|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Подарок за роденден
4.10.2009 17:46:54   
kiki_riki
Ни се ближи роденден (на помалата керка), бабите прашуваат што да купат (со гардероба сме преполни,м со играчки да не зборувам, јакни и чевли имаме)
дајте идеја што да побараме

< Поракaта ја уредил Џесика -- 6.7.2011 10:23:08 >


_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 17:48:30   
ripce
за која возраст станува збор?

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 17:54:31   
kiki_riki
полниме ТРИ години

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 18:00:30   
ripce
аха...ние сме доста помали од вас и + машки пол... немам некоја конкретна идеја... што знам? а да прошетате низ продавници, па може решението ќе дојде на лице место... или ако не знаете во моментот, нека дадат колку мислат пари, па чувајте ги за натаму кога ќе сакаат нешто девојчињата... тоа е мое размислување

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 18:02:43   
mami
ако веке имаат се, тогаш пари а штедна книшка и некоја ситна играчка како да не биде без ич се супер идеа

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 18:07:07   
kiki_riki
супер идеја ама не се сложуваат велат ако дадеме пари тоа е подарок за мама и татоuser posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 18:09:22   
mami
па нека го стават подарокот директно сами на ккнишка..или нека купат сами што ве прашуваат тогашuser posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: подарок за роденден
4.10.2009 18:11:58   
ripce
сите баба и дедовци со истите зборови, како да се клонирани бе... за МАМА и ТАТО, не бива ние сме крадци па ќе му ги земеме парите на сопственото дете, кога секојден ние даваме за се што му е потребно...
Па моето дете е 7-8 месеци и парите што сме му ги собрале од раѓање до сега не сме му ги пипнале... а да ги трошиме, па и да ги трошиме за него ќе бидат нема за мене или мм 

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 2:32:09   
daniel
zavisi od vozrasta na deteto

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:04:21   
Еца
моите родители за секој роденден на сите внуци им стават пари на книшка, орочени на една година и на име на татко ми. Значи ние немаме допир до парите, што за мене е многу убава работа. Кога ке дојдат на роденден носат некој подарок плус, лани комплет сликовници на пример...така и за другите внучиња на кое што му треба...user posted image user posted image user posted image

Ако не сакаш пари тогаш размисли што и треба, може масичка и столче за деца, може некоја поскапа игралка прилагодена на нејзината возраст преку која би учела, заљнчи зависи како сте расположени и за што...


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:12:19   
mother 29
лани ,моите му дадоа 100 евра,а свеки му купија кола со акумолатор што се тие големи за  возење(буба).јас со тие пари си купив тренеркиuser posted image ,пошто Марко се имаше.а за колата ..радости... и кога ке го прашаа кој ти ја купи колата...лелел кога ке кажеше баба бага..радости невидени и чаламиuser posted image
сега баш пред некој ден ,мајка ми вели дека ке му дале пари за роденденот,јас велам НЕ....нека се купи нешто за да го има,вака кога не се гледа...како да нема поклон!

јас сум деф. за поклон кога се работи за мали деца!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:17:22   
kiki_riki
toa go kazuvaat i nasite babi, deteto se raduva na podarok, aparite kolku i da se ne znae da gi ceniuser posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:22:20   
Еца
Луѓе тоа е точно, но еве Мартина сега ќе полни 4 години и веќе си има 450 евра само нејзини кои еден ден ќе и се најдат и те како.Јас имам две другарки близначки, имале баба која за роденден, празници делници, им носела минимален подарок, а пари им ставала на книшка.Додека биле мали ја викале скржла, но кога наполнија 18 год и ги земаа парите во свои раце ја благословуваа, вие знаете колку и беа благодарни бидејќи со тие пари животот им се промени и за школувањето. За ова зборувам, не знеме утре што не чека...  А подарок обавезно ќе добие од баба и дедоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:29:23   
nadica
се согласувам со елена тие пари не за сега туку за кога ќе порасне за полнолетство јас добив таков поклон и бев пресреќна user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 12:31:10   
profesorica
Јас сум за штедна книшка, тоа е незаменлив поклонuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: подарок за роденден
5.10.2009 21:00:58   
kiki_riki
ви благодарам за идеитеuser posted image user posted image , ќе дадам се од себе да ги убедам бабитеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 10:32:17   
Еца
Дали имате сознание колку чинат златни обетки за деца? Ако знае некој да ми каже за во стара чаршија?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 10:41:17   
mother 29
pa okolu 1 000 den ,plus-minus.......jas gledav skoro,ovde!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 10:44:02   
profesorica
зависи какви се може и поефтини да најдеш, ама пристојна големи околу 1000 денари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 10:56:56   
ripce
лани ,моите му дадоа 100 евра,а свеки му купија кола со акумолатор што се тие големи за возење(буба)


Од каде ја земавте и колку пари? Уште 1 месец ќе славиме роденден па како најприфатлив подарок за роденден во моментот ми е кола или џип со акумулатор.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 11:02:32   
mother 29
Od sk ja zedoja od plastikarskata ulica  5 500 den..a i ovde kaj nas Kocani gi ima istite,ama se 6 300-6 500!
ne e mala razlikata vo cenauser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 11:03:32   
mother 29
A MOITE PAK, OVAA GOD MU KUPIJA MOTOR NA AKUMULATOR OD TUKA 3 500DEN
sorry za golemiteuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: подарок за роденден
30.1.2010 11:19:10   
profesorica
кај нас се 5000 денари, дамјан има таква со педаљи ама има и место за акумулатор.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 9:14:35   
mami
Луѓе дајте идеа..вечер сме на роденден кај ќерката на газдата на мм. Полни 5 години, такво е едно темпераментно девојче, мило, убавко, ама немам идеа што да и купам за подарок

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 9:26:09   
mis.
Мами можеш некоја книга како припрема за во школо каде учи бројки, букви.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?