|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Употребување на играчките
24.6.2015 17:47:14   
marchi
vakva tema barav ama ne se snajdov da najdam pa administratorite neka me koregiraat. imame dosta igracki megjutoa detevo kako da ne znae da gi upotrebuva user posted image kupvame novi i novi dzabe. stojat vo paket gi rasfrla gi krsi gi prefakja no ne si igra bas kako sto treba da se igra so niv.na pr kolicinjata nemu mu sluzat za vagjanje na kolcinjata za grizenje i za rasfrluvanje namesto za vozenje. kako da go naucam deteto da si igra? user posted image edinstveno znae kocki da naredi kako sto treba a kolite treba jas da mu gi parkiram user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.6.2015 13:42:43 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Употребување на играчките
24.6.2015 17:59:00   
Kvisko
Твоето дете е уште мало. Затоа ќе треба да го научите да си игра. Ќе играте со него и во текот на играта ќе зборувате како се игра за што се играчките. Ќе го терате вас да ве имитира па да ви покажува како се игра па да смисли игра и слично. Секако ако имате деца во близина особено малку повозрасни од него ама што не сд љубоморни кон играчки може и со нив да проба да игра. Децата учат по модел што ќе видат така прават.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.6.2015 13:43:57 >

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: upotrebuvanje na igrackite
24.6.2015 18:10:38   
marchi
со деца игра брканица фати ме најди ме.....е како за тоа не е мало а за играчки е? дома знае да игра со тенџериња и лајци а со играчки не! user posted image ах деца деца.....кој да ги свати user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Употребување на играчките
25.6.2015 12:27:15   
vanessa30
Nie sme so miloion igracki, i samo bara non stop nesto novo da se kupi, ili nesto ke mu istekne od tipot na Garfild transformer sakal...
A inaku malku da e poskart igrackata odma na parcinja ja krsime i posle skrisum mu ja frlam , za da ne place. Inaku sega sme vo faza na plastelin. Po celo vreme mesime plastelini, podnoktite crnila, nikako da gi iscistime izgleda kako voopsto da nemie race , a nee taka. Noktite do max iseceni ama pak pod niv polno plastelin, neznam kako uspeva tolku dlaboko da go napika.
Ama dobar e sam se zaigruva, ali igrackata koga e nova 5-10 min mu trae interesot i odma ja zaborava. Kolicki imame edna vreka i mu teknuva na niv sam koga ke imame nekoe dete na gosti i togas gi vadat site kolicki i gi vozat i parkiraat po hodnikot.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.6.2015 13:43:37 >

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Употребување на играчките
25.6.2015 16:07:23   
marchi
ubavo vi tekna za plastelin,nie toa uste ne sme go upotrebile.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Употребување на играчките
25.6.2015 18:31:26   
lukajana RR
И ние сме преполни со играчки од Л па сега за Ј имам купено само 2-3 кукли и ништо повеќе .Л кога беше помал нонстоп купувавме и само ги кршеше а сега ги игра и тие што му се демек најубави ги крие од сестра му и ако ни се најават гости со деца одма прави селекција со кои да играат а кои не ги дава да не му ги скршат .Сега ни се актуелни коли и слагалици ама само кога сестра му спие редиме слагалица а Ј игра со се што игра и Л и баш тас играчка што ја држи тој и таа ја сака.
Јас играчки купувам и не ми е криво ако ги играат ама мразам што само се бара битно да се купи а после не го погледнува ама тоа е сите деца се исти.
Иначе и ние имаме пакети со играчки во подрум некои искршени во канта и еден тон дома да имаме од што да се сопнувамеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Употребување на играчките
6.1.2016 16:47:32   
marchi
koga ja otvoriv temava imavme 2 god i 3 meseci. sega na 3 godini bez 2 meseci e haos.naucol da vozi kolicinja da slaka so plastelin i da igra so voda so kafe i so takvi slakanici.mu kupiv slozuvalka ja iskina na najsitni delcinja.istot go napravi i so 3 slikovnici.kinenjeto i slakanjeto mu se najomileni.kolicinja retko vozi kocki retko redi. ne znam kakva druga igracka da mu kupam za da se zanimava.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?