|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опремување на детска соба
8.11.2011 12:03:02   
Annet
namerno taa boja na vratnicki ja odbravme,ke moze da se kombinira so liljakovo rozevo,...sekako koga ke porasne.a tie boi gi odbravme deka neznaevme koj pol e bebeto,pa zatoa potokalovo i zeleno,ama mnogu osvezuva,i Iva saka da si igra tamu;-))))))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Опремување на детска соба
8.11.2011 12:30:55   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Давај сликаа анет да видиме....ние сега ја опремуваме цидови,под,завеси лустери а намештај после кога ќе спие сама ќе набавиме кога ќе биде готово ќе ви ставам слика.

user posted image
user posted image
user posted image
sega ovaa soba e prepolna so igracki raznorazni bebeski ukrasi,ova e slikano vo Maj.....koga ke porasne ke i napravime krevet so fioka i biro o masice;-)) a sega site spieme tamu,jas i mm i Iva vo krevetceto eve go nejzinoto krevetceuser posted image


prekrasna e sobata na iva mi se sviga sto se moze da se iskoristi a ne samo polici da imakako vo nekoj detski


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 8.11.2011 12:31:17 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Опремување на детска соба
28.11.2011 9:56:18   
miana
Lele kakva soba im napravivme na kerkickite - moram da ja slikam i da vi ja pokazam 

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Опремување на детска соба
28.11.2011 11:22:38   
Felly RR
Ајде миана, сликај и ставај да ја видиме.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Опремување на детска соба
21.12.2011 16:15:08   
kikicka
Еве не инас уште мебел немаме плакотот илустерот и завеса чекаме да стигнат сега засега вакани е супер во хаос од играчки ...а иплус во дневнами е чисто....
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Опремување на детска соба
21.12.2011 16:27:33   
Annet
шубавка е да си игра сега таму и да расте голееема момаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Опремување на детска соба
5.12.2012 12:31:42   
Slagjana
Прашањево што ќе го поставам овде можеби е за друга тема, ама не најдов соодветна. Кога е време да се премести детето од бебешко во детско креветче? И како го прифатиле вашите деца преминот. До која возраст ги збира во бебешко креветче?

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Опремување на детска соба
11.3.2013 12:07:27   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Прашањево што ќе го поставам овде можеби е за друга тема, ама не најдов соодветна. Кога е време да се премести детето од бебешко во детско креветче? И како го прифатиле вашите деца преминот. До која возраст ги збира во бебешко креветче?


Има некој да ми одговори?

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Опремување на детска соба
11.3.2013 12:29:11   
Bethany
Слаѓана, и ние се уште користиме монтажно креветче, а син ми е скоро година и пол. Ама планираме тука некаде летово веќе да земеме некој кревет детски, вероватно ќе биде порачан да се направи и да има огради некои од страна. Ово е веќе мало, не се уште, ама се си мислам кога ќе дојде лето дека ќе му биде некако тесно и претопло. Инаку, знам дека тие што имаат дрвено креветче можат и подолго да спијат во него, пак зависи од големина секако. Ете, конкретно за во наш случај некаде пред втора година би сакала да промениме кревет.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Опремување на детска соба
17.7.2013 14:52:28   
Mihaela 2010
Ete dojde momentot koga ke ja renovirame sobata na kerka mi....novi prozori,nov vgraden plakar,krevetce nema da ima bidejki imame eden pogolem i mnogu mnogu zgoden za spienje taka da resivme toj da si ostane,biro i normalno drugi sitnici ....
Epten sum vozbudena iako znam deka uste e rano da ja forsiram da si prespiva tamo,no barem nema da mi bide dnevnata vo haos od nejzinite igracki,site ke si se prefrlat tamo i mirna glava...
Nema da bide prenatrupana,samo najosnovnite raboti i pogolem prostor za igranje....
Plakarot sakam da bide belo-violetov,biroto belo i nekoi policki za knigi isto beli...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Опремување на детска соба
17.7.2013 16:37:03   
rina13
Супер Михаела,па може да ни ставиш слики кога ќе биде готова да ја видиме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Опремување на детска соба
17.7.2013 17:34:17   
Felly RR
Стварно супер mihaela2010, па и јас би била пре-возбудена кога ќе и ја уредуваме собата. Оваа година прескокнавме, најверојатно наредната ќе и ја средиме, тамам ќе биде и поголема, ќе си спие сама, здравје... Сакав и јас оваа година малку барем да и ја средиме собата - ама ете, ќе почекаме.
Обавезно стави слики, кога ќе ја завршите - може ќе ни послужи за идеја, на тие што во иднина ќе правиме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Опремување на детска соба
17.7.2013 18:18:11   
Bethany
О Михаела 2010 и јас би се радувала ептен. Верувам дека ќе биде преубава и ќерка ти ќе ја сака. user posted image

Во станот кај што живееме имаме голема соба која е преградена со плакар од ѕид до ѕид, само место оставено за да може да се помине од едниот во другиот дел. Во едниот дел (а инаку од таа страна е и свртен плакарот ) е син ни, а во другиот дел сме ние, те. нашата спална. user posted image Неговиот дел е баш детски, со детски лустер, плакарот во сина боја, сега му направивме и нов голем кревет и има полици за играчки и ситници. Ама играчките се пак сите во дневна user posted image Правено плански баш за дете и друг дел за родителите.
Сме одвоени, ама пак заедно. Сепак, ако-Бог-да, во иднина би сакали друго место за живеење и целосно посебна соба за него.



< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 17.7.2013 18:20:45 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Опремување на детска соба
7.9.2013 15:45:45   
zatim
Многу интересни детали за украсување на детска соба.
Ваша идеја или идеја на вашето дете можат да ја направат онака како што сакате.
Интересни се и за поклони.



user posted image

Admin: Не се дозволени надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.9.2013 16:43:59 >

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 10:16:08   
Mihaela 2010
Uff konecno vo sabota ni najavija deka ke ni gi donesat site elementi za sobata na M,edvaj cekam da vi kazam isreno i obavezno vi prakjam fotka..inaku edniot del i sega ke vi go pratam,od internet e zemena i ke bide bukvalno ista od prozori do se ostalouser posted image
user posted image
se nadevam ke iskoci slikava

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот zatim)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 10:21:58   
Bethany
Ааа Михаела, колку убава ќе биде! user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 10:23:20   
Mihaela 2010
Ajjjj da osobeno na klupata jas se raduvam...so kniga edna koga ke mu se ispruzam hm hm hm ubavini hahaha

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 11:16:17   
Snowhite RR
Многу е убава Михаела стварно и просторна и се, посебно ми се допаѓа делот под прозорецот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 11:45:04   
miana
Super sobicka..user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 12:22:28   
Tanjat7880
Auuu I mene mi se dopadna sobava,ko za princeza mi e.Ete dobro iskoristuvanje na prozorot I svetlinata od nego,jas na prozorot imam biro I osven krevetot nema ni edno drugo mesto za sedenje ili prilegnuvanje a ke pocnat neli da se sobiraat drushtvenca pa treba da razmislam za nekoja takva opcija a pritoa da gi iskoristam malkute kvadrati na sobata

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 13:14:08   
Mihaela 2010
Jas koga ja vidov slikava se zaljubiv ,stvarno epten dobro iskoristen prostor,na policite ke si stojat site knigi,igracki a na klupata osven sto ke si sedi i igra ke i gi naredam i site plisani igracki,koga ke si potporasne ke si legnuva primer da cita kniga i slicno,
biroto za kompjuter i ucenje e ednostavno imam pogolem krevet koj e mnogu ubav i nemam namera da i stavam detsko krevetce a plakarot e vgraden i ne zafakja prostor,vo sredina nema da ima masicka da bi dobila vo prostor za igranje..ete taka ja resivme i taa soba,boite ke bidat mat bela so violetova

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 13:16:00   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas koga ja vidov slikava se zaljubiv ,stvarno epten dobro iskoristen prostor,na policite ke si stojat site knigi,igracki a na klupata osven sto ke si sedi i igra ke i gi naredam i site plisani igracki,koga ke si potporasne ke si legnuva primer da cita kniga i slicno,
biroto za kompjuter i ucenje e ednostavno imam pogolem krevet koj e mnogu ubav i nemam namera da i stavam detsko krevetce a plakarot e vgraden i ne zafakja prostor,vo sredina nema da ima masicka da bi dobila vo prostor za igranje..ete taka ja resivme i taa soba,boite ke bidat mat bela so violetova

Najde li sunger I material za klupata?!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 13:18:46   
Mihaela 2010
Za sunger mi rekoa da odam karsi bitpazar ima edna prodavnica sto prodavaat stof i imalo i sungeri,ama otidov nedela zatvoreno bese,pa treba denovive da pojdam ,prvo cekam da stigne klupata pa so soodvetni dimenzii da pojdam,a za materijal ke vidam tamo na lice mesto,za sienje mi pobaraa 400 den so patent da bide za da vadam za perenje,vo sekoj slucaj mislam deka ke iskoci poeftino od 60 evra kolku mi pobaraa

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Опремување на детска соба
2.10.2013 15:48:56   
mommy_angels RR
Михаела таму имаш навистина избор на материјали ,само да ти кажам дека минатата недела беше затворен од УЈП ,така да незнам дали отворил сеуште

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Опремување на детска соба
3.1.2014 18:27:40   
Mimi33
Рингерајки и ние конечно после две години имаме сопствена детска собаuser posted image досега си спиевме во иста соба со мамичка и тато но сега мислам дека треба да си почне да се навикнува само да седи и спие....мислам дека е доволно толку заедно со нас нели???Што мислите вие?Малку е тешко,среде ноќ плаче ме бара.....не заспива само,спе со запалено светло и така но мислам за брзо ќе се навикне...user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?