|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Расипан грамофон
14.7.2010 16:26:57   
Палешка РР
Дали вашите деца зборуваат како расипан грамофон едно те исто додека не го направите она што го бараат?
Дали ги повторуваат истите желби било каде, дома, продавница, на гости?
Познато ли ви е "Мамо да си одиме, мамо да си одиме"? "Мамо дај ми, дај ми"? "Мамо направи ми, направи ми" "Мамо стани, стани..." и се така во недоглед додека не се исполни желбата.

Марио порасна и таков си остана. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Расипан грамофон
14.7.2010 22:28:05   
Viktori
Има сладолед? Има сладолед? има сладолед? Уште колку сладолед има? А во фрижидер е сладоледот? Ќе ми ставиш сладолед? Ме боли мешето-значи, ми се јаде сладолед
овој монолог траеше 3 минутки додека преслушував една песна што ја ставав на интернет! user posted image
најсвеж пример. Има и бетер user posted image user posted image user posted image

а.. и ме боцкаше со прст по раме да се свртам кога почнав да го игнорирам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Расипан грамофон
14.7.2010 23:04:03   
Maca25
Нина прееска едно 5 минути викаше: мамо, мамо, меме дај!! и пак после истото!! прво почна тивко, па се засилуваше и на крај испадна плачка. не и давав затоа што знаев дека сака да го фрли шишето од тераса. Кога ќе запне за нешто додека не и го дадеш ќе вика по него!! а не знае да збори ко што треба! и многу често не ја ни разбираме што сака, најтешко ми е кога ќе ми рече: мама, бапти даптиuser posted image user posted image ...и тогаш ја фаќам за рака и ја терам да ме носи кај бапти дапти (секогаш е различна работа бапти даптиuser posted image ).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Расипан грамофон
14.7.2010 23:08:06   
Палешка РР
user posted image бапти дапти, оригинално user posted image

Ама луѓе мои, Марио има 14 години, па кога ќе почне, мамо, мамо, мамо, не престанува дури не ме извади од колосек. А сам може да си земе, па ни вода, ни сладолед си зема, туку ќе почне да вергла како расипан грамофон user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Расипан грамофон
15.7.2010 0:07:39   
Anushka
да, да!
Големте деца како расипана плоча ми викаат: „дај пари, дај пари“
свеки м вика „зошто ова, зошто она“
мм ми вика: „дај блачко, дај блачко“
само куклето мамино најмало, си гуга, ништо не бара...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Расипан грамофон
15.7.2010 0:19:57   
nadica
анушке не се секирај уште незнае да збори кога ќе прозбори ќе видиш user posted image
ода ода ода ода(вода) јас викам момент да ставам а таа не престанува и ме вади од такт и почнувам да викам и да ја карам, ама додека не и притреба нешто друго и пак го повторува само тоа што го сака а ако не го добие во најбрзо можно време почнува да кенка па да плаче и на крајот вришти user posted image
а ти палешке воопшто не ме утешуваш со тоа какво е такво ќе си остане user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Расипан грамофон
15.7.2010 16:31:07   
niki
Да
прво цела реченица
Мамо сакам вода!
потоа почнува плочата да скока
Мамо вода!
Па врти на едно место
Вода!Вода!Вода!
И на крај ќе заглави на најиритантен звук
Водаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!
user posted image вака е смешно но галсните жици би и ги извадила


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Расипан грамофон
15.7.2010 16:36:16   
vezilka RR
Мамо, мамо, мамо, мамо, мамо, мамо..и се така додека мајка му не му рече: Што? Сирото дете забораи што сакаше да праша додека се сврти мајка му user posted image user posted image user posted image user posted image Извадок од муабетот на другарка ми и синчето..хи,хи

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Расипан грамофон
16.7.2010 11:22:55   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Да
прво цела реченица
Мамо сакам вода!
потоа почнува плочата да скока
Мамо вода!
Па врти на едно место
Вода!Вода!Вода!
И на крај ќе заглави на најиритантен звук
Водаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!
user posted image вака е смешно но галсните жици би и ги извадила


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Расипан грамофон
16.7.2010 11:30:05   
majka 79
mene mi e smesno so moeto pomalo dete koga mi bara voda.
stoime do umivalnik i jas go mijam siseto za da mu turam voda a toa koga ke ja vidi sapunicata vo siseto pocnuva
"nekjam mleko,sakam voda, nekjam mlekoooooo"
jas mu vikam "ama ne e mleko sapunica e , sega ke ti turam voda"
i toa pak istoto kako da ne sum mu kazala, duri ja gleda sapunicata vika "nekjam mleko..........."
smeski

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Расипан грамофон
16.7.2010 12:58:14   
leci
da da denesnive deca se cudo od deca, mojata kerka ima 3 i pol godini i otkako ke asi dojdi od gradinka do zaspivanje samo po nea se vika. Mamo kaj mi e cevleto ako ne mi go dades ke placam, mamo mi se mocka, ke igram so voda i ne znam so se iste dr.A mislam deka i vikaneto veke ne pomaga stvarno ne znam na pati kako da se spravam, i so ubavo so zboruvane i so neubavo nisto ne pomaga.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Расипан грамофон
16.7.2010 13:04:38   
leci

da da so maleckite veke e poinaku pointeresno i posmesno. Moeto malecko ima 1 i 3 meseci i ako mu se jade smoki veli mo, ako mu se pie voda ili sok veli kok, ako mu go vidi mojot karmin veli krle,i na mnogu dr zborovi odgovara so prvitr dve bukvi  .nikoj dr osven mene ne znae sto bara vo momentot.No ja zabelezuvam i taaa sega pocna da vristi i da place ako ne si go dobie svoeto, a dosega bese najmirnoto dete na svetot.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Расипан грамофон
17.5.2011 11:57:19   
Maca25
Некогаш многу тешко се разбираме со ќерка ми. иако зборува, на моменти од што не знае што сака, а бара нешто ги испревртува зборовите. додека се погодиме почнала плачката, па тогаш па ич не се разбираме.
Вчера бараше нешто од кујна, ама ни сама не знаеше што: Дај го тоа, дај го тоа, розевото...не зеленото.. не тоа со рачка....ова сакам....дај...Дај...ДААЈЈЈ.........!!!!!!!!!!!!!!     на крај испадна пластично шише од вода user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот leci)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Расипан грамофон
18.5.2011 11:02:47   
zapce
mojot palavko najiteresen mi e koga vika pita puta pata i toa koga ke mi rece kako prasalno glasceto go pravi. Ili odi po sobite i si zbori ili kako peenje povtoruva pita puta pita puta

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Расипан грамофон
20.11.2012 12:07:03   
Pepelaska *
Расипан е и тоа како
додека не го добие тоа што го замислил а најмногу ме нервира само што сум седнала
Мамо стани стани стани и ме тегнееее

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Расипан грамофон
20.11.2012 12:32:33   
vezilka RR
Сакам пупанки, сакам пупанки, сакам пупанки и така едно пола саат, па следи, одиме кај кујна земеме пупанки, одиме кај кујна земиме пупанки се додека не му се дадат.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Расипан грамофон
21.11.2012 20:24:26   
Maca25
Дома уште си играме расипан телефон од време на време. Посебно откако ќе се вратиме од кај брат ми и снаа ми. Внук ми има 1 година и кажува многу зборови за него возраст, ама некогаш ептен ги испревртува. И мојава немирка го слуша, па дома зборува како него - интересно и било, па оди и разбери ја после user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

imence
kaja123

Ve molam za pomos

mario (21%)

david (34%)

oleg (8%)

maksim (13%)

pavel (23%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!