „поно (полно)“user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Детски досетки
28.11.2011 9:09:27   
Felly RR
Вчера си стоев пред каминот, да се топлам, и ми дојде Матеа, а јас како што бев стоплена, таа кога ме фати за ногата вика - мамо, џиш, џиш. Јас и викам да - џиш, дека стоев до оганчето. И таа почна - фу, фу, да ми дува во нозете за да ме изладела user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Детски досетки
17.12.2011 2:15:19   
jagodica
Legnata Marija (4 god.) na tepih i gleda ARIEL i ja prasuvam Maco kako zavrva Ariel i mi vika "So bukvite nagore isto kako NEMO " sum se padnala od smeenje user posted image user posted image


a mm i drugar pijat kafe a vo pajnceto uste tri napolitanki ( a Marija e mnogu merak po blago ) i odi i zema dve i drugarot vika aaaa Marija ke se karame ti zemas dve ami jas i tatko ti so ke jadime edna ni ostaj i odi Marija taa edna napolitanka ja krsi na dve i mu vike eve sega ima i za dvajcatauser posted image


a toa so jadenjeto e komedii , odi v komsii a od nasiot dvor se se slusa lepenki sme i ja slusam mu vika " Od doma mi rekoja samo po komsi da jadis " user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Детски досетки
19.12.2011 18:51:07   
Snowhite RR
Михаил обично наместо баба ми на пример вика баба ти и сега еднаш кога се вратив од работа и кога ја слушна вратата дека се отвора му вика на мм, баба ти, демек баба му идела, а тој му вели, не баба ти, баба ми речи и во тој момент јас се појавувам пред него и Михаил вика „мама ми“.user posted image
А пред недела, две, излеговме в чаршија да се прошетаме и одиме така како што си оди тој пополека и едно машко младо застана и му вика „Кај си бе“ и го штипна и така го задеваше малку и замина, откако замина М, го гледа и едно време почна да го имитира да вика „кај си бе“ и така целиот се превиткува и гласот го менува, многу е смешен до ден денеска кога ќе го прашам како ти рече баткото и почнува да го имитира (кај си бе)user posted image
_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?