|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Првите пет на нашата Рингераја! Среќен роденден!
5.3.2014 9:07:36   
vezilka RR
Мила моја Рингераја, денес ти е роденден, денес правиш 5. За овие пет многу направи за мене, и за многу како мене. Стана дел од нашите животи, а ние дел од тебе. Ние и ти сега сме едно. Заедно пораснавме и заедно ќе растеме и понатаму. Ти благодарам многу за убавите мигови што ми ги даде, за безрезервната поддршка тогаш кога најмногу ми треба, што ме научи толку многу работи, што ми даде прекрасни пријатели и ме направи подобар човек.

Те сакам мила моја РР, и ти го честитам петтиот роденден!!

user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 5.3.2014 9:15:44 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 9:30:35   
Палешка РР
Мила моја Рингераја.

СРЕЌЕН НЕКА ТИ Е 5-ОТ РОДЕНДЕН!

Остани ведра, насмеана и позитивна, биди и понатаму топол дом, утеха и прегратка за сите жени кои сакаат да забременат, за сите трудници и исплашени мајки, за сите родители кои во тебе бараат одговор, утеха, прегратка.

Продолжи да постоиш достоинствена, горда и исправена, продолжи да постоиш се додека постојат загрижени и среќни родители.
Продолжи да опстојуваш вечно!

user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 5.3.2014 9:31:35 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 9:46:03   
niki
Sreken rodenden Ringeraja!
Neka ti se mnozat se po pet do nedogled!
Na tvoite stranici da citame za sto poveke bremenosti, i rodeni decinja, zaedno da rasteme, zaedno da ostarime.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 9:48:11   
Annet
Sreken rodenden Ringeraja
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 9:48:21   
Felly RR
Мила Рингераја, нека ти е среќен 5-тиот роденден. А секоја годнина биди ни побројна и повесела. Ти благодарам што постоиш. user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 10:53:29   
LoveableMe RR
Среќен РР, за многу години нека е

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 12:26:59   
Carrie RR
Почитувани корисници

По повод 5-от роденден на Рингераја.мк ви приредуваме слатко изненадување. Во следните 30 минути следете ја активно нашата ФАН страница на Facebook.
Ви благодариме што ја сакате Рингераја.мк!

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 12:58:30   
sandriana RR
user posted image

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МИЛА ПРИЈАТЕЛКЕ, нека ти се множат родендените, биди поддршка на уште многу ррајки, ррајци и мали ррајчињаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 14:54:56   
miana
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА!!!!
Ти благодарам што постоиш и посакувам да постоиш вечно!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 15:28:18   
Carrie RR
Драга Рингераја!

Не можам со зборови да опишам колку сум ти благодарна и колку ми го смени животот - и професионално и приватно. Се уште не сум те искористила за совет за бебе и маж или трудничко меше, но знам дека со тебе ќе ги поминам и тие мигови user posted image

Ме правиш многу горда и се надевам ќе ни бидеш вечна, со мнооогу задоволни читатели и твои верни корисници!

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!!! user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 15:31:17   
Melanija RR
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА!!!

Ти посакувам уште многу успеси, хуманитарни акции, дружби, нови членови, нови трудници , рингерајчиња, здрави дечиња, засолниште за сите нас и во радост и во тага

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 16:03:17   
elenak
Среќен роденден другарке моја! Оној кој еднаш поминал низ твоите страници постојано ќе се враќа, затоа што си НАЈДОБРА! Ти посакувам уште многу успеси и многу, многу години постоење!

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 5.3.2014 16:04:24 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 16:32:48   
Martins mom
Среќен роденден најверна другарке. Единствено ти не ми се лутиш ако подолго време нема да ти се јавам, знам дека си секогаш тука за мене! Јас ќе сум со тебе се дури постоиш, а тоа нека биде долго, доооолго...барем внуците наши да прашуваат за нивните деца user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 19:36:35   
Defne90 RR
Среќен роденден пријателке моја најмила.Ти посакувам уште мнооогу мнооогу години да постоиш и да им бидеш најдобра пријателка на многу генерации.Ти ми помогна да станам подобра личност и подобра мајка,благодарение на тебе сватив што значи да сакаш и да ја споделуваш љубовта со своите најмили.Благодарение на тебе мила и надрага рингераја ги решив моите најголеми дилеми и ги добив најубавите совети.Те сакам најмила рингераја и фала ти што постоиш.user posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 22:56:30   
mommy_angels RR
Мила Рингераја СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!!
Ти благодарам што постоиш.Со тебе ги делам сите тажни и среќни мигови.Од тебе научив многу за животот и луѓето.А пред се,благодарение на тебе запознав прекрасни пријателки кои ми го разведруваат секое утро.Да доживееш уште многу,многу години и развеселиш многу ,многу загрижени мамички.
user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
5.3.2014 23:10:11   
Snowhite RR
Tokmy na ovie stranici pronajdov tolku mnogu soveti, tolku mnogu utesni zborovi, tolku mnogu prijateli, mi pomogna ne samo mene tuku na stotici zeni vo nasite problemi i dilemi, vo nivno i vo moe ime ti bagodaram i mu blagodaram na boga sto te pronajdov zasto bez tebe nemase da bidam majka i Zena kakva sto sum. TE SAKAM I SEKOGAS KE TE SAKAM. SREKEN RODENDEN

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
6.3.2014 9:39:38   
Tanjat7880
Cestitki do celiot tim koj ja vodi RINGERAJA,im posakuvam uspeh I dolgi godini uspeshno rabotenje na zadovolstvo na site nas!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
6.3.2014 10:35:02   
princessa
Sreken rodenden prijatelke moja, bez tebe denot nemoze da mi zapocne i sakam uste mnoooooogu godini da bide takauser posted image . Koga zabremeniv bese tuka so mene, bremenostite gi pominav polesno i poubavo so tebe, dvete deca gi rastam zaedno so tebe, sekogas koga mi trebas si tuka. TI EDINSTVENO NE ME NAPUSTAS I SEKOGAS SI TUKA ZA MENE, ZA NAS, ZA SITEuser posted image user posted image user posted image . Neka ti e SREKEN RODENDENDOT i da prodolzis da ni bides poddrska a i nie na tebe.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
6.3.2014 11:25:12   
deluxe
Мила моја Рингераја да ти се множат годините и членовитеuser posted image user posted image
Ти си мојата најдобра пријателка во изминативе 5 години,со тебе сум од почетокот,иако во сенка стоев и си читав ,сепак твоите совети ми помогнаа многу.Низ твоите страници запознав многу луѓе со кои си започнав одлично пријателство.
Биди ни вечна Рингераја,твојата позитивна енергија нека се шири за сите насuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
6.3.2014 21:10:35   
Bethany
Само убави нешта да ги исполнуваат твоите страници!
Среќен роденден!
Уште многу дооооолго да постоиш user posted image

user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
7.3.2014 1:22:26   
Мамичка85
MILA NAJMILA RINGERAJA so malo zadocnuvanje opravdano user posted image TI POSAKUVAM USTE BEZBROJ RODENDENI DA SI DOCEKAS, SE POVEKE TRUDNICI I BEBINJA user posted image ZA DA MOZES DA PRODOLZIS NA SITE NAS DA NI JA SIRIS TAA POZITIVNA ENERGIJA BEZ KOJA NEMOZAM DA ZIVEAM NI EDEN DEN user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Првите пет на нашата Рингераја! Среќен ро...
7.3.2014 10:03:50   
bucko mal
Sreken rodenden mila Ringeraja!
Ti posakuvam uste mnogu novi clenovi,uste mnogu stranici ispisani so ubavi rabotiuser posted image
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?