|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Спиење на светло или во темница
27.4.2009 16:01:09   
mis.
Како спијат вашите деца?Дали спиењето со светлина остана како лоша навика од времето кога беше новороденче?Ние мартин го спиевме на придушена светлина што за жал премина во навика и ни требаше време за да ја тргнеме оваа лоша навика.Поучени од лошото искуство Стефан уште од раѓање спие во темница и немаме таков проблем.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Спиење на светло или во темница
27.4.2009 16:02:52   
niki
Kerka mi voglavnom spie vo temnica, imase periodi koga ja ostavav da spie so priguseno svetlo ama togas mnogu pocesto mi se budese noke pa go isfrlivme od upotreba.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Спиење на светло или во темница
27.4.2009 16:07:43   
mis.
Истото беше и кај нас.Се будеше многу често се додека не ја изгасивме ламбата.За жал тој веќе имаше 3 ипол год.Кога ја изгасивме се наспа он а и ние со него.Пусти страв да не се уплашило кога ќе се разбуди!user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Спиење на светло или во темница
21.5.2009 12:06:38   
mami
ние уште од почетокот спиеме со пригушено светло. се мислев едно време да му го изгасам ама кога ке отвори очи и ако е во темница почнува да вришти и толку од спиењето, и не само кога спие, воопшто не сака темница, ако е некаде темно се плаши не оди натаму чека да му упалат светло за да тргне. па ке почекам уште некое време додека го тргнам

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Спиење на светло или во темница
15.12.2009 22:07:54   
mami
светлото сега ни е сведено на минимум ама сеуште ако во текот на ноќта снема светло тој се буди, незнам како чувствува...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Спиење на светло или во темница
15.12.2009 22:15:46   
mis.
Ние Стефан го научивме уште од една недела да спие во темница целосен мрак и гајле нема ја преспива цела ноќ,не се буди.Моравме така бидејќи на Мартин му сметаше светлина.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Спиење на светло или во темница
14.5.2010 1:13:35   
sinolicka
spie vo svetlo sijalicka vo boja. pred nekoj den dodeka go uspivav pregore sijalickata mnogu se uplasi

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Спиење на светло или во темница
14.5.2010 1:20:31   
nadica
надица спие со светло па и јас бидејќи ни самата не ја сакам темнината user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Спиење на светло или во темница
14.5.2010 1:31:27   
Rossana
na mala svetilka vo boja, i jas nikogas ne spijam vo temno, strav mi euser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Спиење на светло или во темница
14.5.2010 9:07:19   
big_mama817
ние уште спиеме на светло иако не е веќе бебе само незнам до когаuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Спиење на светло или во темница
14.5.2010 9:16:05   
Viktori
Ние спиеме со изгасено светло. Уште од бебиња кога беа, добив совет да не оставам светло затоа што така ќе им се навикнеле, па го гасев светлото.
Сега сами си го гасат. Дури на прозорците имам темни завеси затоа што син ми порано се будеше сонцето кога ќе изгрее и кога ќе влезе светлина во собата... дури и уличните светилки кога светеа тој се жалеше...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Спиење на светло или во темница
19.6.2010 23:26:46   
Maca25
Нина спие со изгаснато светло, евнтуално од ходник светлото да гори. Мислам дека само првиот месец кога се роди спиевме со пригушено светло (столна ламба под кревет), а после тоа со угасено. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:08:03   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bajaderce

neznaev kade da prasam pa ajde ovde...do koga treba da spie bebco so svetlo, nie imame skoro 2 meseci i uste sme so svetlo, dali treba da go gasam navecer ( priguseno svetlo se razbira) izvete ako ne sum na temata ama neznaev vo koja tema spaga prasanjevo ...



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:11:27   
Annet
nie uete spieme so nokna lamba,moze od toa mi se budi ke probam bez nea vecer,veke 8 meseci trae ova.user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:16:53   
Luci
До кај 2-3 месеци спиевме со ноќна ламба после тоа све у темница, раат детето а богами и јасuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:20:27   
Felly RR
Ние кога беше М бебе, спиевеме во дневната, зимото додека беше ладно, и пошто вратата е со стакло, светеше ламбата од салон, после кога се префрливме во спална, ја оставав врата подотворена додека да заспие, и после светеше само бебифонот, значи исто како во темница. Е сега пак заспиваме со светло пригушено, па после го гасниме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:20:56   
Annet
aaaaaaaaa se podzamisliv sega,vecer ne palam lamba da vidam ovaa mojava se budina 30 min,moze i smeta svetloto,leleee ne da mi tekne,sto vikate,od nas sto ni e strav zatoauser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:29:19   
bombica
И ние спиеме со ноќна ламба.Ај и јас вечер ќе пробам во темница може помирно ќе спие П.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 11:30:32   
vezilka RR
Ние уште спиеме со столна ламба, а големи сме веќе..и баш така ако што викате мислам дека се навикна и сега кога сум пробала ич не сака.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 13:56:00   
kleo
До 2 месеци спиевме со пригушено светло, после тоа си спиеме во темница и многу ни е поубаво. Сега и денски кога спие мора да му затемниш user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 14:20:30   
kikicka
и ние спиеме на пригушено светло се ми е страв скроз да затемнам си мислам еден електрик мал да земам па кога ке закенка да запалам и да дадам чајот да го испие и после пак,ама се некако ми е страв.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kleo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 14:25:29   
AnnaMolly RR
Ние од старт спиеме со една слаба ламба колку да не биде темница. Пробав пред некое време да го гасам навечер, ама ако се разбуди Филип не сака да продолжи со спиење додека не запалам светло.
Не знам од каде му е всаден страв од темница, не знам ни од каде знае што е тоа темница. Ние не сме го плашеле со тоа. Еднставно еден ден дојдовме дома подоцна и беше темно во собата, а тој се стаписа и почна да вика „Пашам темницата“.
И така, си спиеме со запалено светло.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 15:14:33   
arh_diz
Okolu mesec dena spievme so priguseno svetlo , posle toa pocnav da go gasam svetloto i toj taka si se navikna , voopsto ne mu preci temnica dokolku saka da odi vo druga soba odi slobodno i zema toa sto mu treba user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 17:03:52   
bocence
maliot porano koga ke se razbudese vo temno placese inaku spieme na mala zidna neonka kolku da ne bide epten temno i nekoj pat koga ke pregori primetuva i stanuva ne budi site snemalo struja user posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Спиење на светло или во темница
21.3.2012 18:06:19   
Snowhite RR
Михаил нема гајле да спие во темница, ама тато да, не за него да му е страв, туку се плаши на Михаил да не му е страв ако се разбуди во темница. Јас инаку кога беше мал го оставав повеќе заради моја ориентација ако се разбуди ноќе, а тој па не се плашеше многу пати ми одеше во другата соба и јас го заплашував за да не оди таму да го бркам низ стан, му викав не оди во темница има буба и му ја гаснев ламбата, а тој па немаше гајле одеше в темница и викаше бубаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?