|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
2.12.2013 13:29:24   
Mihaela 2010
jas iskreno da si kazam sum zadovolna od nasava gradinka...ne da sum sega pre pre zadovolna,ama so ogled na toa sto nitu ednas ne mi ja predale so isflekana bluzicka,nitu zedna nitu gladna,koga ja zimame neguvatelkata sekogas i ja sreduva kosata,snolite i gi mesti i kazuva kako pominala,kolku jadela,dali placela i zosto..ednostavno na site deca im gi naucila potrebite i karakterot
Inaku ovaa negovatelka e donesena od pribvatna gradinka,prethodno tamo rabotela,i mozebi samoto toa sto na nekoj nacin tie gradinki se da kazam po principielni,pristapot im e drug,seto toa taa go prenesuva i tuka sto mi e osobeno drago..
a i deteto mi e epten srekjno

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот angela55)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Во која градинка?
2.12.2013 20:58:22   
angela55
Super, odlicno! Ima mnogu luge sto se zadovolni od gradinkite kade sto pretstojuvaat nivnite DECA, no zosto retko koj go pisuva imeto na gradinkata, bilo da e pozitivno ili negtivno mislenjeto user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Во која градинка?
2.12.2013 23:00:22   
mommy_angels RR
Браво Михаела за вашите учителки,е кај нас е спротивно. Не дека е до толку лошо,штом детето наутро ми е среќно кога оди,тогаш и е убаво. Е сега кога ја земам во 15.30-16.00 часот е и гладна и жедна. И тоа многу! Со мака стигнувавме до дома,ама сега веќе обавезно си носам бисквитче или слично. Значи дома откако ќе се најаде и ќе испие горе-долу 1/2 l течност се смирува и расположува. Прво мислев дека е до моето дете,ама еве неколку пати се среќавам со друга мајка и таа секогаш доаѓа со парче леб за детето. Очигледно храната не е прилагодена на потребите на децата user posted image

(Одговор на членот angela55)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Во која градинка?
2.12.2013 23:45:40   
zzaa
Ангела 55 врати се назат некоја страна ке видиш дека сите го имат напишано името на градинката, сега нема во секој пост да кажуваат во која градинка се.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Во која градинка?
14.1.2014 10:22:20   
anaana
ajde nekoj ako ima iskustvo so gradinka orce nikolov onaa vo Karpos 2 kaj tineksot sto e, neka mi kaze kako e...
od tamu mi rekoja deka rabotele do 17h, malku moze ke e problem duri da stignam da go zemam detevo ama ke se snajdeme nekako
ako ima nekoj iskustvo bilo kakvo neka mi kaze..
od tamu mi rekoja deka mesto ke imalo

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Во која градинка?
2.2.2014 12:19:13   
Melanija RR
Искуства со јасли во Аеродром?Не ги знам по име одприлика таа кај црквата и кај касарната.Во таа на тобако идев јас па незнам колку е обновена.Да затопли мислам да одам да видам,се надевам не е касно за од септември,знам дека во Аеродром се фулuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Во која градинка?
2.2.2014 13:15:10   
sandriana RR
Лично искуство немам, на пријатели децата им одат во таа кај црквата - на едните се презадоволни, на другите не им се погоди - ја отпишаа малата после неполн месец одење.
Сепак, мислам дека таа градинка е една од најдобрите во Аеродром.
Сепак, појди да разговараш, да разгледаш.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Во која градинка?
3.4.2014 9:15:35   
pepuska
Има ли некој искуство со детската градинка буба мара во ново лисиче посебн осо групата што е од една до две години

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 12:48:34   
Melanija RR
Денес бев во дирекцијата на Срничка во Аеродром user posted image
Значи Чекорче и Бамби вака гледано од ходник се навистина средени полни со цртежи,играчки,шарено весело.... јас би се запишала user posted image
Уште не сме се решиле Калинка,Изворче или Бамби.Земав формулар а можело и електронски да се аплицираuser posted image ма да се види барем од далеку занимална НЕ user posted image сите градинки биле исти да сме одлучеле според близината user posted image аха ок
Ајде искуства од физичка гледна точка,просторност,греење, многу деца во група/јасли ....

Прв дел .....

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 12:59:07   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Денес бев во дирекцијата на Срничка во Аеродром user posted image
Значи Чекорче и Бамби вака гледано од ходник се навистина средени полни со цртежи,играчки,шарено весело.... јас би се запишала user posted image
Уште не сме се решиле Калинка,Изворче или Бамби.Земав формулар а можело и електронски да се аплицираuser posted image ма да се види барем од далеку занимална НЕ user posted image сите градинки биле исти да сме одлучеле според близината user posted image аха ок
Ајде искуства од физичка гледна точка,просторност,греење, многу деца во група/јасли ....

Прв дел .....

Ajde Melanija,mozam da ti kazam iskustva od drugi majki,moi komshiki koi nosea deca vo Aerodrom,ne gi znam po ime gradinkite no taa shto e kaj VERO e najfalena,taa e shto e kaj Biser do shkoloto Ljuben lape isto solidna gradinka,taa shto e do crkvata najlosha...se obidov da te upatam kolku tolku a ti za koja ke odlucish kazi ja po mestopolozba,ne gi znam po ime I SO SREKJA!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 13:16:20   
sandriana RR
Melanija, вас најблиску градинка со јасли ви е таа кај Тобако 2, ако не се лажам, а после и таа кај црквата, кај амбуланта Јане Сандански. Од тие 2 јас за двете имам слушнато позитивни критики,општо.
Греењето ако не се лажам е индивидуално, во секој објект на градинките, така да за топло секогаш, а бројката не верувам дека е под 20тина дечиња во група во сите градинки во Аеродром.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 13:35:22   
Melanija RR
Калинка е кај Тобако 2, Изворче кај Црквата а Бамби кај ОУ Љубен Лапе (кај касарната Гоце Делчев).

Во Бамби од надвор имам забележано како да има колектори, а најблиску е Калинка баш во таа и јас одев user posted image
Изворче предмалку јас исшпиунирав околу влегов во дворот гледам најмногу е реновирана а мислам исто и Калинка.Калинка е и најстара и најмала обемно и по број на деца, пишува во сите дека е во јасли по 60-65 деца во 4 групи Калинка а 6 групи во другите две, а јасли се смета до 2 години или?
Што би значело по 10 деца во група???Многу добро звучи user posted image
Големите се со капацитет околу 210 деца во 6 групи е ова е многуuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 14:34:14   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


Што би значело по 10 деца во група???Многу добро звучи user posted image


10 деца во група, хм, премногу добро за да биде вистина. Не би верувала додека не видам.
А инаку јасли се до 2 години, да, но и јаслите како што сум читала се поделени во различни групи според возраста, зошто нели во јасли се носат дечиња од 9 месеци па се до 2 години.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 14:34:40   
sandriana RR
а јасли се смета до 2 години или?

Кај нас во Буба Мара се 2 групи јасли - со по 20тина дечиња. Едната е 1ва јасли од 9-18(зависи кога е родено детето, може и 24 месеци да го фатат во таа група, како Т моја - во август наполни 24 мес., од септември менуваат група), а другата е 2ра јасли од 24 - 36 месеци (мада тие што се родени Април - Мај, полнат 3 години, па цело лето го минуваат во истава група, па од септември се во официјална градинка).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Во која градинка?
4.4.2014 15:20:55   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR
Што би значело по 10 деца во група???Многу добро звучи user posted image

10 деца во група, хм, премногу добро за да биде вистина. Не би верувала додека не видам.

Да ни јас не верувам, но ова не ми го кажаа туку на страната пишува, така да user posted image

Сега ми е појасно како оди со возраста.Фала за информациите и споделите искуства user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Во која градинка?
16.4.2014 11:23:00   
IvaDicho
Zdravo na site :)

Nskoro sakam/treba da go zapisham sin mi vo gradinka, i se mislam za frankofonskata gradinka vo sklop na ucilishteto Dimitar Miladinov. Bi sakala da prasham dali nekoi od vas go nosi svoeto detence vo taa gradinka i dali bi mozele da spodelite nekoe iskustvo?
Odnapred blagodaram.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Во која градинка?
6.5.2014 15:06:53   
Melanija RR
Денеска поднесовме барање за во Срничка-Калинка user posted image
Ќе не известеле а најдобро сами да дојдеме да прашаме во јули, дали е примен што и како.
Не ми спомна листа на чекање а не ни прашав.Веројатно ако не во таа во друга најбликска нивен клон,сигурно нема до последно да извисатuser posted image .Ме копка ќе се јавам утре да прашам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот IvaDicho)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Во која градинка?
17.6.2014 14:43:42   
pepuska
Ние до август ќе биде точно една година како сме на листатана чекање а сме 13 во ЈУДГ Буба мара во ново лисиче . Е сега прашањето ни е дали некој знае конкретно кога се уписите зашто првачињата се веќе испишани од градинките насн ирекоа во август да прашаме аи дека сами ќе не известеле дали сме примени и навистина не мие јасно како може некој да известува во јули некој во август . Нели треба уписите да се во исто време ?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Во која градинка?
18.6.2014 23:44:22   
Melanija RR
Хм значи нема упис поднесуваш молба и така , е сега според дата на поднесување ли примаат?Кој тоа ќе даде на увид пример дека моето не е примено а некој што поднел во мај е примено?Тотално чудно.Јас планирам на 1 јули да им звонам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Во која градинка?
27.6.2014 13:31:51   
Melanija RR
user posted image денес ни кажаа дека сме примени во Срничка-Калинка па во понеделник да одиме по документи и уплатница user posted image Возбудена што и како ќе биде од септември но знам дека изборот е градинка user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Во која градинка?
27.6.2014 13:45:19   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

user posted image денес ни кажаа дека сме примени во Срничка-Калинка па во понеделник да одиме по документи и уплатница user posted image Возбудена што и како ќе биде од септември но знам дека изборот е градинка user posted image


Честитки, среќно, сигурно ќе му биде интересно user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Во која градинка?
27.6.2014 13:49:29   
bucko mal
Cestitki,sto pobrzo da se navikne I da si uziva vo gradinkauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

user posted image денес ни кажаа дека сме примени во Срничка-Калинка па во понеделник да одиме по документи и уплатница user posted image Возбудена што и како ќе биде од септември но знам дека изборот е градинка user posted image_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Во која градинка?
27.6.2014 13:58:20   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

user posted image денес ни кажаа дека сме примени во Срничка-Калинка па во понеделник да одиме по документи и уплатница user posted image Возбудена што и како ќе биде од септември но знам дека изборот е градинка user posted image

Cestitki Melanija,da pomine ubavi I srekjni denovi vo gradinkatauser posted image samo napred!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Во која градинка?
27.6.2014 14:02:00   
Melanija RR
Фала ви user posted image се надевам нема да биде со многу болести user posted image на сите само убавини да ве пратат, а кој сака и да си дочека градинка,а другите (големите) убава диплома од факс user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Во која градинка?
1.7.2014 21:12:33   
Dilina
Меланија ви честитам и јас на вас за запишувањето :) И јас сум во Аеродром, а ме интересира Срничка-Калинка иста е? На која мислиш, таа одкај стар бисер поблиску шо е или? user posted image рано е за нас ние уште неродени сме ама збунка ми е сеа која е која....user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali poveke sakate masko ili devojce da imate?
nataly_13215masko (25%)

zensko (29%)

seedno mi e (47%)


Број на сите гласови: 159

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!