|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рекламите и децата
21.2.2014 23:43:43   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Nas ni e hit reklamata za mlecnite prozvodi na Sutas, koga ke ja slusne pocnuva vednas da ja pee i da igra. Isto ja saka i reklamata za munchmallow i sega ne mi teknuva koi drugi gi obozavase porano.
A mene mi ima ostanata vrezana vo glava kako dete reklamata za zacinot Dafinka mi se cini na vitaminka, koga tendjerinjata zboruvaatuser posted image user posted image user posted image



Принцеза,ме потсети и мене на таа реклама,ја обожавав,сигурно сум изгледала нешто слично како децава мои.Јака реклама беше навистина тенџерињата пеејаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Рекламите и децата
12.7.2014 15:48:18   
Defne90 RR
Овие две реклами моментално им се хит и на М и на А и по цел ден вртат на компјутер.А богами и мене ми се допаѓаат,ептен се весели,и јас си пеам со нив.user posted image user posted image user posted image
Podravka juhe 2013
Moja kravica

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Рекламите и децата
12.7.2014 16:47:53   
Felly RR
Фала Богу што намалија со рекламата за МАЗА, инаку на секоја реклама морав да трчам да и ја пеам песната на М, и да ја задевам. Детево толку се навлече на рекламата, што ако не и ја испеев цела песна имаше гоооооооолеми плачки. Некогаш дури и кога не е тука, во собата, се штрекнувам - МАЗА user posted image и после ми текнува дека не е тука, па си велам...... фуј, се спасив овој пат ...user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Рекламите и децата
22.11.2014 23:03:03   
vezilka RR
Значи рекламиве стварно имаат ептен влијание врз децава. Досега неколку пати ни се има случено во продавница да бара нешто што го гледал на реклама. На пример оаа за соковине вкуси џуси, а сокот е оооооодвратен. Исто од реклама посака да проба и суташ ајран. И најново мерси чоколадцата. А не ги сака, на вкус не му се убави, ама ко ќе напне сакам мерси, та сакам мерси.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Рекламите и децата
23.11.2014 19:03:43   
caciana
Да рекламите имаат влијание врз децата... внука ми кога беше по малечка побара Влошки Always хехех пошто на рекламата има мн девојки што играат се шминкаат и сл. Па и таа посака user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Рекламите и децата
27.10.2015 18:50:33   
marchi
Не знам колку влијание имаат рекламите ама Стефан си има омилениuser posted image сега има една нова реклама од мечето лино и рекламана со тотал тв многу ја сака

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Рекламите и децата
27.10.2015 19:25:27   
lukajana RR
И Јана ја сака таа со мечето Лино исто и таа на Суташ за стикчињата овошен јогурт.
Кога ке почнат престанува со што и да прави и не мрда додека не завршат

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Рекламите и децата
27.10.2015 22:46:51   
MamaKiki

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Не знам колку влијание имаат рекламите ама Стефан си има омилениuser posted image сега има една нова реклама од мечето лино и рекламана со тотал тв многу ја сака

marchi синко твој го има најубавото име user posted image и моето се вика исто user posted image еве една гушка за вас user posted image

моево пак знае и да се заигра на певливи реклами user posted image ја сака многу за гумедичи рекламата со мечиња е и песничка пеат некоја.. а таа со лино ја немам ни јас видено , изгледа немаме исти тв канали...user posted image или јас слабо вртам по телевизијава

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Рекламите и децата
28.10.2015 11:22:24   
sandriana RR
Рекламите имаат цел да привлечат и задржат внимание, и по тоа се гледа нивната успешност - така да децава си имаат по некоја реклама која им е омилена. Најчесто ги бираат по ритамот на музиката или интензитетот и палетата на бои во нив.
До сега успешно се справувам со моментот - видов на ТВ, сега купи ми мене. Но во суштина, навистина е страшно колку не се наивни рекламите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Рекламите и децата
28.10.2015 17:11:36   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Не знам колку влијание имаат рекламите ама Стефан си има омилениuser posted image сега има една нова реклама од мечето лино и рекламана со тотал тв многу ја сака

marchi синко твој го има најубавото име user posted image и моето се вика исто user posted image еве една гушка за вас user posted image

моево пак знае и да се заигра на певливи реклами user posted image ја сака многу за гумедичи рекламата со мечиња е и песничка пеат некоја.. а таа со лино ја немам ни јас видено , изгледа немаме исти тв канали...user posted image или јас слабо вртам по телевизијава

Се најдовме имењаци user posted image името ни е од кумовите стефани и стевче user posted image инаку рекламата со мечето лино е на канал 5.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?