|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
28.4.2009 20:26:37   
mis.
Кое беше вашето дневно мени?Што ручкавте и во колкава количина јадат вашите дечиња?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
28.4.2009 20:34:35   
Еца
user posted image user posted image user posted image ние не припагаме тука ама сакате ли некој рецепт за деца до 1 година?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
28.4.2009 23:08:14   
mama Sanja
sekoj recept e dobrodojden! user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
29.4.2009 8:10:51   
mami
ние вчера имавме боранија на мени, а за денес изгледа ке биде пилешко со пире, бидејќи вчера ни го сменија планотuser posted image user posted image

(Одговор на членот mama Sanja)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
29.4.2009 9:07:39   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

user posted image user posted image user posted image ние не припагаме тука ама сакате ли некој рецепт за деца до 1 година?

Елена рецептите добро ќе ни дојдат и сигурно ќе ни дадат идеја на нас мајките со помали деца што да им подготвиме за ручкање.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
30.4.2009 18:22:26   
mama Sanja
Денес ручкавме
доручек -  каша од круша на нестле
ужина  - лебче
ручек -  тиквичка, краставица, домат и мелен ориз со лебче (многу и се допадна)
ужина - малку животинско царство
вечера - исто што и за ручек зошто имаме

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
30.4.2009 18:26:19   
mama Sanja
Го заборавив најбитното ДОЕЊЕ преку цел ден
и вода user posted image

(Одговор на членот mama Sanja)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
9.5.2009 23:02:36   
mis.
Ajde majki napisete nekoj recept.Jas mislam sekoja ke se javi da podeli so site sto im davale na decata na ruckaat ama gi nema...

(Одговор на членот mama Sanja)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
9.5.2009 23:09:27   
mis.
Будење и доење,па цереалии од јаболко и морков на милупа.За ручек компир и ориз помешана со млечна кашичка од ориз бидејќи не ми ги јаде домашните правени.За ужинка следи кашичка од банана а за вечера млечна кашичка од ориз ја обожава а и го држи сит за да може подолго да спие ноќе.А преку цел ден доење и вода.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
10.5.2009 15:02:52   
sweer mama
adaptirano mleko nan2 150 ml
kasicka od praska,banana,krusa
kasicka od pilesko meso,morkov,kompir i grasok
adaptirano mleko
kasicka so bebi biskvit na hipp za dobra nok
plus voda i sok od jabolko toa go jadevme vcera


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.6.2009 9:23:34   
mami
вчера менито беше- млеко
- рендано јаболко со плазма
- ориз и пилешко месо
- две тортици
- каша за добра нок од несле
- млеко

(Одговор на членот sweer mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.6.2009 13:55:49   
Milmer
mi se dopadna tvoeto meni, nie imavme adap. mleko, banana so pavlaka, ideal shipka- odlicna e,,, orizovi zitarki so mleko i sok od bistra jabolka,
pozd

(Одговор на членот sweer mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.6.2009 14:02:50   
mami
ете ме потсети, одамна не сум му направила житарици...аа за вечера ете му што ке јаде


(Одговор на членот Milmer)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.6.2009 21:23:06   
mis.
milmer а какви житарки му даваш?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.6.2009 21:43:07   
mami
mis јас му купувам оризови и овесни снегулки од Виталија, ставаш колку што сакаш да изеде детето, додаваш топло млеко или ладно какво сакаш, и ќе почекаш малку да набабрат убаво за да му бидат меки за јадење..по желба можеш да ставиш, сок од јаболко, или рендано јаболко, банана или какво сакаш овошје. Јас му првам со јаболко и малку сок од портокал- ги обожава

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
3.7.2009 21:53:48   
mis.
Стафан денеска ручкаше
- доење 8ч
- млечна кашичка од ориз и пченка со круша 9,30ч
- доење за спиење 11ч
- ручек компир,морков и брокула 14- 14,30ч
- доење 16ч за спиење
- овошје 2 помали праски и една банана(за чудење)18ч
- адаптирано млеко 70мл 20ч
- 21ч бањање,доење и спиење


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:04:08   
koalicka
user posted image Zdravo mamicki, jas sum zbuneta mamicka na edna prekrasna pet mesecna mamina princeza, koja e vo dilema kako i so sto da pocneme da jademe, pa zatoa Ve molam pisete mi koi kasicki, sokcinja i zitarici gi koristite najmnogu, (hipp, milupa, frutek, nestle......), Falaaaaaa

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:17:01   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Добре дојде Коаличка...имаме нешто дискутирано на таа тема овде http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%BE/m_3435/tm.htm па види и ако сакаш слободно прашувај што ти се чини нејасноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:51:01   
koalicka
Fala ti Moderator user posted image jas sum nova vo forumov pa nekako tesko se snaogam zasto i nemam mnogu vreme za citanje a i ubavo da go proucam, ja otvoriv stranata sto mi ja prati i gledam ima interesni raboti, pa ke ja prelistam denes, znaes so malata user posted image nemam mnogu vreme. Fala ti uste ednas za pomosta

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:53:19   
koalicka
izvini mami gledas ne uspeav ni da vidam deka se logirana kako mami, izvini uste ednasuser posted image

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:56:17   
mami
јас сум Мами и нема потреба да ме викаш модераторuser posted image user posted image user posted image user posted image знам како е со малечко бебенце кое бара постојано внимание, се надевам ке не дружиш почесто и ке ти помогнеме со нашите искустваuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
15.7.2009 14:57:00   
mami
нема проблем...уживај...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
16.7.2009 15:21:30   
mami
за појадок доби кајгана и изеде пола од неа(што е супер ко за втор пат:))
ужина една праска и две резанки диња
сега ке каснеме малку бисквити со банана и ке го чекаме тато за ручек - ориз и пилешко
за втора ужина житарици со јаболко ке му спремам и пред спиење млеко

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
19.7.2009 22:16:03   
mami
не сака ништо да јадеuser posted image утрово изеде пола пржено лепче и испи пола шољичка јогурт, после изеде две три бисквитки и за ручек изеде две залчиња лепче маргаринче и крставичка и толку...после некое време јадеше лубеница, пак неколку бисквити и млекото пред спиење

Вчера исто не сакаше да јаде ништо цел ден беше само на диња, праска, крставици..Од топлово му е или треба да се загрижувам?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Денеска ручкавме(за деца до 1 год.)
20.7.2009 11:27:36   
bumbarce
nie sme 6ipol meseci i mn se teshki za jadenje ve molam kazete nekoj sovet nesaka nisto da jade i samo cica cel den nemam nikakov red na sekoj pola saat saat koga saka ne pie nisto ni sok i vodicka i nisto nejke od cucla kako da i vovedam re i sto da pravam navecer cela vecer mi se budi i kakvo adaptirano mleko  i kolku ml????da i davam non stop e gladnicka izgleda mlekoto mi e mn slabo

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

кога
lp136

Кога дза прв пат да се даде мед?

1 месец (0%)

6 месеци (0%)

9 месеци (0%)

12 месеци (100%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!