|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 8:43:24   
lukajana RR
Scared rr што убава вест уште рано сабајле.
Имај убава и лесна бременост и живо и здраво бебенце.
И не се замарај за ништо сите и благо сме јаделе и тешко сме носеле user posted image и уште многу други работи што не треба сме правеле user posted image .

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 8:49:55   
scared RR
Мене уште не ми се верува јас овулација во живот сум немала освен со лекови, ова е баш чудо, од еднаш два пати односи, со одма станување. Денес ми е 51 ден од циклус, и пред некој ден имав розев исцедок и чекав да си добијам, и не ни сакав тест да правам мајка ми ме натера user posted image
За благото се секирам зашто сум со висок инсулин иначе не би се секирала, сигурно е покачен сега, дури ни фолна не пијам ми се потроши и не купив, викам доста е од витаминиве, уплав голем имам заради спонтаниот.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 9:32:59   
LoveableMe RR
Честитки скаред јееееееееееееееееее, веројатно има влијание од претходните стимулациии, ајде со лесно и известувај не како ќе ти тече бременоста user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 10:00:45   
scared RR
Фала ви многу на сите, сите што чекате да во се врати.user posted image user posted image
Според циклус сум 7+1 ама до оглед дека однос имавме на 26.11 нема да се види на ехо ништо претпоставувам user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 10:10:35   
Melanija RR
И јас немав овулација,односи тук таму ,без никакви лежења, црвено вино,нит фолна нит витамини и се остало и две цртиuser posted image ете таков е лекотuser posted image
И викам ма нема шанси па никакви симптоми.УЖИВАЈ и сме си се user posted image

scared RR многу многу се израдував искрено user posted image чекаме секако инфо и убава бетаuser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 15.12.2015 10:11:55 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 10:19:53   
nina.darko
Браво Scared, честитки од се срце :) Многу сум среќна за тебе:) Ти кажав дека Господ гледа и дека ќе не израдува сите до една :) Инаку и ние само два пати однос, кревав пакет со вода, син ми ми енон стоп во рака а не е баш лесен :) Дефинитивно кога сака да биде- ќе биде без разлика на се :) Ако си според циклус 7 недела ке се види на ехо дека си бремена само нема да има срцева акција.. Јас бев во средата и според циклус бев 6 недела.. Сега треба да одам наредната среда да видиме срцева акција.. Едвај чекам :) Девојки ајде Дај Боже сите дади ја дочекате оваа радост :) Scared честитки уште еднаш :) Тука сме некаде со неделите па ке се пишуваме и во другите теми :)

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 10:24:00   
nina.darko
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

cestitki nina darko imaj lesna bremenost.a kade pravese ivf

Фала ти од се срце Кате.. дај Боже и кај тебе побрзо да биде.. Ова се фати природно многу ненадејно а инвитрата трите ги правев кај Поповиќ во Систина. Поздрав

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 11:40:25   
AnnaMolly RR
Може да се види на ехо сега, а можно е и срцева акција да има! Некогаш и на 6,5 недели се слуша. Со лесно и едвај чекам пак да пишеш!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот nina.darko)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 11:41:04   
Pinky30
Scared yeeeeeeeeee CESTITKIII MILA SO LESNO I UBAVO DA TI BIDE od se srce ti posakuvam srekja i do lesnoooo mi go razubavi denot...Leleee so ova mi dokaza deka se slucuvaat cuda i Gospod ke ni podari na sekomu...Te gushkam i se najubavo glavata gore sega so ubavo samo vleci ne za noooose user posted image

(Одговор на членот nina.darko)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 12:22:24   
Hopeful RR
Jeeeeeeeee!!! Браво Scared RR!!! user posted image user posted image user posted image

Дај боже се да е во ред и да си имаш убава и лесна бременост, со здраво право user posted image

Те чекаме со инфо од кај Ивановски, пиши ни штом ќе можеш user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 12:31:04   
Kvisko
Scared со среќа и со лесно. Сега треба да ме частиш зашто убаво ти пишав јас во една тема да си купиш тест за бременост. Никогаш не вели никогаш.
Сега малку релаксирај се. Не е ништо страшно. Мене ми рекоа да јадам благо и покрај инсулинската резистенција само да не претерувам, не е тоа страшно.

Што,м си долг циклус мислам дека бременоста ќе ти ја водат на поечток споре дмерките од ехото не според последна менструација.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 23:28:28   
Ilina87
Честитки Scared, имај убава и лесна бременост. Многу се израдував и од се срце ти посакувам се најдобро. Ете кога не очекуваш тогаш и се случува. user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Бремена сум!!!
15.12.2015 23:37:59   
kapina
Scared milaa cestitki od se srcee jas cekam da ne dobijam na 19 dek imavme odnosi so mm vo plodnite denovi pocnav da povrakam od denes denes mi e 27den od ciklus a obicno mi doaga na 24, 25dena se mislam dali da napravam test utre ako ne dobijam strav me faka

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Бремена сум!!!
16.12.2015 10:19:45   
pcelka3
i od mene cestitki samo ubavi raboti da slusame i pisuvame pozz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Бремена сум!!!
16.12.2015 16:33:57   
scared RR
Фала ви девојки на сите за убавите зборови user posted image
Бета 1176, бев на ехо, првично не можеше да види нешто и рече морам да те видам лево десно кажи дали те боли, се сомневаше на вонматерична. Потоа ме притисна на стомакот и се виде мало сакусче ама само тоа, зар на оваа бета не требаше бар точкичка да се види :( Многу сум исплашена да не биле две па едното е вонматеричноuser posted image Ми даде утрогестан и фолна од 5мг, и наредна недела пак бета да направам и ново ехо.
Инаку во лабораторијата ми рекоа бетава одговара на месец ипол бременост, што не е можно, зашто поминаа три недели само како имавме однос и како се зачнало. И поради ова уште толку се плашам.

< Поракaта ја уредил scared RR -- 16.12.2015 16:45:11 >

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Бремена сум!!!
16.12.2015 17:33:57   
Melanija RR
На над 2 илјади бета јас видов точка,така да мислам е рано. Ти си знаеш кој ден сте имале односи ,изброј ако е 3 недели ,да точно за една недела супер ќе се гледа.Јас мислам се е во редuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Бремена сум!!!
16.12.2015 18:50:44   
kapina
Dobra ti e betata ne se sekiraj

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Бремена сум!!!
18.12.2015 17:08:11   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: nina.darko

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

cestitki nina darko imaj lesna bremenost.a kade pravese ivf

Фала ти од се срце Кате.. дај Боже и кај тебе побрзо да биде.. Ова се фати природно многу ненадејно а инвитрата трите ги правев кај Поповиќ во Систина. Поздрав

se nadevam ke bide i kaj mene gospod e golem nema da ne zaboravi pozz i uste ednas cestitki

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот nina.darko)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Бремена сум!!!
26.12.2015 14:02:45   
MamaKiki
bremena sum user posted image
vcera se posomnevav , a utrovo pravev test i beshe poziteven
seuste sum vo shok , mazot mi prifati mnogu podobro od mene , a jas ete zbuneta sum... isto mi bese koga doznav i so prvata bremenost...
maloto e 15 meseci saka vo race a jas treba sega da go otgnam od taa misla i toa mnoooogu me godi...
ete veke placam.... a zosto ni samata neznam tocno... se custvuvam cudno...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Бремена сум!!!
26.12.2015 17:36:31   
mommy_angels RR
Честитки user posted image Само убава и позитивна мисла,а измешаните чувства се сосема нормални во прв момент.Се ќе си дојде на свое место со тек на време user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Бремена сум!!!
26.12.2015 18:00:29   
lukajana RR
MamaKiki честитки ,многу убава вест .Имај убава бременост и живо и здраво бебенце ,една ќерка убава

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Бремена сум!!!
26.12.2015 18:31:24   
Melanija RR
MamaKiki user posted image имај лесна бременостuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Бремена сум!!!
28.12.2015 9:26:22   
LoveableMe RR
MamaKiki, честитки и се најубаво и лесна бременост!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Бремена сум!!!
28.12.2015 9:36:47   
MamaKiki
Ви благодарам за честитките РР user posted image
После сум на преглед се надевам само на убавини со Божја милост user posted image
многу ми е различно од првата бременост дури се плашам , ме боли едната града мноогу, имам вртоглавици, гадење и на моменти ме наболва стомакот user posted image првата бременост не чуствував никакви тегоби а сега повеке ме тера на лежење и одмарање... се ке се издржи само да е се во ред со ембиончето user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Бремена сум!!!
28.12.2015 13:23:06   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

Ви благодарам за честитките РР user posted image
После сум на преглед се надевам само на убавини со Божја милост user posted image
многу ми е различно од првата бременост дури се плашам , ме боли едната града мноогу, имам вртоглавици, гадење и на моменти ме наболва стомакот user posted image првата бременост не чуствував никакви тегоби а сега повеке ме тера на лежење и одмарање... се ке се издржи само да е се во ред со ембиончето user posted image

prvo cestitki i od mene i samo so lesno. e sega site bremenosti se razlicni. stisni zabi i izdrzi drugo nema.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?