|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пост за паметење!!!
12.1.2013 20:10:08   
nena lonley
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

utre mi e 3 den od menzis kako sto imam ke pocnam so inekcijj 5 6 dena prvo pa posle 5 6 transfer ke bide, zasto nie nemame problemi so nisto sve sme ispitale zatoa kaj mene ide oo kratko, zasto brzo reagiram na hormonalna terapija napredna sum, zatoa nema potreba od bockanje tableti dolgi vreme kako sum prasala kako mi kazale taka ti kazuvam.


user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 13.1.2013 10:08:31 >

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Пост за паметење!!!
12.1.2013 20:11:09   
nena lonley
izvorot e umu ajna....

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 9:51:36   
Џесика
Е за ова цел ден ќе се смеам. Достич, ју мејд мај деј!!!user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

epa sega ne mozeme na mazot i skutace da mu stajme :):)


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Greska vo cekori devojce ,maz vo skutace osobeno ako nema nisto odozdola e mnogu sexyuser posted image



_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:11:26   
miana
a sto e toa skutace?

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:20:51   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

a sto e toa skutace?


prestilka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:20:58   
Luci
user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:21:47   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

user posted image


user posted image
sexy sexy

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:36:38   
dostickage
Jas mislev ist eden vakov samo so zadnicata svrtenauser posted image
Aj nema smisla da postiram sega , ama kapirate na sto mislev user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:49:55   
Gardenia
ах бре жени ми го разубавивте денот,се смеам на цел глас,достич кај ти текна user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 13:59:29   
dostickage
bas sum bezobrazna ko za ponedelnimk sabajle neliuser posted image
baska i ne e do mene , samo si se namesti devojceto. Ubavo i rekov, treba da proba pa kje bara posle maz vo skutace user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Пост за паметење!!!
25.2.2013 16:54:38   
Cipi Ripi
Богами и мене ептен ми го разубави денот, само немав време прееска да ви пишам.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Пост за паметење!!!
13.3.2013 0:26:15   
baby77
lele kolku se iznasmeav solzi mi potekoa ...Go citav celiov post po red i stvarno od srce si se nasmeav
Lovecki rucek mi e eden od favoritite .. Go stavame vo recnik user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Пост за паметење!!!
10.6.2013 17:43:14   
Џесика
Ко во умот да си ми моментално user posted image дефинитивно најреален пост...
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Тоа најискрено и го очекував. Толку апатично општество ко нашево нигде нема. И по дебатниве емисии низ телевизииве каков народ се јавуваше какви изјави паѓаа не ме чуди зашто сме таму кај што сме. Колку повеќе време поминува толку поовеќе посакувам да си ги соберам парталите и никогаш да не се вратам.



_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Пост за паметење!!!
20.6.2013 8:29:48   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Sega kje si odam.
Ringeraja vekje nekoe vreme ne e mestoto kade sto koga kje otvoram kje najdam nesto novo da naucam.
Vo vreme na novi strui sto ja pravat RR takva kava sto e, jas vekje ne se pronaogjam.
Mojot napor da naucam nesto novo i kvalitetno kje prodolzma da go nasocuvam kon  drugi izvori na informacii.
Blagodaram na Ringeraja za seto odvoeno vreme dosega. Prijatelstvata i lugjeto koi gi sretnav sekako deka kje si prodolzat nezavisno odo ovoj forum.
Gi molam adminite da go baniraat moeto kosrisnicko ime zasto povekje nema da bide potrebno.

Da ne bide nedorazbiranje, ova ne go pravam poradi poedinci i grupi tuku isklucivo poradi toa sto moite licni stavovi ne se vo korelcija so ideite sto ovde se propovedaat i se poddrzuvaat.
Taka sto srekjni majki, krckajte zaprski, mesite lokum i make love  not war!
Adio


За жал, реален пост за состојбите ...Информации 0, а тие што порано се жалеа дека мн се дискутира на чат темите одеднаш не им смета. user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Пост за паметење!!!
20.6.2013 9:04:51   
Felly RR
Луци имаш две пораки на мејл, ако сакаш провери го и времето кога ти се испратени!!!

Ваквото однесување кое вклучува навреди на други членови, непочитување на модератори/администратори, непријателско подбуцнување и ширење на негативна енегрија и поттикнување на дискусија само со цел да се започне расправија/ вербален конфликт повеќе нема да се толерира!!!


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Пост за паметење!!!
12.12.2013 11:46:57   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_06

Мила Рингераја, денес се чувствувам како очајна домаќинка а толку многу сакам да сум барем малку налик на сексот и градот. И ич не можам да поверувам во она ,,Мали деца мали проблеми-големи деца големи проблеми``. Кога децата се големи не мораш да викаш,односно да се дереш дека штитниците на штекерите не се вадат!!!! Големите не ги фрлаат парите во корпа а пред тоа ги наполниле со какушки. Големите деца ги молиш да станат од спиење,а маливе не сакаат да заспијат. И да ти кажам мила Рингераја, не би го менувала овој живот за ништо на светот. Алелуја!!!


user posted image user posted image што ме насмеја отсабајле. Ама вистина жива тоа е user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?