|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Предавања за породување
11.3.2013 12:16:47   
Кона
Дали сметате дека се корисни и потребни предавањата за породување што се организираат во државна клиника?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Предавања за породување
11.3.2013 12:24:18   
Pepelaska *
ВЕројатно прашањето е за Скопје ама сеедно.Мислам дека се одлични и дека навистоина помагаат и при бременоста и при породувањето и плус бесплатни се.Барем овде кај што живеам јас.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Кона)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Предавања за породување
27.2.2014 12:31:57   
Melanija RR
Ова беше моето искуство од предавањата на ГАК user posted image

16.6.2013

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

На ГАК кажаа дека се закажува во 28 недела од бременоста.И таа недела по 3 дена (контакт број на мобилен) се јави веројатно докторка која ми рече дека е во гужва да ја побарам после 13 часот.
Се јавив пак и ми вика па оваа група вежбите почнаа ,јави се после 20 јуни.user posted image
И викам ама јас ќе бидам 8 месец на време си се јавувам ако ми вика не е пробелем.Ќе се јавам пак на 20ти и ако ми врти има да ја средам со 5 збораuser posted image


30.6.2013
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Апдејт на мојот пост со вежби на ГАК почнувам од 3 јули ,4 недели, по еднаш во неделата од 18 часот.user posted image
Едвај чекам и тоа да го доживеам како и се ново во текот на бременоста.Се надевам ќе издржам цел јули по топлото да одима со мм.
Како што излезе секоја група почнува на почеток на секој месец, така што и да не сте 28 недела јавете се околу 20 во месецот за ако има место следниот месец да почнете.
Ќе пренесам импресииuser posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Предавања за породување
2.3.2014 15:36:32   
Milicka27
Нормално дека твојот доктор треба се убаво да ти објасни за породувањето за бременоста и мислам дека тоа е негова должност...Јас пошто сум вештачки оплодена и сакам ете се да си знам како оди, што оди, кој брис каков брис какво ќе биде породувањето и Др. Таше се убаво ми објаснува и презадоволна сум засега бременоста е супер се надевам и одсега...Пошто верувајте ми ептен се намачив да останам бременаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Предавања за породување
30.6.2014 0:04:39   
Melanija RR
Бесплатна едукација за брементоста


Здружението за грижа и едукација на бремени жени, мајки и деца Лулка од Скопје ја најавува јунската бесплатна едукативна работилница „Најзначајните информации за бременоста и породувањето“.

Работилницата е наменета за бремените жени и нивните партнери од Скопје и околината и за младите кои допрва ги чека одлуката за формирање на семејство. Бремените жени и партнерите треба да се запознаат со сите аспекти на бременоста и породувањето (медицински, психо-физички, емоционални) и како да се заштитат себе си и своето бебе. Младите луѓе, пак треба да ги знаат основните информации за бременоста, со цел да имаат посакувана и планирана бременост кога за тоа ќе бидат подготвени.

Работилницата ќе се одржи во центарот на Скопје, во просториите на Домот на хуманитарни организации „Даре Џамбаз“, во понеделник, 30.06.2014 год. со почеток од 18:00 часот.

Извор:cooltura.mk/

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Предавања за породување
30.6.2014 0:07:50   
Melanija RR
ЈЗУ Универзитетска Клиника за Гинекологија и Акушерство - Скопје

ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА И ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТНИОТ ПЕРИОД ( ЈУЛИ И АВГУСТ ) ВЕЖБИТЕ ЌЕ СЕ ОДВИВААТ НЕПРЕКИНАТО.
ПОВЕЛЕТЕ ПРИЈАВЕТЕ СЕ!
ВО ТЕК Е ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ!!!

Психички и физички добро подготвената идна мајка е секогаш подобро соработлив пациент поради добиените информации, техниката на дишење која се совладува преку овие предавања и вежби. Ве очекуваме! ПОСЕТУВАЊЕТО НА УЧИЛИШТЕТО Е БЕСПЛАТНО!!!

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Предавања за породување
11.8.2014 15:28:34   
sunflower13
koga se slednite predavanja i kako odi toa so prijavuvanje? pozz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Предавања за породување
11.8.2014 16:36:12   
Melanija RR
sunflower13 ако имаш фб побарај ги таму има информации и телефони а се пријавува кога ќе бидеш 28 недела

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sunflower13)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Предавања за породување
2.9.2014 15:32:54   
Melanija RR
БЕСПЛАТНА РАБОТИЛНИЦА ЗА БРЕМЕНОСТ И ПОРОДУВАЊЕ

Во четврток, 4.9.2014 година, со почеток од 18:00 часот во просториите на Домот на хуманитарни организации „Даре Џамбаз“ ќе се одржи едукативна работилница на тема „Најзначајните информации за бременоста и породувањето“.
Влезот на работилницата е бесплатен, а е во организација на Здружението за грижа и едукација на бремени жени, мајки и деца „Лулка“.
Едукативната работилница е наменета за бремените жени и нивните партнери, со цел да се запознаат со сите аспекти на бременоста и породувањето, како и за младите кои допрва ги чека одлуката за формирање семејство, кои треба да се запознаат со основните информации за бременоста, за да имаат посакувана и планирана бременост кога за тоа ќе бидат подготвени.

Пријавувањето за посета на работилницата се врши на bremenost.lulka@gmail.com или на телефонскиот број 078/377-791.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Предавања за породување
9.12.2014 17:14:00   
lolla RR
Женски, ај ако некој бил на овие вежбиве на клиника нека сподели дали мора да се почне од 28 недела? Вртам на тој бројот ама исклучен е, а гледам на фб, пишале дека од 1 декември има нова група. Така да валда секој 1ви во месецот почнуваат????? Може да се улета на пола месец?

И уште ова, само жени се дозволени? Мажите ваши одеа? Ова во насока на Ламаз часевите во странство.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Предавања за породување
9.12.2014 17:22:43   
Melanija RR
Јас а и сите во групата одеа со партнери,и да мислам дека од 1ви заочнуваат.Мене ми се попгоди во 8ми месец да одам и да завршам со влез во 9тиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Предавања за породување
9.12.2014 17:25:00   
lolla RR
Епа здравје и мене така ке ми се фати, ако почнат на време во Јануари. Ајде штом добијам некој на другата страна од телефонот, ке известам за ако има и некоја друга заинтересирана. Леле едвај чекам, мислам којзнае што таму ке ми кажат. И супер што и мажите смеат да одат.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Предавања за породување
13.12.2014 21:19:01   
lolla RR
Само да информирам дека сами ми се јавија од ГАК (возвраќаа повик, бидејки тој тел беше недостапен кога вртев), пријатно ме изненадија. Се пријавив за следната тура вежби од 7 јануари, 4 термина биле, секоја среда од 6-8 навечер. ЕДВАЈ ЧЕКАМ!!!

Прашав за тоа дека ке бидам 32 недела здравје и некој ден, рече нема проблем, така треба, пријавувањето започнувало од 28 недела за да може накај 30 веќе да се почне со вежбите. Сопрузите се добредојдени, ке имало посета на родилни сали, разговори со психолози, педијатар.... едвај чекам.

Ако испадне да не с епочнува на божиќ, ке се прејавеле. Да не има некоја друга што се пријавила? Групите биле по 20тина жени.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?