|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како дознавте за Рингераја?
21.2.2010 15:07:15   
*Daniela*
 Па вака: Откако сестрами ( Адријана ) остана трудна слушнала за некоја страница рингераја дека била одличено комуникационо средство помегу тдудници и нетрудници, кај што се даваат совети како во бременоста и предбременста и се што е во врска со бременеоста итн. И така бидејки во текот на целата бременост јас бев покрај неа цело време ја гледав како си буричка нон стоп по компјутерот и јас ја прашав... и она ми така во посироки црти раскажа како е добро да си член од ова семејство user posted image  и ми реце можеш и ти иако не си ни мажена ни трудна.. И ете сега пред некои 2-3 недели станав член и се уверив дека е стварно многу добар придрузник не само за трудниците туку и за сите оние кои сакаат да се зчленат во ова гооолемо семејство user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Како дознавте за Рингераја?
23.2.2010 21:39:41   
viksa
дознав преку Бебе магазин. Во еден од нивните броеви имаше статија во која пишуваше дека Рингераја веќе ја има и на македонски јазикuser posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Како дознавте за Рингераја?
23.2.2010 23:16:16   
druze
Сосема случајно пребарував нешто на интернет пошто забременувањето сега е мој најголем проблем ја најдов Рингерајаuser posted image многу сум среќна што мозам да се друзам со луѓе со ист проблем да разменувам мислења и сл.
поздрав до сите РИНГЕРАЈКИ ајде да се друзиме и да се исказиме полесно ке ни биди верувајтеuser posted image

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.4.2010 19:16:50   
Sarah
Jas kako epten nov clen doznav od bebe saemot i na facebook mi se pojavija nekoi sliki od bebe saemot i taka se resiv da proveram sto e toa ringeraja :)
p.s. jas imam slusnato i porano za ringeraja ama sum mislela deka e nekoj forum za se i sesto i megudrugoto i za bebinja i majki i deca. ama sega gledam deka ova e prekrasen sajt so mnogu informaciiuser posted image

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.4.2010 19:28:42   
Rossana
barajki na internet sto da ponesam so mene vo bolnica, i se rascitav edno 2-3 casa, pa se registiravuser posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.4.2010 19:33:41   
Viktori
Анушка ми ја кажа, а јас пуста заразена по форуми не помислив два пати. Веднаш се регистрирав :)

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Како дознавте за Рингераја?
2.6.2010 12:17:00   
elle
компјутерот го користам само за ррuser posted image user posted image user posted image
а дознав од емисијата бебе магазин но не ја запаметив точно адресата но за среќа го имав списанието каде пишуваше за рр


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Како дознавте за Рингераја?
2.6.2010 12:40:45   
Nade
Јас сум член и на рингераја на хрватска и на босна и баш ми беше жал зашто немаме и ние наша рингераја и рингераја се појави user posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Како дознавте за Рингераја?
23.6.2010 13:22:59   
slonce
Јас дознав од колешката на работа и сега ми е мило што сум член на РРuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Како дознавте за Рингераја?
23.6.2010 13:37:53   
Saturn
И јас дознав од колешка од работа. Патем, таа тука имаше интервју, мајка е на едни славни и прекрасно воспитани близнаци и уште еден син user posted image А тогаш се погоди да бидам трудна по втор пат и се „заразив“ со рингераја user posted image

(Одговор на членот slonce)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Како дознавте за Рингераја?
30.6.2010 15:42:31   
Тања РР
Mм ја пронајде барајќи на google информации за предвреме родени деца.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Како дознавте за Рингераја?
30.6.2010 17:01:25   
Annet
Јас дознав од FACEBOOK . Некоја пријателка ставила LIKE, па отворив и видов за што станува работа.И сега многу ми е драго што се зачленив.user posted image ви благодарам што постоите user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Како дознавте за Рингераја?
30.6.2010 17:11:37   
MamaOhrid
Пребарував на Google за исплата на породилно и така налетав на РР. Ми се допадна, веднаш се зачленив, и тука си се едуцирам за се.  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.7.2010 19:14:55   
Џесика
Значи жив био Google... и јас од таму дознав за РР...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Како дознавте за Рингераја?
30.9.2010 2:21:04   
ikki
prebaruvajki slu4ajno na google ja pronajdov stranava, toa bese uste dodeka bev bremena i nekako ne i obrnav mnogu vnimanie.. no otkako se porodiv pak slu4ajno mi ja otvori stranata na rr i togas zabelezav deka e super. otogas postojano visam na rr :D 

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Како дознавте за Рингераја?
1.10.2010 15:07:26   
maripoza
преку facebook случајно наидов на кинескиот календар и кога разгледав поубаво сватив дека тоа е вистинскиот портал и најдобар за мене.. user posted image за рр

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Како дознавте за Рингераја?
7.11.2010 20:32:30   
anebebe
slucajno na net prebaruvav za bremenost po nedeli i mise pojavi rr ja citav odredeno vreme i posle toa stanav i clen user posted image i ottogas pa navamu nema den a da ne vidam sto se slucuva se ,,zaraziv,,celosnouser posted image

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Како дознавте за Рингераја?
8.11.2010 11:48:51   
strelec 8
facebook

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Како дознавте за Рингераја?
8.11.2010 13:10:26   
ben10
SLUCAJNO AMA MNOGU KORISEN FORUMuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Како дознавте за Рингераја?
8.11.2010 18:43:52   
Glück90
slucajnost bese barav za trudnici i menstrualen ciklus i mi izleze rr i dolgo sledev niz forumite pa se zacleniv i jas.slucajnost ili ne preubavo mi e koga se druzam so rruser posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Како дознавте за Рингераја?
10.1.2011 10:08:54   
mariija
pa sekoja trudnica ja koristi ovaa stranica ,i koga ke spomnis za bremenost site ja kazuvaat user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Како дознавте за Рингераја?
10.1.2011 10:38:53   
Pepelaska *
Случајно барајќи информации за се што не ми беше јасно во бременоста се   зачленив ама станав поактивна по породувањто и сега сум зависнаuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 10.1.2011 10:44:21 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mariija)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Како дознавте за Рингераја?
10.1.2011 13:07:50   
*mika*
Mene najprvin mi ja kazaa kako sajt  za besplanti SMS ama ne ja otvoriv togas, za zal :)) Posle nekoe vreme sama ja najdov na GOOGLE koga barav drugi raboti..bremenost i sl.., pa ja razgledav i se zaljubiv vo nea od prv pat.
Moe miislenje e deka treba nekako da im se doblizi na tinejdzerite povekje, da se informiraat za seksualno prenoslivi bolesti, bidejki navistina vo Makedonija edukacijata za toa e na mnooooogu nisko nivo. Mladive ni na ginekolog ne idat.. i mislat najstrasno sto moze da im se sluci e da zabremenat.. zalosno..
Bravo za RINGERAJA, i samo napred...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.1.2011 19:02:17   
luna*
Случајно сосема, барајќи нешто за пнеумонија кај деца...некако се погоди и една моја другарка да го спомне овој форум во исто време, па така се "навлеков"

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.1.2011 21:06:34   
skorpijana
mi se pojavi na facebook od stranata pa od radoznalost se zacleniv i esga ne mozam da se odvojam od ringerajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот luna*)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?