|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Проблеми на РР
9.4.2009 23:43:12   
Julie1
Тука ве молам напишете ако видите некој прблем на РР....

Големо Фала!



_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Проблеми на РР
14.4.2009 10:12:09   
Aleksandra
Jas samo sakam da prasam sto stana vo vrska so tikerite sto nemozat da stojat vo nasite poraki. Thanks

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Проблеми на РР
14.4.2009 14:47:56   
predrag
здраво Александра, прашањата  (и одговорите) во врска со тикери можеш да ги најдеш на темата за тикери:
http://www.ringeraja.mk/forum/m_586/mpage_1/key_/tm.htm#586

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Проблеми на РР
14.4.2009 22:39:21   
Еца
Предраг имам поплаки од неколку заинтересирани, кои сакаат да станат членови дека не добиваат повратна порака на меил за да го финисираат членството.Те молам да се провери и реши проблемот.Ти благодарам на соработката,поздрав.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Проблеми на РР
15.4.2009 9:02:07   
mis.
Jas go imav toj problem.Ne mi stigase izvestuvanje na freemail.com.mk i eve uste nema posle mesec dena a na gmail.com mi stigna vednas.Izgleda zavisi na koja adresa si.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Проблеми на РР
15.4.2009 17:55:08   
predrag
Да Елена видов и јас дека на некои маил провајдери понекогаш (на yahoo) или никогаш (на freemail) не стигаат тие соопштенија. Мислев дека е некој проблем до нашиот портал (рр.мк) но видовме дека истиот проблем се јавува кај сите РР портали (во србија, хрватска, словенија..) проблемот не е лесен да се реши затоа што некогаш работи некогаш не. Работиме на тоа да најдеме солуција а во меѓувреме сакам да им се извинам на сите наши потенцијални корисници кои наишле на овој проблем. Се надевам дека наскоро ќе биде одстранет. user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Проблеми на РР
17.4.2009 0:50:17   
predrag
еве да не речете дека ние не работиме ништо user posted image user posted image најдовме еден проблем на серверот поради кој што некои од пораките не се праќаа. тој проблем е среден па се надевам дека со тоа веке нема да има проблеми при зачленување на нови членови со адреси од yahoo. Можно е пораката да ви пристигне со мало задоцнување, а доколку сепак повторно се појави овој проблем известе те не тука па да видиме дали можеби проблемот бил до нешто друго а не до тоа што веќе го средивме. user posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Проблеми на РР
17.4.2009 6:02:08   
Еца
user posted image user posted image user posted image Толку ми е мило кога брзо и ефикасно се делуваuser posted image секоја честuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Проблеми на РР
27.4.2009 23:47:16   
nina
Може ова не е проблем ама мене ми стана проблем веке пола саат барам тема постара неможам да ја најдам никако темата е да се насмееме или нешто слично ве молам помогнетеми да најдам постарите теми што сакам да ги прочитам однапред ви благодарам

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 6:41:21   
Еца
Нина,не знам што точно бараш,но постара тема со која би се насмеала,мислиш на забава ке ја најдеш така што,кликаш на форум,одиш во Заедница РР И кликаш на Разговори за се и сешто и тука ти се и темите отворени во Забава.Се надевам ти помогнав,ако не пиши пак,заедно ке го пронајдеме она што го барашuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 11:41:34   
kati
предраг
јас би имала предлог доколку е можно секој кој е член да мора задолжително да пишува кирилица тоа да биде како едно правило сепак тоа е нашиот мајчин јазик и треба да се почитува, башка и полесно се читаат постовите на кирилица
ова е само предлог може и да се гласа за и против

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 11:44:13   
mami
Кати супер ти е предлогов...јас сум заuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 11:59:05   
Anushka
NA KIRILICA OBAVEZNO. Ama da i' kazete uste na tetka Anushka kaj da najdam takov font, zatoa sto na prozorcinjata od moja ringeraja se' gledam, ama fontovi ne gle'amuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 12:06:25   
kati
ова го копирав од Ајде да пишуваме кирилица
Сите ќе се согласите дека треба да се потрудиме на форумот да пишуваме на кирилица! Еве неколку упатства:

1. Избор на Македонска поддршка:

а) Македонска поддршка е веќе поставена на вашиот компјутер
Во овој случај имате 2 начини да ја промените поддршката од Англиски на Македонски и обратно

  • Со истовремено притискање на ALT и Shift
  • Во делот на тулбарот - долу десно, постои ознака EN, со клик на него, ќе ви се понуди опција за избор на македонска поддршка (МК), потребно е да кликнете за промена на подршката


б) Македонска поддршка сеуште не е поставена на вашиот компјутер
Во овој случај потребно ве делот на тулбарот - долу десно, да се позиционирате на ознаката EN, потоа со десен клик на ознаката ви се појавуваат неколку можности за избор. Изберете settings, по што ви се отвора нов прозорец во кој е потребно да притиснете на копчето ADD, по што добивате нов прозор во кој на паѓачкото мени Input language треба да одберете Fyro Macedonian (за жал е Фиром означено бар на мојот компјутер user posted image ). Ви останува само да потврдите за изборот со клик на ОК а потоа Apply.

2. Користење на македонските букви кои не се обележани на тастатура

Еве каде може да ги најдете буквите кои можеби ви создаваат проблеми при пишување со Македонска поддршка.

Ш - {
Ѓ - }
Ч - :
Ќ - "
Ж - |
Њ - W
Љ - Q

 
Па да пишуваме Кирилица!



_____________________________

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 13:08:48   
predrag
Да Кати се согласувам со тебе дека треба да пишуваме на кирилица, но сепак ова е отворен форум и секој има право на свое мислење, и начин да го искаже тоа мислење. Би било навистина глупо доколку почнеме да бришеме постови само затоа што не се напишани на кирилица. Она што можеме да направиме е да препорачаме на членовите да користат кирилица, што веќе е направено со темата Ајде да пишуваме кирилица. А натака оставаме на самите членови да се одлучат дали ќе се придржуваат до тоа или не.
п.с.
земи во предвид дека има и некои членови кои што не се од тука и можеби недоволно добро ја познаваат кириличната азбука.


(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:05:56   
agnes77
jas sam jedan taki člen, koji tek uči cirilicuuser posted image  i makedonski jazik
uz pomoč ovog foruma vježbam čitanje i svaki den više razumjem

da se razumjemo, moj majčin jazik e slovenski, srbski sam učila jednu godinu u osnovnoj školi, a uz pomoč Ringeraje ja se nadam da se naučim pomalo makedonskiuser posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:07:32   
Еца
user posted image user posted image user posted image Агнес ние сме со тебе,ти можеш слободно да пишуваш латиница,а јас верувам дека еден ден ке ни напишеш нешто и кирилица и тоа многу брзоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:13:34   
mami
Агнес ако имаш некаков проблем со разбирањето слободно прашај си, или ако ти треба помош за нешто, јас вака како дипломиран филолог, со српски како втор јазик ќе можам да ти помогнам ( што убаво си се пофаливuser posted image user posted image user posted image )

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:27:08   
agnes77
puno hvala za ljepe rečiuser posted image
многи поздрави

evo to sam uradila uz pomoč konvertera http://www.agora.org.mk/goodbytes/enmkonvert/default.asp

xa, xa, xa i smjeh je na cirilicauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:32:42   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 15:35:34   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Агнес..ке научиш брзо ке видиш, не е тешко

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Проблеми на РР
28.4.2009 22:20:00   
nina
Еј Фала многу Елена го најдов тоа Забава било и супер фала многу за помоштаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Проблеми на РР
29.4.2009 9:41:12   
kati
ИЗВОРНА ПОРАКА: predrag


земи во предвид дека има и некои членови кои што не се од тука и можеби недоволно добро ја познаваат кириличната азбука.




значи за тие членови кои не се од тука може слободно да пишуваат како агнес77  на латиница ,но доколку членовите се од МАКЕДОНИЈА не гледам причина зошто и самите не би сакале да пишуваат на кирилицаuser posted image user posted image user posted image

кој како сака сепак беше предлог јас сепак ќе продолжам ако не друго барем да им препорачувам да пишуваат на својот мајчин јазикuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Проблеми на РР
29.4.2009 9:42:30   
Еца
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Проблеми на РР
30.4.2009 12:53:19   
mami
зошто ако сакаме да направиме албум не префрла на хрватската РР, неможе тоа да се среди некако да си остане на македонскиот дел? чисто онака за информација, не дека ми смета српски или хрватски и двата ми се како мајчинuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?