|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Родителска средба (во училиште)
15.4.2010 13:59:16   
jovanka
Овие денови се соопштува успехот за постигнатата работа во овие изминати месеци од второто полугодие и подготовка за престојниот период т.е. финалниот дел од учебната година.Колку сте задоволни од родителските средби?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 24.1.2012 10:11:31 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Родителска средба
15.4.2010 14:13:20   
mis.
Мислам дека пацувче беше на родителска паможе да го подели со нас нејзиното искуство со мамички кои тек ги чекаат такви средби.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Родителска средба
15.4.2010 14:56:56   
pacuvce
Родителската на син ми траеше цели 15 минути...Од 34 деца,беа присутни само 10-тина родители...Што се однесува до учењето учителките се прилично задоволни со постигнатото...Според нив сите се описменети и запознаени со основните теми од областа на математиката и запознавање на околината...Ама...Секогаш има едно ама...Големи поплаки за дисциплината,дрскоста на одредни дечиња,намерно истурање на чинии со супа при јадење и сл...Се апелираше на заедничко вложување напори од обете страни (родители и наставници) да се работи на дисциплината,се со цел за запазување на редот и мирот,но и заради избегнување на несакани повреди кај децата...
Оценувањето е описно,буквално исто како и во првото тромесечие,што мене лично воопшто не ми се допаѓа...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Родителска средба
15.4.2010 16:21:05   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

...Од 34 деца,беа присутни само 10-тина родители...



user posted image срамота...тоа е тоа...тотално неодговорни родители, после учителките се виновни или школството не чинело...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Родителска средба
15.4.2010 16:24:06   
matushka
Stvarno e sramota, posle decata im se krivo sto dobivaat ednici, ne idat na casovi, ili zapadnale vo loso drushtvo...
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

...Од 34 деца,беа присутни само 10-тина родители...



user posted image срамота...тоа е тоа...тотално неодговорни родители, после учителките се виновни или школството не чинело...



(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Родителска средба
15.4.2010 17:34:14   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

...Од 34 деца,беа присутни само 10-тина родители...



user posted image срамота...тоа е тоа...тотално неодговорни родители, после учителките се виновни или школството не чинело...



Е ова е да се подразмисли секој колку одговорност превзема, мислам кога не може да одвои 15 минути за да слушне како и што се случува во училиште со неговото дете, па што останало за домаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Родителска средба
15.4.2010 18:47:04   
Палешка РР
Многу сум задоволна од родителските средби и во овие 8 години не сум пропуштила ниту една, освен кога се роди Миа (оправдано user posted image )
Класната на Марио е многу приступачна, секогаш е на страната на децата и родителите, се бори за успехот, значи многу сум задоволна од неа!user posted image
Соња Ташкоска - англиски јазикuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Родителска средба
15.4.2010 18:53:45   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка


Класната на Марио е многу приступачна, секогаш е на страната на децата и родителите, се бори за успехот, значи многу сум задоволна од неа!user posted image
Соња Ташкоска - англиски јазикuser posted image



такви се сите наставнички по англиски user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Родителска средба
15.4.2010 18:57:57   
Еличка
Јас сум професор, а воедно и класен раководител. Деновиве требаше да имаме родителски средби, ама што да ви кажам. Минатата родителска имаше 4-5 родители од 35. И тоа на добрите ученици. И што да им кажам? Заради ова овој пат не закажав родителска, туку ги повикувам на индивидуален разговор. Така може да се пристапи индивидуално кон секој ученик, да се кажат проблемите, причини и едноставно поинтимен разговор. Мислам дека вака се постигнува најдобар ефект. Што мислите?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Родителска средба
15.4.2010 18:58:26   
pacuvce
Една јас што ја познавам,е всушност најдобрата...user posted image user posted image user posted image Ова е за неа user posted image user posted image user posted image ...Секако дека мислам на нашата драга Април!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Родителска средба
15.4.2010 19:01:30   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Една јас што ја познавам,е всушност најдобрата...user posted image user posted image user posted image Ова е за неа user posted image user posted image user posted image ...Секако дека мислам на нашата драга Април!!!


user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Родителска средба
15.4.2010 20:26:38   
Hunny
јас сум професор и одделенски раководител.Во вторникот имав родителска средба и можам да кажам дека помина одлично.Дојдоа скоро сите родители,а оние што не беа дојдоа другиот ден.За учениците да не зборувам тие се посебна приказна  user posted image Можете да замислите колку ми е интересно со 150 пубертетлии,со зовриени хормони.Весело ми е во секој случај!

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Родителска средба
15.4.2010 23:16:08   
jovanka
Denes roditelskata sredba traese celi 2 casa!!!user posted image za nastavnickite koi davaat maksimalen pridones za kvalitetno realiziranje na nastavata i vospituvanje na ucenicite.Od 33 deca bea prisutni 23 sto e solidna brojka no sepak treba da se prisustvuva zatoa e i popladne posle rabotnoto vreme mislam deka sekoj odgovoren roditel ke najde vreme da otide na roditelskata sredba koi se zadolzitelni 4 godisno i po potreba 1-2 vo tekot na godinata.Ne e samo uspehot vo ucenjeto za da izleze eden kvaliteten ucenik utre graganin treba kompletna analiza na ucenikot od strana na roditelot i nastavnikot za da dobieme kompletno oformena licnost.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Родителска средба
4.5.2010 21:39:21   
Viktori
кај нас е сосема различно.
Ни поделија ливчиња за да се запознаеме со постигнатото, меѓутоа тие беа ископираниuser posted image Мислам, свесна сум дека се мали... ама колкав труд треба да вложиш и колку време ќе изгубиш ако напишеш индивидуално за секое дете?
И кога не можат тоа да го спроведат како што треба, за друго не ни очекувам.
И највеќе ме изнервира што искритикуваа 2, 3 деца какви биле.

Инаку родителите ко родители. 30 души, секој со свои приоритети. Те ТВ, те ДВД, те перничиња за да прилегнеле, те папучи од дома, а бе што да ви кажам... си викам: мила мајко.. кај дојдов кај се запустев...За децата што и како ни да бекнат.

Па најверојатно ќе бидам од тие родители што нема да одат на родителски. А инаку секој ден сум во училиште и сум во тек, ама такво малтретирање одамна не сум доживеала user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Родителска средба
27.5.2010 14:05:28   
jovanka
Posle odam da ni kazat detalni informacii za ekskurzijata.I taka treba sostanok pred patuvanjeto sekoj treba da znae za tie denovi planot i programata koja treba da se realizira.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Родителска средба
28.9.2010 15:03:18   
jovanka
Dali ja imavte prvata roditelska sredba vo gradinka?Kolku ste zadovolni od samata sredba?

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Родителска средба
28.9.2010 16:05:25   
nadica
нас утре ни закажаа за во 15.00ч
мм ќе оди на првата родителска средба бидејќи јас неможам имам други обврски

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Родителска средба
29.9.2010 0:47:34   
Maca25
Нас не не викнале. Може дека нина не оди во градинка деновиве. Ама би требало да ни кажат., нели?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Родителска средба (во училиште)
24.1.2012 10:03:16   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Dneven red da deneshnava ni roditelska:
1.Postignuvanja na ucenicite vo prvoto polugodie-Evidentni listi
2.Plan i programa za realizacija na nastavata vo vtoro polugodie
3.Informacija za E-Dnevnik
4.Sorabotka roditeli,nastavnici
5.Uplati(Rosica,ishrana) i sapun i brisaci
Vremetraenje na sostanokot-30minuti
Planov e super a i predvidenoto vremetraenje na sostanokov,no od dosegashnoto moe iskustvo nema ni zborce da ima od predvideniov dneven red i ke bide samo MOETO DETE i MOETO DETE i set__o toa ke trae 3casa!!!
Pa Vik ajde davaj instrukcii kako se "kida"od roditelska A?



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 24.1.2012 10:11:08 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Родителска средба (во училиште)
9.4.2012 9:36:16   
Tanjat7880
Utre povtorno roditelska redba no ovoj pat nema da bide samo klasicniot ni raspored na sredbata nego ke ima i veligdenska rabotilnica i se e toa super no koga ke pomislam deka za klasicna sredba ni trebaa dva saati kolku ke okapame vaka so kombinirana sredbauser posted image Aj ke vi pisham utre kako sum prezivealauser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Родителска средба (во училиште)
20.11.2013 10:03:39   
miana
Во петок сум на првата родителска средба во училиште кај керками. Возбудена сум многу user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Родителска средба (во училиште)
20.11.2013 20:34:01   
niki
lele kaj nas nemaat aber da ne vikaat, moram da se rasprasam kaj majkive so pogolemi deca dal obicaat vo tekot na godinata roditelski
na pocetok ne povikaa ednas i tolku bese
pred nekoj den ja prasuvam ucitelkata kako kerka mi taa ko da bese iznenadena so dva zbora me otkaci demek super napreduva nemame nikakov problem i si se svrte i si zamina
jas ostanav vo cudo
ok gledam jas i doma deka napreduva i znam deka imam neproblematicno dete vo sporedba so nekoi drugi ama ocekuvav poveke vpecatoci a ne vaka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Родителска средба (во училиште)
20.11.2013 23:32:11   
Bilence2
Kaj nas na roditelska individualno nisto ne se kazuva, im bilo zabraneto da imenuvaat i posocuvaat na decata koj sto pravi i kako napreduva do cetvrto oddelenie. Za individualno mislenje mozelo da se zakaze termin kaj naatavnikot i da si prasme sto ne interesira za naseto dete. Barem ne sme bile dosega problematicni nastavnickata da ni zakazuva vakva individualna sredbauser posted image .

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Родителска средба (во училиште)
21.1.2014 10:40:27   
niki
i ovde da apdejtuvamuser posted image

na roditelska ne viknaa 1 nedela pred da zavrsi polugodie, so cel da ne informiraat za napredokot na decata
ucitelkata razgovarase so sekoj roditel poedinecno, nie ostanatite cekavme nadvor vo red kako za kaj doktor
razgovorot isklucivo za napredokot i odnesuvanjeto na deteto i vo nikoj smisol ne se dobiva informacija kade e rangirano pomegu drugite deca i kakvo e oddelenieto po sostav
vo sustina ne mi se dopadna ova individualno informiranje, nekako imam cuvsto kako da se decata sekoe pust ostrov bez nikakvi vlijanija i sekoe samo za sebe raboti, no toa ne e taka tie se sepak zaedno na cas i si vlijaat edni na drugi, sto pozitivno sto negativno, ne e mozno toa da go nema i ne e ubavo roditelite od toa da bidat iskluceni vo potpolnost

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Родителска средба (во училиште)
17.9.2014 23:43:16   
Felly RR
Имаме веќе и повеќе мамички на ученици, па може малку да ја аактивираме и оваа тема. Дали веќе помина првата родителска средба во вашето училиште? Сметате ли дека беше корисна? Задоволни сте со информациите кои ги добивте? и се друго што би сакале да не информирате user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?