|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.10.2009 12:55:35   
Mila na mama
Виски, вино, сокови и чоколадни бомбони за сите што беа на смена.
Маж ми беше во делириум од среќа.user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Частење на докторите и сестрите
15.1.2010 22:42:22   
lukas
razdeli mu na site po 100 evra ako sakas da te gledat kako so treba ako ne nema ednostavno da postois za niv.a ako im odnesis bombonjera i sok ke ti gi izvrtat ocite,gledajte samo pari da se.....hahahhah.kako da ne se plateni pa gledaat na toa kolku ke dade mazot na rodilkata...a ako nemat slucaj so drugarka mi sto se porodi sega vo bitola...mazot ne dade pari kupi blagi i sok i tie site pufkaja...i odi da te vidam posle vikni gi za ako ti treba pomos okolu bebeto ili nesto ako ti treba tebe ke te ignoriraat kako nekoj idiot na cela maka em plus toa ako dojdat pak ke ti se isponasat kako aman samo me gnjavat....a be aman kako so procitav negde vo forumot na ovaa tema samite sme si krivi site samo so ke se porodis trcaat prvi da mu kazat na mazot so ima za da grabnat nekoj dinar ama mazot na kefot na radosta vadi pa taka da sami gi naucivme...neznam toa e golema nepravda zamislete gi onie roditeli sto odat na bolnica so brojani pari...greoj a be greoj pa ova samo kaj nas go ima zosto!!!!ova e nepravda!!!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Частење на докторите и сестрите
15.1.2010 22:51:08   
lukas
a be da ima da se soberime zenista mnogu mnogu .....i da se prijavi ova nesto za eden vid korupcija posto koga navistina ke gledas taka e ako ne mu dades pari nema da te gledaat ubo...a zosto so treba jas da mu ja davam platata pokraj makata so ja dadov tamu...a be dali da se mislam vo so krevetce so se veli ke si go klam deteto ili da se mislam lele klaj da nam pari da mu dam a be da e do mene ne mu davam ni edna bombona sto rece nekoj od temava toa niv mu e rabota i dovolno e edno blagodaram...a toa sok i blago toa neka si e od samiot roditel...koj kako saka a ne da e primoran...jas ete sega mu vikam na mazot mi da ne dava voop[sto deka jas ke gi trpam ako se vulgarni dovolno e sok i blago ama ne toj sramota bilo  A BE ZA SO E SRAMOTA LUGE....nemozam da go sfatam ova....

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Частење на докторите и сестрите
15.1.2010 23:25:35   
***Lide***
e toa e duri da te fati strav od samiot cin na poroduvanje ne od bolkite tuku od odnosot na personalot a be ako ne im se raboti kako sto treba neka si odat doma a ne da si baraat sto ke im posaka dusata pa imaat smelost duri i pari da pobaraat aj toa blago sok veke ne e vo moda sega pari se davaat KAKO NE IM E SRAM kako i site sto odat na rabota i tie rabotat za plata pa ako taa ne im e dosta neka si najdat uste edna rabota

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Частење на докторите и сестрите
15.1.2010 23:51:55   
dragana_vane
Ma kakvi bonboni, kakvi castenja.... go citam forumot i ne mi se veruvauser posted image user posted image user posted image .  Imam tetka vo germanija (od mm).Lugeto imaa mnogu pari, polovina grad e niven. Koga se porodi kerka i , tetka mi mu rekla na mazot i- Odi kupi gi najubavite bonboni da gi pocastime vo bolnicata. Koga gi odnela taa vo bolnica , ubavo zavitkana, doktorkata nesakala da gi zeme. Vikala te molam odvitkaj mi edno bonbonce ako sakas, ne smeam da ja zemam bonbonierata, ke me izbrkaat od rabota!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Частење на докторите и сестрите
15.1.2010 23:58:36   
Rossana
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ништо не им дадов ни на сестрите ни на докторот...им се заблагодарив и тоа им е доста- сепак за тоа се платени така?нема зошто јас да ги частам за нешто за кое добиваат веќе пари од некого...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 18:25:00   
alex_mo
     Потполно се сложувам дека не треба ништо да се дава.Баш денес зборував со една пријателка која се породи пред 4 месеци и ми кажува дека на сестрата,бабицата и др што ја порордиле им дала по парфемче и бомбониера...Јас сум против тоа.Му викам на мм кога ке се породам ништо да не носи ,а кога ке дојдат со синчето да ме земат да земат бомбони и сок и син ми кога ке му го дадат бебето да им го даде тоа да се почастат.....
  И уште нешто,погоре прочитав за странство.Пред 5 год го опериравме син ми во Белград во приватна клиника за очи и кога се беше завршено купивме бомбони ,но никој не сакаше да земе,кажуваат дека ке ги избркаат од работ,а нас незгодно оти на братучетка ми од таму ,нејзина пријателка ни ургираше за побрзо да ни закажат и пратив ме дома.Замислете не сакала и од братучетка ми да земе ,а пријателки се и плус дома,една благодарност....Ееееее а нашиов менталитет само да се земе....Многу ме лути...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 18:31:57   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ништо не им дадов ни на сестрите ни на докторот...им се заблагодарив и тоа им е доста- сепак за тоа се платени така?нема зошто јас да ги частам за нешто за кое добиваат веќе пари од некого...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Potpis 100%


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 18:45:01   
biljana16
I jas smetam deka ne treba nisto da mu se dava na doktorite i sestrite. Jas planiram da se porodam vo privatna klinika i za toa ke platam pa zasto nesto plus da mu dadam?
Oni si se plateni za toa i treba da si ja vrsat rabotata kako sto treba a ne da cekaat pokloni i castenja.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 20:25:29   
lukas
a be ova treba da se prijavi nekolku semejstva v televizija i neka mu ja mislat ke mu bidi strav da zemat i edna bombona so se veli a ne da gi pustat po cigari mazite na rodilkite ili da mu barat pari a be ej so koe lice be polosi se i od romite so pitaat na ulica....neznam neznam....ova e za rezil i neznam kako ne doslo ova do televiziite ?mozi zaradi to so nikoj ova ne go smeta za eden vid korpcija....zaradi toa mozi...

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 22:42:22   
Cacko
Ne gi castevme ni doktorite ni sestrite,osven edna bonbonjera sto bese otvorena kaj mene vo soba pa koj sakase mozese da se posluzi,i mekici koga donese mm.Tolku,posto glupo mi e za nesto sto e nivna rabota,plus vo privatna bplnica si plakas baagi,taka da toa mislam deka e bez veze

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Частење на докторите и сестрите
16.1.2010 22:46:34   
saighr
е јас верувале или не бидејќи не знаев дека требало нешто да се даде, а немав ништо со себе купено и дадов 500 ден.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:15:17   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Ma kakvi bonboni, kakvi castenja.... go citam forumot i ne mi se veruvauser posted image user posted image user posted image .  Imam tetka vo germanija (od mm).Lugeto imaa mnogu pari, polovina grad e niven. Koga se porodi kerka i , tetka mi mu rekla na mazot i- Odi kupi gi najubavite bonboni da gi pocastime vo bolnicata. Koga gi odnela taa vo bolnica , ubavo zavitkana, doktorkata nesakala da gi zeme. Vikala te molam odvitkaj mi edno bonbonce ako sakas, ne smeam da ja zemam bonbonierata, ke me izbrkaat od rabota!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .po pravilo taka i treba,i ovdeka e taka ,nema sansi da zemat nesto,duri i se lutat ako im ponudis,zatoa nikoj ne se osmeluva ni da im ponudi,ama user posted image zlaten ZAKON si raboti....redno i da proraboti vo MK,jas neznam sto sakaat poveke tie,rabotata nivna im e platena,sto cekaat BONUS user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:21:48   
Палешка РР
Јас си го платив приватно породувањето, во државна болница (демек никој да не знаеuser posted image ). И сега гледам дека е подобро така..барем ми обрнаа внимание...нели знаете дека Прилепската болница е Бермудски триаголник user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:24:00   
matushka
Jas go pocastiv doktorot viski i bonbonjera, zatoa sto bese prekrasen, u uspea da mi ja doturka bremenosta do kraj, kaj mene poroduvanjeto pocna vo 7-mi mesec, ama so negovata strucnost i podrzka, izguravme do 36 nedela. Plus toa, lezes na patologija mesec ipol so postojan negod nadzor. On zasluzi i mnogu poveke, prekrasen bese.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:42:22   
Leonida
Само виски на докторот кој супер ме гледаше и пазешеuser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:46:17   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас си го платив приватно породувањето, во државна болница (демек никој да не знаеuser posted image ). И сега гледам дека е подобро така..барем ми обрнаа внимание...нели знаете дека Прилепската болница е Бермудски триаголник user posted image


50evra na doktorot
plus 1000 na babicata

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:47:16   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас си го платив приватно породувањето, во државна болница (демек никој да не знаеuser posted image ). И сега гледам дека е подобро така..барем ми обрнаа внимание...нели знаете дека Прилепската болница е Бермудски триаголник user posted image


50evra na doktorot
plus 1000 na babicata


ovie 1000 denari seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:50:18   
matushka
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 15:53:53   
dostickage
matuska koj lekar te pratese vo GAK?

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 16:02:06   
matushka
Se porodiv vo Cair kaj doktor Kapushevski. Nema zborovi, vi go preporacuvam na site.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 16:05:49   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79


50evra na doktorot
plus 1000 na babicata


Баш така мајка79. Само што бабицата ми е роднина, па не ми наплати user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 19:27:47   
***Lide***

Јас си го платив приватно породувањето, во државна болница (демек никој да не знаеuser posted image ). И сега гледам дека е подобро така..барем ми обрнаа внимание...нели знаете дека Прилепската болница е Бермудски триаголник user posted image

znaci da si spremime 50 Evra i plus za babicata da mu kazam na mm da se spremi user posted image ako gi pustat salite inaku ke odime vo BT pa mozi ke gi zastedime tie 50 EVRAuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 19:45:37   
Палешка РР
Сестра ми се породи во Битола...и таму не си поминавме со лесно user posted image
Туку ај Лиде со лесно нека ти е, па за частење колај бива user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Частење на докторите и сестрите
24.3.2010 21:01:45   
topce
јас кога се породив да ви кажам искрено не ми ни текна на тоа дека треба нешто ниту пак имав индикации или пак помало внимание од персоналот.
јас знам дека мм во Систина не му дозволуваа сок да ми внесе, а многу сакав мекица да ми донесе па сите јадеа само јас неuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?