|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посакај нешто...
30.12.2011 21:41:42   
Maca25
Оваа година посакувам малку повеќе мир и спокојство, помалку проблеми, повеќе здравје, а што е најважно повеќе насмевки на лицата на моето семејство!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Посакај нешто...
30.12.2011 23:30:38   
Tanjicka
ovaa godina posakuvam zdravje za moite najmili i najbliski, mnogu ljubov i razbiranje, uspeh na rabotnite mesta, podobra materijalna sostojba, pomalku problemi i najmnoguuuuu nasmevki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Посакај нешто...
31.12.2011 0:04:54   
Pepelaska *
Оваа година посакувам да си ја најдам работата која ја сакам, Мартин да ми е здрав и жив и мм повеќе да ме слуша и да биде со нас заедно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Посакај нешто...
31.12.2011 9:23:00   
Melanija RR
Најмногу што посакувам е да сум во блажена состојба user posted image , конечно работа и многу среќа и радост во домот.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Посакај нешто...
31.12.2011 15:44:45   
Natuska85
Да се оправи конечно user posted image .Аман веќеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:15:32   
Pepelaska *
Посакувам да ја работам работата која ја сака, да направам еден куп креативни работи во кои уживам,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:24:25   
vezilka RR
Да ви кажам право во моментов посакувам да имав некој познат во УЈП оти штукнав денес, цела недела се занимавам со еден проект кој треба да го поднесам до петок, ми треба потврда некоја од УЈП која ја вадат за 5 дена и нема шанси да ми ја дадат до рокот..значи џабе сум везела и залудно сум потрошила цела недела user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:27:12   
AnnaMolly RR
Посакувам да не ја изгубам оваа работа зашто навистина уживам во неа и не се гледам на некое друго работно место...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:30:55   
ivoni4ka
posakuvam da se vrabotam na strukata oti vaka se osekam kako parazit

_____________________________



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:34:41   
Mihaela 2010
Да ви кажам право во моментов посакувам да имав некој познат во УЈП оти штукнав денес, цела недела се занимавам со еден проект кој треба да го поднесам до петок, ми треба потврда некоја од УЈП која ја вадат за 5 дена и нема шанси да ми ја дадат до рокот..значи џабе сум везела и залудно сум потрошила цела недела


Vezilka po objasni za sto stanuva zbor ,mozebi mozam da ti pomognam..za kakva potvrda stanuza zbor?

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 15:56:44   
vezilka RR
Некаква си потврда за платени даноци и други јавни давачки, нешто (БПДП/ПЛ/СВД вака пишува на барањето)а јас тек денес видов во конкурсот дека и тоа требало. Се јавив во УЈП и ми рекао дека ја давале за 5 дена

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Посакај нешто...
13.3.2012 16:03:28   
Mihaela 2010
Некаква си потврда за платени даноци и други јавни давачки, нешто (БПДП/ПЛ/СВД вака пишува на барањето)а јас тек денес видов во конкурсот дека и тоа требало. Се јавив во УЈП и ми рекао дека ја давале за 5 дена


Se izvinuvam malku sum nadvor od temava ama na vezilka da i pomognam...javi mi se na 071-306614 da se dogovorime,a neznam da prakjam vo privatni poraki

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 11:13:49   
Natuska85
Што побрзо да ни одобрат кредит за кола и да си ја купиме истата.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 11:21:35   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Што побрзо да ни одобрат кредит за кола и да си ја купиме истата.


Баш истата? Немој истата друга земете си user posted image user posted image user posted image  Ајде ви пуштам среќа поскоро да биде па да се возикате со нова кола, и да се тркаме до Фурка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 14:39:45   
miana
Posakuvam da mi ozdravat decava veke !!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 14:42:19   
Maca25
Си посакувам себе си повеќе среќа!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 14:45:00   
Cipi Ripi
Posakuvam da si rodam zivo i zdravo bebce, posle tolku maki, bolki, krvarenja, otkaz, i bezbroj nervozi, zasluzuvam da se opustam malku, ne mozam veke da ziveam pod pritisok sto ke bide so mene i moeto bebe.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 14:50:26   
dostickage
1.Da sum zdrava zaso ako ne daj Boze ne sum maf mi e rabotatauser posted image  
Sala na strana sakam se da izleze dobro na kontrolata sto kej mi bide slednata nedela

2.Sakam nova rabota.vaka vise ne se zivee barem ne so ovaa platauser posted image
I da, kje porabotam na slucajot zasto nisto ne pagja samo od nebo. 

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 14:50:39   
JovanaJ
Zdravje

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 15:05:00   
Luci
- 30 кгuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 15:32:20   
Mihaela 2010
Posakuvam narednava nedela (kolokviumska nedela) da mi bide lesna i uspesna...nemam koga da ucam,nemam vreme user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 15:36:20   
kikicka
user posted image е јас сум поскромна -10кг


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

- 30 кгuser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 21:16:31   
kuklicka26
Посакувам поубава работата или истата само да работам нормално 8 цаса не 18,и да си бидам дома во недела и празници.Посакувам Што побрзо да го реновираме станот ,па по можност и уште една кола зашто со овааа оди маж ми на работа и јас сум пак авто пеш.Али добро па ке стасам до некој кг -(сепак има некоја убава страна).Најмногу од се посакувам што повеќе време да поминувам со мојата принцезичка зашто морав порано да се вратам на работа и ми недостига времето со керката .А најмногу ос посакувам здравје и на сите рр да им се исполнат сите желби,на сите здравје,на оние кои посакуваат user posted image user posted image што побрзо да ги видат.....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 22:04:31   
Bogdancanka
uf ne sum bila samo jas so skromna zelbauser posted image jas posakuvam edno 10 kg pomalku neli ne baram mnoguuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Посакај нешто...
14.3.2012 23:00:15   
bombica
Се приклучуван на желбите за -10 кгuser posted image
Посакувам да отспијам барем 5-6 саати без прекинuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?