|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
10.3.2010 12:13:14   
matushka
Se porodiv vo Cair kaj dr. Kapushevski.. najdobriot i najpozitivniot doktor nasvetot. Odusevena sum od nego.
Inaku higienata e uzasna, posebno wc, i sestrite ne daj boze nesto da gi vikes se pravat deka ne te slusaat, sramota za niv.

(Одговор на членот snow5)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Во која болница се породивте?
10.3.2010 12:18:24   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: snow5

Дали има некој искуство со Др. Станкова од Ремедика. И колку сега се плаќа во Ремедика.

јас едно цтг правев кај др.Катерина Станкова во ре-медика и не ми остави некој посебен впечаток..иако бев кај др.Димчев,на едно цтг ми се падна таа...го носеше детето со неа на работа во канцеларија и повеке расправаа тие две со кои фломастери да бои детето,отколку што ми објаснуваше на мене....не гледам професионалност во тоа....
а за цените сега се покачени од времето кога платив јас за царски во ре-медика..нека ти ги напише некој што ги знае

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 10.3.2010 12:24:27 >

(Одговор на членот snow5)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Во која болница се породивте?
10.3.2010 13:12:13   
Cacko
od lani letoto cenite se poskapeni za okolu 30 %
sestra mi vo januari plati za carskiot okolu 6o i nesto iljadi, a jas vo avgust koga prasuvav bese okolu 90 i nesto iljadi
taka da sea so ceni site se tuka nekade i re medika i sistina i sv lazar so nekoja nijansa gore dole poise pomalce

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Во која болница се породивте?
10.3.2010 14:35:39   
jovanka
najverovatno na GAK otvaranje nema da ima kako sto najavuvaa teski sostobi vo naseto javno zdrastvo a po site slucai vo vnatresnosta poveketo se odlucuvaat da dojdat vo Skopje za da se porodat.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Во која болница се породивте?
10.3.2010 14:44:33   
Annabel
На ГАК доаѓаат само на контроли, а за пораѓај ретко кој ќе тргне со болки од друг град да се пораѓа во Скопје. На ГАК не може да си закажеш пораѓај како во приватна болница.

< Поракaта ја уредил Annabel -- 10.3.2010 14:45:02 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 1:07:02   
bubicko
vo remedika normalen poragaj ti e 55000 denari+6000denari epiduralna so tri bolnicki dena a carski ti e 85000 denari so pet bolnicki dena a sistina ti e normalen 64000 vkluceno e tuka epiduralna so tri bolnicki denovi a carski ti e 98000 denari so pet bolnicki denovi

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 18:46:19   
Annabel
Се породив на ГАК кај д-р Љупчо Петровски, анестезиолог ми беше д-р Атанас Сивевски. Ептен сум задоволна....посебно што и мм беше присутен на пораѓај. Се породив со епидурална, бев сместена во апартман и си поминав супер.

(Одговор на членот bubicko)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 18:50:14   
BILE.F
Многу ми е мило да слушнам вакви вести! И јас планирам таму да се породувам, ама што читам повеќе постови, малку ме фаќа страв! Само се да биде добро, да помине се во најдобар ред!

Како помина сопругот кога гледаше како излегува бебушот?
Сигурно било посебно чуство!


< Поракaта ја уредил BILE.F -- 16.3.2010 18:51:49 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 19:06:04   
Annabel
Јас мислев дека ќе му се слоши, ама не беше така...Тој ми рече дека не е грозноuser posted image , си рекол дека тоа е природен процес и дека чувството е посебно...

Ти посакувам да си поминеш лесно како јас и да уживаш во пороѓајот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 19:08:15   
mother 29
оооооооооо добредојде од мене!
како сте со Андреј?user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 19:12:28   
Annabel
Супер се чувствуваме....сега многу спие па можам да ве дружам од време на времеuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2010 21:14:40   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Јас мислев дека ќе му се слоши, ама не беше така...Тој ми рече дека не е грозноuser posted image , си рекол дека тоа е природен процес и дека чувството е посебно...


Мојов гарант би се спружил уште на влегување у сала...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Во која болница се породивте?
17.3.2010 7:24:10   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Јас мислев дека ќе му се слоши, ама не беше така...Тој ми рече дека не е грозноuser posted image , си рекол дека тоа е природен процес и дека чувството е посебно...


Мојов гарант би се спружил уште на влегување у сала...user posted image user posted image user posted image


Мојот затоа воопшто не ни изрази желба да влезе во салаuser posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 15:13:09   
una***
Eooouser posted image Jas se porodiv ,na 4ti mart se rodi mojot angel Minauser posted image
vo Remedika kako sto bese planirano.Prikaznata e dolga,na kratko..2 dena so provokacii,ne uspeav da se otvoram i zavrsiv na carski,bese rizicno za bebeto posto plodova voda nemase vekje 3 dena,ama se zavrsi super.Za bolnicata i personalot imam samo edno nesto da kazam-VREDAT ZA SITE PARI!Nekjam ni da pomislam kako kje si pominev po drzavnive ni ustanoviuser posted image


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 16:47:49   
BILE.F
Nekjam ni da pomislam kako kje si pominev po drzavnive ni ustanoviuser posted image


Јас ќе ве молам да не пишувате вакви коментари, зашто има трудници што допрва треба да се породат уште малку, еве јас попрецизно, и што планираме да се породиме во државна.
Секаде сешто може да се случи, без разлика приватно или државно и мислам дека докторите се таму за да превземат било какви мерки ако треба!
Секој има право да избере каде сака да се породува, па најдокрај демократска држава сме, и на никој не треба да му се суди  за изборот!
Само поскаувам сите добро да поминеме, без разлика дали сме во приватна или државна установа, да си родиме здравиuser posted image user posted image user posted image !
Сега големи честитки од мене за твојот ангел Мина!user posted image user posted image user posted image
Да биде жива, здрава и весела!




< Поракaта ја уредил BILE.F -- 20.3.2010 16:48:22 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот una***)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:00:44   
gvenda
Taka e Bilef ne e fer da pisuvate taka bidejki ne ste ni bile vo drzavna pa ne ni znaete kako ke ste pominele. Jas iskreno nesakam da slusam takvi  komentari bidejki imam reseno vo drzavna da se poragam site sme svesni za higienata i nekoi od uslovite tamu megutoa izborot si go pravi sekoj sam, a toa da se kazuva deka vo privatnite neznam vredat parite  ne treba bidejki toa se podrazbira mislam na uslugata i higienata za strucnota i doktorite toa ne go mesam ne se meri sekade e isto

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:05:11   
April
Идни мајки, без нервози, уживајте...секој има право на свое мислење, и гледате дека на форумот има и мајки кои се породиле во државна или чаир и супер си поминале...
јас сум една од нив...само позитивно user posted image

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:20:24   
aleksandra panevska
jas se porodiv vo GAK i si pominav dobro so ogled na toa kolku mooze da bide dobro vo tie momenti zatoa ne mislete na loso  zatoa sto ako treba da se sluci nesto loso moze da se sluci bilo kade

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:22:44   
aleksandra panevska
dali nekoj  moze da mi kaze 4d eho e isto sto i skrining

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:39:38   
viksa
јас се породив во Чаир и многу сум задоволна. Ме пораѓаше д-р Иванов и исто така многу сум задоволна и од него како и од сестрите кои работат таму. Инаку мислам дека прегледот што се прави во 20-та недела од бременоста се нарекува скрининг и се прави со цел да се откријат можни аномалии на фетусот. При истиот преглед се прави и 4Д ехо но сепак мислам дека тие две се различни.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 17:48:52   
BILE.F
Не е исто! Јас од почеток одев на 4д и докторката ми даде формулар доколку сакам да направам скрининг во Avicena!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 18:15:15   
adavidovik
vo drzavna bolnica,

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 19:05:12   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Не е исто! Јас од почеток одев на 4д и докторката ми даде формулар доколку сакам да направам скрининг во Avicena!



Јас правев скрининг во Авицена.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Во која болница се породивте?
20.3.2010 23:50:21   
Izabella
Dali samo mene mi se cini ili privatnive bolnici site gi poragjaat so carski?user posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Во која болница се породивте?
21.3.2010 0:03:34   
Maca25
Не, и државна и чаир пораѓаат со царски, само што не можеш да одиш на закажан царски, треба да има некоја причина.

Јас во државна се породив со царски и тоа поради проблем со тироидната.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?