|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:16:40   
Anushka
kога мм ј гледа мојтазависнст од РР, ми вели дека ке побарал да се прогласи светски ден на РР

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:21:59   
mis.
Анушка маж ти е законuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:22:55   
arh_diz
Dobra ideja user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
11.12.2009 13:23:17   
Bogdancanka
Анушка браво за маж тиuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
14.1.2010 0:21:12   
mami
Драго мое второ и огромно семејство само сакав да ви кажам дека со секој ден сте ми се поблиски и поблиски и со сите вас сочувствувам во тагата и ме лазат морници и сум пресреќна кога сте и вие..кога некоја се породила како одново да преживувам се, со секоја убава вест се радувам до таванот и назад, цела сум насмеана и пресрекна..Ве сакам и Ви благодарам што сте тука кога ми требате да се радувате со мене па и да плачете ако требаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
14.1.2010 0:28:53   
nutelizza
Bogami koja uteha znae da bide koga na covek mu e tesko,  koga e osamenuser posted image i sreken....

....kolku ubavi soveti sobrani od mamicki za najmilite,

sekoja cest za rr, za LUGJETO koi ja pravat  da bide takvauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
14.1.2010 0:30:12   
niki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
14.1.2010 0:35:08   
Боцко
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
14.1.2010 0:36:54   
nadica
неможам да замислам да седам пред компјутер а да не е отворена рр мислам дека од 24ч јас 25 би ги поминувала тука со вас user posted image user posted image user posted image секое добро секое зло тука со вас го споделувам и тоа не би го менувала за ништо.Некои работи што ги имам пишувано ги знам само јас и вие мои најдраги пријателки вашата поддршка и мислења ми се многу важни и не би ги менувала за ништо


ТЕ САКАМ РИНГЕРАЈА

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 19:57:04   
Тања РР
Не знам дали е ова вистинскиот топик но јас би сакала да ви се заблагодарам на сите вас членови на овој прекрасен форум затоа што ми пружавте огромна помош и подршка во овој за мене нов период.
И во периодот кога не пишував јас редовно ги читав вашите искуства и  наогав одговор на многу од моите прашања. Иако сум обучена за претрага на релевантни податоци на интернет и имам пристап до некои медицински бази на податоци сепак морам да признам дека вашите искуства  ми помогнаа и смирија многу повеќе од сите медицински статии што ги прочитав последниве два месеца.
Затоа МНОГУ ВИ БЛАГОДАРАМuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 20:14:01   
agnes77
I user posted image RR

ne pišem puno (jer ne znamuser posted image ) ali pratim vas. Ima neka tajna veza;)

Evo ovo je za RR
http://www.youtube.com/watch?v=0UjshO2Qew4

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 20:21:31   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

I user posted image RR

ne pišem puno (jer ne znamuser posted image ) ali pratim vas. Ima neka tajna veza;)

Evo ovo je za RR
http://www.youtube.com/watch?v=0UjshO2Qew4


Se strinjam stabo agnes77user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 20:23:24   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

I user posted image RR

ne pišem puno (jer ne znamuser posted image ) ali pratim vas. Ima neka tajna veza;)

Evo ovo je za RR
http://www.youtube.com/watch?v=0UjshO2Qew4



agnes77 pa mila druzi ne pocesto nie te razbirame

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 21:25:27   
mami
Тања мила, драго ми е што РР ти помага...и јас овде научив дека повеќе ке ми помогне советот од некоја која го поминала тоа отколку некоја ладнокрвна докторка која се ке ми изрецитира и толку...

Агнес драга моја, па фалиш нам овде пуно...Имаш право за пјесму, има нека тајна веза ту...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за сите членови на РР

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 21:41:34   
Cacko
i da znaete deka ste del od mojot zivotuser posted image user posted image user posted image
sestrami znae na sala da kaze cyber drugarki,ama vie ste mi realni i porealni u zadnje vreme nemam drugarki,posto groto moi drugarki se nemazeni ili mazeni i nemaat dete,pa nemame takov muabet kako so vas ,za toa so mi e preokupacija sega,bebuskatauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 21:54:03   
caci20
Od rabota doma i sekoj den isto. Ama lugjeto sto gi zapoznav ovde mi go ispolnija vremeto. Sto vika Cacko so drugarkite pravime drugi muabeti, a za se povrzano so majcinstvoto si zboram tuka. I se raduvam na sekoj sovet sto pomognal nekomu. I nema den da ne se vklucam bar na pola saat.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 22:00:40   
BILE.F
Морам да споделам нешто со вас, секој ден!
Само со вас, мои рингерајки можам искрено да ја споделам и радоста и загриженоста за еден од најубавите периоди во животот на една жена!
Срцки сте, ве обожавам!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 22:40:40   
lilit
Заради вас се изборив со моите две мажиња дома за моите минути на РР!дури и мм сега ми уклучува за да бидам со вас !

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 22:43:29   
Tanja K.
Navistina e del od mene ovaa prekrasna RR.I mnogu mi e od golema korist,a se nadevam deka i jas so nekoj moj komentar sum od korist na nekoj.Kakov i da imam problem i pofalba tuka ste serazbira Vie.Zatoa ve sakam site user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2010 23:32:41   
nadica
дури и мм сега ми уклучува за да бидам со вас !



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
5.2.2010 0:12:03   
jovanka
Vo moeto srce si najde eden del i RR so toa procenete kolku mi e del od mojot zivot.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
5.2.2010 0:12:11   
bambi
obavezno otvoram ringeraja sekoj denuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
5.2.2010 0:32:19   
ananikol
Uste na samiot pocetok na user posted image  ja otkriv rr i do sega retko koj den ne sum otvorila da vidam so se slucuva.Da, rr e  sostaven del od mojot zivot user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
25.3.2010 19:11:50   
Палешка РР
Мислам дека станав многу по трпелива, помалку паничам и подобро се снаоѓам како мајка, иако имам долгогодишно искуство. Со РР забременив, цела бременост со радост ја поминав со РР, кога раѓав бев посилна затоа што сум рингерајка...
Да, Рингераја е дел од мојот живот!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
3.7.2011 18:46:22   
Maca25
Не да е дел од мојот живот...сега од работа гледам да украдам по 5-10 мин за да видам што има ново, кој за што части...итн..Не знам што би правела без вас Рингерајки!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?