|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Интерактивен семинар/работилница за родители
12.6.2013 15:19:17   
blue_blue
Доколку видите понуда да одите на некоја работилница/семинар на кој ќе научите нешто повеќе околу подигнувањето на вашето дете дали би оделе? Кои теми би ви биле интересни? Во кое време најмногу би ви одговарало ова да се случува? Колку би биле спреми да платите за ова? Кој би сакале да ја води работлницита - педијатар/психолог/искусен родител?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 12.6.2013 21:31:58 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 15:20:24   
kapina
da bi odela

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 15:21:36   
caciana
не е на одмет! да би одела!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 15:21:42   
AnnaMolly RR
Да, баш би сакала да посетам некоја ваква работилница. За плаќањето не знам што да речам...На пример ако се работи за работилница од неколку часа, би платила да речеме до 300 денари. Ако трае неколку пати месечно, нормално повеќе. А би сакала да ја водат и прихолог, педијатар и искусен родител. Баш би било интересно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 16:09:35   
sibela555
ne bi odela

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 16:13:39   
JovanaJ
Sekako deka bi odela. Sigurno bi bilo korisno.
Najveke bi me interesirale temi za ishrana i psiholoski/fizicki razvoj.
Ubavo bi bilo da bide popladne, nekade posle 5, no neznam kolku bi platila. Se zavisi od tipot na rabotilnicata.
Inaku bi sakala da ja vodat, iskusni pedijatri, psiholozi i roditeli.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 16:15:10   
vezilka RR
ДА би одела. Веќе се догаварав да појдам на еден курс за кој дознав, ама нешто не ми се јавија. Требаше да ми се јават кога ќе формираат група. Не знам што стана. Иначе се одржуваа попладен после 18 часот, што мислам дека е во ред. Коштаа околу 500 денари, сесија, што исто така мислам дека е во ред. Интересно беше што се одржуваат заедно родители со децата. покриваа различни теми. Баш треба да ја исконтактирам девојклата да видам што се случи со тоа.

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 16:19:46   
JovanaJ
Pa Vezilka spodeli informacii poveke koga ke imas...se nadevam ne e problem.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 16:42:43   
vezilka RR
Никако како проблем..туку се изгуби девојчето. Баш деновиве ќе го побарам бројот да видам што се стори.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 17:09:02   
Snowhite RR
Не сум слушнала до сега за вакво нешто, ама да има секако дека би одела

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 17:16:05   
Bethany
Да би сакала. Ме интересираат темите на психолошко, ментално ниво, па со тоа би било убаво да слушнам психолог што има да каже:))
Како пример влијаат на децата спомени, убави, неубави, како може да му се зголеми самопочитта, или што ќе му ја наруши итн.
Тоа само онака како пример дадов...
За цената немам поим, би да речеме било идеално еден пат неделно и да е рецимо некаде до 500 ден. Отприлика тоа.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 20:23:59   
Maca25
Секако дека би одела. За цена не можам да кажам точно колку би платила, се зависи од тоа кој ќе ја води работилницата и колку време ќе трае. Според мене најдобро време за ваква активност би било сабота попладне или после работа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 20:48:23   
Martins mom
Ако е разумна цена и ја водат стручни луѓе што имаат навистина што да кажат - би одела.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали би оделе на интерактивен семинар/раб...
12.6.2013 20:50:37   
Еки82
Дефинитивно би одела, секоја работилница/семинар/конференција ме полни со мотивација и нови креативни идеи user posted image
Само кај нас нажалост има многу малку навистина инспиративни луѓе кои можат да го пренесат тоа знаење, тоа највеќе ме мачи за секоја област не само оваа тема.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
12.6.2013 21:35:15   
Felly RR
Да, секако би одела. А добро би било и психолог, и педијатар и некое друго стручно лице да ја водат работилницата, а родителите секако ќе учествуваат со своите искуства.
P.S.Го скратив малку насловот, беше премногу долг.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
12.6.2013 21:42:56   
eleonorastrumica
и јас би одела доколку има во мојот град иако имам завршено педагошки,на посдипломски бев педагогија изучев голем број на книги сепак би сакала да слушнам повеќе мислења и од педијатри,психолози,психијатри

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
12.6.2013 21:49:14   
niki
i mene zapisete me koga ke formirate grupauser posted image se zezam
bi odela sekako, psiholog, pedijatar, nutricionist bi bile idealni predavaci, a i inspirativni iskusni roditeli
aktuelni temi momentalno mi se skolo i akademski razvoj, vlijanieto na sredinata i drustvoto vrz zivotot na decata, osamostojuvanje, gradenje samopocit, samodoverba, odrzuvanje na blizok i doverliv odnos roditel dete kako podgotovka za pubertet.... i uste mnogu sto zavisno od vozrasta neli
kolku bi platila, pa ne bi sakala da moram mnogu da platam, da se razbereme ekonomska kriza e, pari nikoj nema visok, znaci nesto razumno , simbolicno da mozat sto poveke roditeli da se vklucat, da ne se pravat rabotilnici samo za dobro situirani

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
13.6.2013 9:03:17   
sandriana RR
Би посетувала и јас, и би платила некоја разумна цена - да речеме докај 20тина евра месечно.
А секако дека такви работилници би требало да ги водат педијатри, психолози, логопеди, може и педагог.
Интересно е да се формираат групи на родителите заедно со детцата.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 11:05:27   
sandriana RR
Сега налетав на еден напис за семинар за родители најавен за Септември (21ви), на тема NTC систем на учење – Како успешно да се развива IQ кај децата низ игра?
Предавач ќе бил д-р Ранко Рајовиќ, претседател на одборот за талентирани на МЕНСА Интернационал, автор на NTC системот.
Цената - 3600 денари (3060 ако се уплатело до 30ти Јуни), за 5 часа времетраење на истиот. Освен предавање од 90 мин., остатокот ќе биле практични вежби-работилници.
Што мислите за ова? Разумна ли е цената? Би отишле ли на ваков тип предавање?
Мое лично мислење е дека за општиот стандард цената е превисока, не секој може да одвои толку пари, особено за еднодневна активност.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 11:24:15   
niki
imam gledano edno video na youtube od edno predavanje na Ranko Rajovik i ona sto bese opfateno vo videoto mnogu mi se dopadna, me zaintrigira i mi se vide interesno. Bi sakala koga bi mozela da posetam edno takvo predavanje i da go slusnam vo celost. Toj isto taka ima napisano i kniga na ista tema pa slednoto moe odenje vo SR ke mi bide na agenda za nabavka.
za cenava ne znam sto da recam, 50 evra ne se voopsto malku, posebno za makedonski uslovi, no mislam deka vredi, vsusnost bi dala i tolku, no ne bi se bunela i da e pomalkuuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 12:07:22   
Felly RR
И јас баш разбрав за овој семинар, ама мене цената ми е премногу само за 5 саати. Плус и треба да се има во предвид дека некој само за да дојде до СК му требаат 1000 денари плус на таа цена. А инаку баш и јас ги имам гледано видеата, и ми се допаднаа - мислам дека Јами Мами имаше поставено линкови.
Еве ја ТЕМАТА.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 12:14:39   
Bethany
Се сетив веднаш на видеото, имам го гледано и јас тогаш, и баш му пуштав и на мм...
Многу интересно и точно. Барем ние со нашата култура и менталитет треба да го одгледаме.
Не скокај, не се валкај и слично user posted image

А за цената, за еднодневен семинар/поучување е малку многу user posted image Барем јас во моментов не сум во можност толку да дадам за еден ден, да имам вишок, би дала и без размислување. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 22.6.2013 12:18:05 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 12:16:34   
simona11
Sekako deka bi odela na takov seminar , mnogu e poucen

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 12:21:18   
Snowhite RR
Цената мислам дека е превисока за наш стандард, колку и да е кавлитетно предавањето, мисламн дека е скапо и да си во Скопје, а не пак како што кажа Фели за тие што не сме од СК тука треба да се пресметаат и дополнителни трошоци за пат, храна и други трошоци по пат. Како и да е, се се прави само во Скопје и само за Скопје, ние од провинција не мора ни да учествуваме. Жалосно, ама тоа е реалноста

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Интерактивен семинар/работилница за родители
22.6.2013 12:23:39   
simona11
Jas pa mislev za dzabe e

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?