|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:50:08   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Ок, ќе ја почитуваме твојата одлука...се надевам промената добро ќе ти дојде...и тоа што викаш за комуникација сепак имаме и други средстваuser posted image


Мило ми е што се разбираме. Фала за поддршката пријателке. Еве го уште еднаш мојот skype за сите пријателки: bitolcanka24
Досега контактирав со: mis, penelopa, profesorica, tereza, Bogdancanka, strumfeta, Bibi_S (извинете ако сум заборавила некоја). Ја имам и arh_diz. Се надевам ќе го проширам кругот и пријателството. Поздрави и бакнежи до сите user posted image user posted image user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 16:26:50   
ripce
наутро кога ќе станам и ќе го вклучам лаптопот прва страна која ја отворам е рр... а фб знам и неколку дена да не отворам... а и ако отворам не се задржувам повеќе од 5 минути, освен ако нема некоја личност со која ептен сакам да разговарам, додека на рр знам и со часови да седам, секогаш има нешто што го задржува моето внимание, ако не коментирам, читам нешто што сум пропуштила... така да дефинитивно ррuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ripce -- 17.2.2010 16:27:23 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 16:29:59   
amelbebe
definitivno rr sekoj sloboden moment go koristam za rr i dnevni vesnici nautro

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 16:36:18   
Cacko
na fb poise se zakacuvam za da nacekam nekogo na chat od stranstvo so mi se ili za da zirnam nekoja nova slika od prijateli,a rr mi za muabet i mnogu poise tuka se zadrzuvam,ovde mi se mamickite so soveti i muabeti sto gi nema ni na fb ni nikade na svet

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Facebook или Рингераја?
4.4.2010 16:51:57   
elle
немам ништо против facebook но немам facebook профил а ако имам потреба го позајмувам на ммuser posted image


(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Facebook или Рингераја?
4.4.2010 19:21:40   
Annabel
РР, па FB.

Имам многу роднини и пријатели во странство, па ги гледам нивните слики на ФБ и комуницирам со нив.

Ама прво кога го уклучувам компјутерот, се закачувам за РР, заразни стеuser posted image user posted image user posted image

На мм му кажав дека РР ќе биде на саем, па едвај чекам да ве запознаеuser posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Facebook или Рингераја?
4.4.2010 23:07:40   
Боцко
исклучиво рр. едвај се откачив од фб, поточно и го отстапив профилот на жм за да се ги расте фармите и да не почнува од 0. сега сум мирен.
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Facebook или Рингераја?
4.4.2010 23:46:56   
Maca25
Секогаш прво отварам рр, па после фб. Фб е некако досаден, освен гледање слики на пријатели ништо друго не правам, ниту растам трева, ниту пак молзам кравиuser posted image . Има луѓе кои се болно заразени по фб, дури местат аларми ноќе за да ги наранат кокошките на тоа фармата. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Facebook или Рингераја?
5.4.2010 0:47:56   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Секогаш прво отварам рр, па после фб. Фб е некако досаден, освен гледање слики на пријатели ништо друго не правам, ниту растам трева, ниту пак молзам кравиuser posted image . Има луѓе кои се болно заразени по фб, дури местат аларми ноќе за да ги наранат кокошките на тоа фармата. 



потпишувам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Facebook или Рингераја?
5.4.2010 1:31:56   
ikipp
rr

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 13:50:06   
Палешка РР
Нема споредба колку РР е покорисна и поубаво место за дружење...Facebook користам повторно за РР, а и за да им кажам некои нешта на луѓето, со кои не разговарам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 17:30:07   
AnnaMolly RR
Не сум којзнае колку активна на фб. Гледам слики и се договарам нешто ако треба со некого. Повеќе на рр си уживкам, барем нешто корисно ќе научиш.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 18:38:35   
vano
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Користите ли facebook или сте верни само на Рингераја? Колку време сте на Рингераја а колку на facebook? Што ви е подраго?

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 18:39:00   
vano
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Користите ли facebook или сте верни само на Рингераја? Колку време сте на Рингераја а колку на facebook? Што ви е подраго?

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 19:11:36   
Viktori
Јас сум истовремено закачена и на фејсбукот и на рр. Дијаметрално ми се спротивни книгата со фаци е за тепање време, порано играв игри, ама сега сум вклучена а ништо не правам.. ептен ако треба порака да пратам на некој што е офлајн на скајп...

РР дефинитивно... динамична, личности со спротивставени ставови, виртуелни другарства... Секогаш навивам за форум. Социјални јутилити од типот на фаца-книга не се за мене....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vano)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 19:18:57   
Octavia
Не го сакам Fаce. И не го користам, ама ич, немам ни профил ни сакам да имам. Тоа себепромовирање („да ме види цел свет“) is not my cup of tea, што би рекле. Најмногу заради масовната хистерија дека за да бидеш in мора да те има на Face. Во суштина, не сакам ништо што е производ на (како што се нарекува) синдром на стадо.
А за сите што си имаат профил, нема лутиш user posted image  ова е само мој став.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 19:22:08   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia


А за сите што си имаат профил, нема лутиш user posted image  ова е само мој став.


нормално дека нема. Во спротивно 3 000 000 000 земјани и 1 000 000 марсовци би ти се налутиле user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Facebook или Рингераја?
14.10.2010 19:33:10   
Octavia
Нели? user posted image  Знам, затоа и ме нервира user posted image .

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 10:04:07   
Pepelaska *
Откако се зачленив на РР прво идам овде па на ФБ а за корисно на ФБ стварно нема ништо корисно само што таму имам многу пријатели со кои не можам во живо да комуницирам па мора и таму се уклучувам а РР станаува поинтересна некако user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 10:47:06   
lukas
i fb i rr gi koristam i dvete mi se otvoreni i neizmenicno na dvete pisuvam,fb ne mi koristi za nisto drugo osven da se dopisuvam so lugetop sto sega poretko se gledam zaradi bebceto vo ladnoto sto nemozam nigde da odam a rr e nemozam da ne ve procitam...pozz
i na dvete samo zaradi prijatelcinjata....user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 11:11:58   
*miki mami*
И двете во исто време user posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 11:17:47   
stojanoskad
definitivno ringeraja, pa nema sporedba so facebook bar za mene neli!!!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 12:39:55   
skorpijana
RINGERAJA sekako

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 12:46:04   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

i fb i rr gi koristam i dvete mi se otvoreni i neizmenicno na dvete pisuvam,fb ne mi koristi za nisto drugo osven da se dopisuvam so lugetop sto sega poretko se gledam zaradi bebceto vo ladnoto sto nemozam nigde da odam a rr e nemozam da ne ve procitam...pozz
i na dvete samo zaradi prijatelcinjata....user posted image


Еве ова, до буква се однесува и на мене исто...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Facebook или Рингераја?
24.1.2011 12:46:52   
Olivia
Pararelnouser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?