|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Посвојување -music&video
19.6.2009 22:20:19   
agnes77
Отварам нову тему и надам се, да се модерато слаже. мотивација за све који чекате на дете овим путем.
знате како је једна деца донесе user posted image али нека долазе са user posted image или user posted image


http://www.youtube.com/watch?v=rk7iy_E8u2E

поздрав, А
< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.4.2012 20:03:11 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: посвојување -music&video
19.6.2009 22:21:56   
Еца
За сите кои чекаат да си посвојат дете  user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: посвојување -music&video
19.6.2009 22:29:25   
agnes77
ова песма је за све биолошке мајке, које су изабрале живот...

http://www.youtube.com/watch?v=ql6uPb3YqFA&feature=related

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: посвојување -music&video
20.6.2009 11:57:41   
agnes77
усвајанје детета у црни гори

http://www.youtube.com/watch?v=bMUtLNSIuRY

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: посвојување -music&video
28.6.2009 21:42:55   
agnes77
deca trebaju semejstvo

http://www.youtube.com/watch?v=yySn-W7ZMgI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XXBOGSb5J-8&feature=related

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: посвојување -music&video
18.11.2009 12:14:13   
mami

ги гледав сите до едно...можам само да кажам- драго ми е што има луѓе кои посвојуваат, кои на некое туѓо дете ке му дадат љубов и дом како на свое родено, и ке го сакаат како таквоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: посвојување -music&video
26.2.2010 22:27:56   
agnes77
kod posvojuvanja najgore je čekanje http://www.youtube.com/watch?v=zNM25f0SEJc
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: посвојување -music&video
26.2.2010 22:44:59   
agnes77
Every Child Deserves a Home http://www.youtube.com/watch?v=oQjObgmNbmE
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: посвојување -music&video
29.9.2010 17:13:04   
agnes77
во последно време интересира ме GOTCHA DAY ... ден кад добијеш дете засекогаш ..., кога гледам видео тешко задржим солзите

Meeting Liv - http://www.youtube.com/watch?v=EBX__Q_b1sw&feature=related

Emma Yi Gotcha Day (посвојување дјевочице која има 4 години) http://www.youtube.com/watch?v=bAiFfaNBlAU&feature=related


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: посвојување -music&video
29.9.2010 17:22:39   
Maca25
user posted image user posted image user posted image ама од среќа за овие дечиња и нивните родители! срциња мили! агнес со нетрпение го чекам денот кога твоите две девојчиња ќе ти се стрчаат во прегратки и ќе станете среќно семејство. а ние рингерајки ќе снимаме од страна. user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 29.9.2010 17:24:25 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: посвојување -music&video
21.10.2010 0:33:24   
agnes77
многу обав видео ... близнаците Ellie-Cate and Josie Claire
http://www.youtube.com/watch?v=ozkgosH4pWY&feature=related

прва година http://www.youtube.com/watch?v=I89JJPeNMaY&feature=related

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 21.10.2010 0:42:10 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: посвојување -music&video
21.10.2010 1:25:18   
Maca25
Какви ангели се ова!!! Каква среќа зрачи од нивните очиња. Поубаво нешто немам видено од овие две девојчиња!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: посвојување -music&video
21.10.2010 20:13:46   
agnes77
еј маца нависитина е супер видео нелиuser posted image
пола времена плакам пола се смеем, пуно емоцијаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: посвојување -music&video
9.11.2010 19:23:38   
agnes77
Kazakhstand i Guatemala
http://www.youtube.com/watch?v=KbmRA-sE9ak&feature=related

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: посвојување -music&video
16.11.2010 19:07:56   
agnes77
мали или големи ...  им треба дом и лјубовuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

многу многу убаво, се разплакавuser posted image

http://www.youtube.com/watch?v=po0T5ornpFo&feature=related
 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: посвојување -music&video
21.11.2010 10:04:12   
agnes77
посвојување на деца кои чекаат ...

Аdopting the waiting child

http://www.youtube.com/watch?v=xx-6t4vwDDA&NR=1

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: посвојување -music&video
17.2.2011 14:36:12   
agnes77
Едукација за посвоители који посвоје постаро дете ...

KLIK

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: посвојување -music&video
9.3.2011 21:11:32   
agnes77
Многу убав видео, посвојување на дјевојчица Ерика од 8 годишна возрастuser posted image user posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=Luw2FzCaRto


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: посвојување -music&video
1.4.2011 21:59:30   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

убав видео ...
http://www.youtube.com/watch?v=55NyNghX0Sg&feature=related


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: посвојување -music&video
1.4.2011 22:09:29   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77


http://www.youtube.com/watch?v=EirCpAByc2U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BvU3PcPTrOQ


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: посвојување -music&video
27.6.2015 16:46:06   
mommy_angels RR
Овде гледам многу одамна нема пишано никој,но јас најдов случајно на видеово и срцево ми се расплака.Зашто толку многу мајкини и детски прегратки се празни,кога има илјадници жедни за нив ?!?!?! user posted image

Посвојте детенце!!!

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 27.6.2015 16:47:47 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: посвојување -music&video
28.6.2015 0:31:21   
Melanija RR
Оф волκу доцна се изнаплаκав,тоа е толκу возвишено и благодаρно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?