|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во вашата фирма
4.1.2012 9:37:18   
anedespo
Jas veke zaminav od firmata kade sto bev i otidov na drugo rabotno mesto. Mi se smaci od kratenja na plata, prvo 10%, pa 20% veke 2 godini. Mi se smaci od prikaznite deka ova ni e posledna plata, pa problemi i nervozi da soberes pari. Neka idat u user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Криза во вашата фирма
27.1.2012 11:39:27   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Во секторот во кој јас работам, граѓанскиот сектор, кризата настапи пред две години, и тоа не како резултат на оваа глобална светска економска криза, туку како резултат на глобалните светски политики. Донаторите кои даваа пари за граѓанскиот сектор во македонија во најгоем број се повлекоа од Македонија пред две години, а тие што останаа, ги измешаа своите ингеренцции, односно парите почнаа да ги даваат на меѓународни организации кои треба да решаваат локални проблеми, место на локални граѓански организации кои всушност најдобро ги знаат проблемите и кои веќе 10тина години се занимаваат со тиа прашања. Жалосно, но граѓанскиот сектор во Македонија е на работ на финансика одржливост. Од друга страна пак еден од условите за влез во ЕУ е силно и компетентно граѓанско оштество кое ќе биде коректор и партнер на државата во напредокот на земјата..После две години ситуацијата е уште пострашна..секој ден исти прашања, што треба да направи граѓанскиот сектор за да се одржи во државава. Секое последно тромесечие во годината сме под стрес дали ќе се обезбедиме за наредната или ќе стаиме клуч на врата? Почнува да ми станува неподносливо..ми ја убива желбата за работа и креативноста user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Криза во вашата фирма
12.3.2013 8:17:26   
arh_diz
Mojata firma odnosno holdingot izgleda ke se raspaga se nadevam deka ke me zadrzat na rabota

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Криза во вашата фирма
12.3.2013 9:00:42   
Tanjicka
kaj mene e uvek kriza u firma, finansiska, psihicka, sekakva

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Криза во вашата фирма
19.9.2014 19:53:25   
Dilina
Кај нас ретко кога е криза, последните година дена пркнавме ептен, и луѓето не запознаа одкако сменивме локација, па сега незнаеме кај ни е главата за празници и сл. Но чим почне ладно некако почнува да се осеќа мала криза со прометот, но никогаш не се одразило на платите... е криза со вработени си имаме секогаш зашто 15 сме а работиме за 30...

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Криза во вашата фирма
21.1.2020 15:55:44   
Sandan
Никогаш нема да земам заем - ако немате добра работа, тоа ќе донесе само повеќе проблеми за вашето семејство. Како и да е, треба да се обидете колку што можете, обидувајќи се да најдете работа ... Јас работам дома сега како трговец, можете да проверите на коментарите на Instaforex ако сте заинтересирани.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Zensko imence
olesita

Koe ime e poubavo

Mona (18%)

Ena (40%)

Niedno (42%)


Број на сите гласови: 326

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!