|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 13:12:36   
Andriance
Ние вчера јадевме за доручек каша од дуња и праска со житарки, за ужина банана..и цеден сок од портокал со мед...
ручекот ни бепе мевце со мнооооогу зеленчук варен на најмала температура...вечерата прашак user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 13:18:52   
mama toci
Za dorucek imavme heljda

I Marija denes na meni ima heljda so integralen oriz,ama ne mi ja saka mnogu,posto retko se gotvi na nasive prostori,mozebi jas ne znam da i ja spremam vkusnauser posted image .Kako ja prigotvuvas ti heljdata?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 13:57:31   
arh_diz
Sin mnogu ja saka heljdata. Ja varam so voda cedam i mu dodavam mleko inaku mozes i puter malku da dodades .A za rucek ne ja saka ja pravam so luk najcesto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 14:09:41   
dostickage
Jas sum videla brasno od heljda. Moze edno slikce kako izgleda toa.
Navistina ne znam...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 18:42:23   
*Elena*
Moevo denes neznam sto jadel vo gradinka, ama i doma ne bese nesto jadac. Izede malku pasirana banana so jogurt i zitarki (ili jas go vikam domasen ovosen jogurt) i ispi 80ml sok od 1 ceden portokal so mnogu malce med...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.12.2012 23:25:01   
elenak
Pileska supa so mnogu zelencuk,krusa,zrno aronija,nekolku visni i sok od eden portokal.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
8.12.2012 17:30:08   
*Elena*
Denes jadese sve zdravo user posted image za dorucek domasna kasicka od 1 banana i 1 kruska so zitarki, pa mleko za nananje, domasna kasicka so telesko mevce, srz od teleska koska, cveklo, morkov, paskanat i karfiol so malku kromidce i maslinovo maslo za rucek, pola kiva za uzinka i sok od 1 portokal so malku med, za vecera najverojatno ke bide jogurt so zitarki i mleko za nananje. Utre pravime godinka user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
8.12.2012 17:47:22   
*Elena*
Greskauser posted image , zadutre polnime godinka, a utre pravime krstevka i ke go slavime rodendenot user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Denes jadese sve zdravo user posted image za dorucek domasna kasicka od 1 banana i 1 kruska so zitarki, pa mleko za nananje, domasna kasicka so telesko mevce, srz od teleska koska, cveklo, morkov, paskanat i karfiol so malku kromidce i maslinovo maslo za rucek, pola kiva za uzinka i sok od 1 portokal so malku med, za vecera najverojatno ke bide jogurt so zitarki i mleko za nananje. Utre pravime godinka user posted image


(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
8.12.2012 19:26:12   
Maca25
Денеска Н. изеде многу свежо овошје. за појадок, па и како ужина после, но најздравото нешто што го изеде денес мислам дека беше салатата од спанаќ, морков, краставица и пченка. Јас ја имав направено за себе, мислев дека нема да сака да јаде, ама на Н. многу и се допадна. Во салатата ставив само малку сол, маслиново масло и малку балсамико, спанаќот го искинав со раце на помали парчиња и добив прекраска и здрава салата. Сл. пат ќе ја правам со лимон, не со балсамико.
Исто Н. испи денес една чаша сок од свежо цедени морков, јаболко и цвекло.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
31.12.2012 10:32:47   
Fiao
По мене најубаво е да си купите зрна од органска хељда и да ги изртите. За ден - два веќе можете да ги користите и од нив да добиете екстра здрав оброк и за вас и за вашето дете. Е сеа како да го користите, за да биде вкусно и за деца... Треба да прогуглам, да пробам некој рецепт па ќе го пишам во темата за рецепти user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Jas sum videla brasno od heljda. Moze edno slikce kako izgleda toa.
Navistina ne znam...


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
31.12.2012 10:35:28   
miana
Denes moite deca za dorucek jadea jajca i piea jogurt a sega odime so po edna japonska jabolka

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
2.1.2013 14:46:45   
Pepelaska *
Досега јаболко и лешници грицкаше , за после краставица, мандарина или некое др овошје

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
2.1.2013 14:56:48   
dostickage
Kornfleks od celo zrno so mleko, kiva, jabolko,banana i portokal.
Do tuka mi kazaa od doma user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
2.1.2013 18:38:17   
Andriance
Денес А од здрава храна исконзумира...една круша една банана, мноогу варен зеленчук на ептен тивко и морков свеж..

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 2.1.2013 18:40:20 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
2.1.2013 18:52:26   
Felly RR
Ние една банана, пола јаболко, чаша јогурт.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
3.1.2013 13:34:16   
mila28
Smetam deka sekoj den go hranam so zdrava hrana, znaci sekoj den imame obavezno dve ovosni uzinki , obicno praktikuvam da dadam dnevno 3 vida na ovosje (banana, avokado,portokal,mandarina,japonsko jabolko,krusa, tikva ,jabolka) isto taka cedime i prirodni ovosni sokovi(portokal,jabolko i morkov mu e omileno sokce); od zelencuk obavezno za rucek vo kombinacija so mevce, jajce ili pak dokolku ima mesunki grav,grasok,leka(crvena),boranija ne kombiniram so meso nitu so jajca. Potoa blag kompir koj e dosta zdrav i izobiluva so mnogu hranlivi materii jade dosta cesto 3-4 pati nedelno. Zitarici isto imame na meni sekoj den obicno z adorucek+ meleni seminja ili pak samo leneno leneno seme(povremeno), maslinovo maslo dodavam ladno cedeno sekogas otkako ke go trgnam od ogin jadenjeto da se podizladi malku. sol, seker seuste ne koristam. E sega normalno rucka i ne tolku zdrava hrana, povremeno mu davam cokoladce,smoki ako ima situacija da vidi pa se pruza saka, grisinki i taka..megutoa seto toa vo min kolicini. aha i zaboraviv kakaoto e dosta zdravoz adecinja..pa i nego go dodavam vo nekoja kombinacija kade mzoe.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
4.1.2013 12:54:49   
Fiao
Еве ние денес имавме здрав доручек, банана, јаболко, овесни снегулки и малку мед. Исто така пиевме цело шишенце сок од цеден морков, јаболко и цвекло user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
4.1.2013 15:20:25   
Felly RR
НИе до сега во градника - не знам баш што здраво јаделе, може и ништо.user posted image За после барем едно јаболко, да касне.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
4.1.2013 16:39:25   
elenak
Јадеше банана за ужина и леќа со лукче за ручек. Следната ужина пак ќе ни биде некој микс од овошје со мед а за вечера не знамuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
4.1.2013 17:36:49   
Andriance
Банана портокал јаболко, 4 вида семиња и мед....плус цеден сок од портокал и сок од кајсија..ете така...сега за ужина уште нешто овошје

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 4.1.2013 17:38:41 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
4.1.2013 17:38:57   
TARA1
Leleee od ovie paketcinja denovide ni edno parce jabolko ne saka da izede, mnogu se nerviram

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.1.2013 11:37:43   
caci 23
sekoe utro na jana i podgotvuvam 200 gr. mleko pola banana,pola jaboloko ili bilo koe drugo ovosje 1 lazicka med i musli.seto ova ke go izblendiram i potoa i go stavam vo sisence so golem otvor na cuclata,i ispiva okolu 250 gr,e posle mi e mirna dusata do rucekotuser posted image znam deka e dobro najadena

(Одговор на членот TARA1)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.1.2013 11:49:02   
Cipi Ripi
Од која возраст давате мед?? Ве читам скоро сите давате мед, мене такво нешто не м ие препорачано д осега. Имаме 8 месеци.

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.1.2013 12:06:29   
niki
nie za pojadok vrtime vo krug, varena pcenica, pcenka ili oves so svezo sezonsko ovosje jabolki, krusi, banani, mandarini, kivi i suvi slivi povremeno; kacamak so susam i jogurt; vareno jajce so sirenje i salata, tost so crno lepce i salata
za uzinka ako ogladne, ne ni e sekojdnevna, jademe svezo ovosje ili jatkasti plodovi
za rucek supa preku eden den so morkov, celer, kromid, luk i brokola, ili karfiol, ili tikvicki ili plav patlidjan, glavno jadenje ni e leka, grasok, grav, boranija, polneti piperki so kompir, morkov, luk, ponekogas i sirence, oriz, ednas nedelno meso, ednas do dva pati riba i sekoj den sveza salata patlidjan, marula, krastavica, spanak
za vecera, pita od crno brasno so spanak, sirenje ili praz, kifli so crno brasno i seminja, povremeno krofni i palacinki so integralno brasno
domasni krekeri so seminja so varijacija na gvakamole sos (bez kromid) bidejki mnogu i bese jak vkusot i ne go bendisa, a ponekogas i davam od supata od rucek sto ostanala

probav i domasen tahini da i davam ama ne mi go bendisa
se javuvam sleden pat koga ke go zbogatime menito so uste nesto zdravo

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што здраво јадеше моето дете денес?
5.1.2013 12:41:00   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Од која возраст давате мед?? Ве читам скоро сите давате мед, мене такво нешто не м ие препорачано д осега. Имаме 8 месеци.

Мед се препорачува после година. Еве ТУКА имаме дискутирано за медот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?